• ARGO NIKKO ARGO
 • ARGO NIKKO ARGO
 • ARGO NIKKO ARGO
 • ARGO NIKKO ARGO
 • ARGO NIKKO ARGO

ARGO NIKKO

Wydajność chłodzenia: 2,05 kW, przepływ powietrza: 250m³/godz.


ARGO

Argo to włoska firma założona w 1929 roku w Cavarii, małej miejscowości koło miasta Gallarate w prowincji Varese. Od samego początku Argo wyróżniała się swoją zdolnością do opracowywania innowacyjnych produktów z zakresu ogrzewania i klimatyzacji.

W latach 60. firma wprowadziła na rynek swój legendarny klimatyzator okienny “il Ferma Caldo”, który był dostępny w różnych wersjach do montażu na ścianie lub do użytku mobilnego na kółkach.

Argo kontynuuje swoją ekspansję w dziedzinie ogrzewania i klimatyzacji, a jej produkty są obecnie nieodłącznym elementem wielu włoskich domów, biur, sklepów, restauracji i miejsc publicznych. Firma zawsze przywiązywała dużą wagę do szczegółów konstrukcyjnych i jakości swoich produktów. W dzisiejszych czasach wciąż można znaleźć produkty Argo, takie jak kotły olejowe i gazowe, grzejniki żeliwne, nagrzewnice gazowe i parafinowe, butle gazowe, grzejniki katalityczne, elektryczne i na podczerwień, a także różnego rodzaju systemy klimatyzacji, w wielu włoskich domach.

W latach 80. firma została przejęta przez rodzinę Nocivelli, co otworzyło Argo drogę do ogromnego sukcesu w branży klimatyzacyjnej. W 1991 roku firma wprowadziła na rynek swoje klimatyzatory przenośne i typu split, które wyróżniają się niskim poziomem hałasu, kompaktowym designem i wysoką jakością materiałów.

DUŻO
1 390,00 

1 130,08 zł
netto
Dostawa GRATIS przy przedpłacie
Czas dostawy: 48 godzin
Dostępny
Szybki kontakt

ARGO NIKKO

Klimatyzator ARGO NIKKO to nie tylko urządzenie funkcjonalne i wydajne, ale także wyjątkowo stylowe i designerskie. Jego czysto białe, matowe wykończenie z kontrastującymi detalami przyciąga uwagę i wprowadza do wnętrza nowoczesny i elegancki styl.

ARGO NIKKO dzięki kompaktowej konstrukcji oraz praktycznym kółkom, łatwo przenosić jest między różnymi pomieszczeniami. Stanowi on doskonałą propozycję dla tych, którzy nie chcą inwestować w stałą instalację klimatyzacyjną, a jednocześnie oczekują skutecznego schłodzenia powietrza.

Klimatyzator NIKKO jest również bardzo mobilny i łatwy do przemieszczania dzięki praktycznym kółkom wielokierunkowym i uchwytom bocznym. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego i designerskiego urządzenia, które zapewni optymalny komfort użytkowania w czasie upałów.


STEROWANIE

Sterowanie klimatyzatorem jest bardzo proste i intuicyjne, dzięki dotykowemu panelowi sterowania oraz wyświetlaczowi LED. Dodatkowo, w klimatyzatorze znajduje się wielokolorowy pierścień LED, który zmienia kolor w zależności od wybranego trybu pracy, co dodaje jeszcze więcej charakteru i stylu temu urządzeniu.

Wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania umożliwia łatwe i wygodne zmienianie ustawień urządzenia z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Klimatyzator NIKKO oferuje trzy tryby pracy: chłodzenie, wentylację i osuszanie, a funkcja “Auto” automatycznie wybiera najlepszy tryb na podstawie ustawionej temperatury.

Funkcja “SLEEP” umożliwia cichą pracę w nocy, a funkcja “Child Lock” zapobiega przypadkowemu ustawieniu nieodpowiedniej temperatury przez dzieci, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Klimatyzator NIKKO posiada także funkcję “Memory”, która po zaniku zasilania automatycznie przywraca ostatnie ustawienia.


EFEKTYWNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTOW

Klimatyzator NIKKO to nie tylko przenośne, ale także energooszczędne rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznego chłodzenia powietrza w czasie upałów. Klimatyzator NIKKO działa na standardowym napięciu sieciowym 230V i zużywa tylko 780 W mocy, co czyni go urządzeniem energooszczędnym. Ponadto, zastosowany w urządzeniu zmywalny filtr powietrza eliminuje pyłki i kurz z powietrza, a tryb “Auto” wybiera najlepszy tryb pracy na podstawie ustawionej temperatury, co dodatkowo zwiększa efektywność działania.

Klimatyzator NIKKO to nie tylko wydajne urządzenie, ale także bezpieczne w użytkowaniu. Posiada certyfikat CE, który potwierdza jego zgodność z europejskimi wymaganiami bezpieczeństwa i jakości.

Dzięki swojej wydajności chłodzenia na poziomie 2,05 kW (odpowiadającej 8 000 BTU), klimatyzator NIKKO skutecznie schłodzi powierzchnię do 20-25 m². Dlatego też jest on idealnym wyborem dla osób poszukujących klimatyzatora do niewielkich mieszkań i biur.

W trybie chłodzenia, automatycznie usuwana jest zgromadzona woda, dzięki czemu nie trzeba się martwić o opróżnianie pojemnika. W trybie osuszania, istnieje możliwość ciągłego odprowadzania wody, co zwiększa wygodę użytkowania.


WYPOSAŻENIE

W zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów, w tym rura wylotowa gorącego powietrza, duże przyłącze, adaptor ścienny i pilot zdalnego sterowania, który pozwala na wygodną zmianę ustawień urządzenia z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

CHARAKTERYSTYKA:

 • Matowe wykończenie, czysta biel, z kontrastującymi detalami
 • Wielokolorowy panel sterownia LED zmieniający kolor w zależności od wybranego trybu: niebieski (chłodzenie) – biały (osuszanie) – zielony (wentylator) – czerwony (pełny zbiornik)
 • Wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LED
 • Cyfrowy programowalny włącznik/wyłącznik czasowy (24h)
 • Funkcje: Chłodzenie, wentylacja, osuszanie, ogrzewanie
 • Funkcja “Swing”: automatyczna oscylacja w pionie oraz ręczna w poziomie wylotu zimnego powietrza
 • Funkcja “Sleep”: komfort podczas snu
 • Funkcja “Child Lock”
 • Funkcja “Autorestart”: automatyczny restart po zaniku zasilania, zachowanie ostatnich ustawień
 • 2 prędkości wentylatora
 • Zmywalny filtr powietrza, łatwy do wyjęcia
 • Automatyczne odparowanie kondensatu w trybie chłodzenia
 • Możliwość ciągłego odprowadzania kondensatu w trybie osuszania
 • Maksymalna mobilność, z praktycznymi kółkami wielokierunkowymi i uchwytami bocznymi
 • W zestawie rura, adaptor ścienny i zestaw do montażu w ścianie
 • Certyfikat – CE
 • Gwarancja B2B – 24 m-ce, B2C 24 m-ce.

WYPOSAŻENIE:

 • Pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem
 • Rura wylotowa gorącego powietrza fi 15 cm, dł. 150 cm
 • Przyłącze rury gorącego powietrza z klimatyzatorem
 • Adaptor ścienny
 • Duża spłaszczona końcówka rury

 


 

DANE TECHNICZNE   ARGO NIKKO
  CHŁODZENIE GRZANIE
Wydajność chłodzenia (35°C; 80%) Wydajność grzania (20°C; 12%) BTU/h
8.000
Wydajność chłodzenia (35°C; 80%) Wydajność grzania (20°C; 12%) kW 2.05
Klasa energetyczna   A
Efektywność energetyczna EER kW/kW 2,61
Przepływ powietrza m3/h 250
Wydajność osuszania l/24h 20
Prędkości wentylatora   2
Poziom głośności (ciśnienie akustyczne) dB(A) 54-58
Zasilanie elektryczne V/F/Hz 220-240/1/50
Nominalny pobór mocy kW 0,785
Zużycie energii na godzinę kWh/60 min 0,8
Pobór mocy w trybie czuwania W 0,4
Rodzaj czynnika chłodniczego   R290
Czynnik chłodniczy GWP kg CO2 eq. 3
Ilość czynnika chłodniczego kg/Tonn CO2 eq. 0,130/0,00039
Średnica rury (wewnętrzna / zewnętrzna) mm 150
Długość rury m 1,5
Waga netto Kg 20,3
Wymiary mm 696/369/330