Oczyszczacze profesjonalne

Jak wybrać profesjonalny oczyszczacz powietrza? [PORADNIK]

 

Zanieczyszczone powietrze może być problemem nie tylko w domu czy mieszkaniu, lecz także w firmie – biurze, magazynie, punkcie gastronomicznym, gabinecie czy fabryce. Ma to wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników, a tym samym na wydajność ich pracy oraz satysfakcję zawodową. Dlatego zakup profesjonalnego oczyszczacza powietrza do firmy może być doskonałym pomysłem i świetną inwestycją tak w pracowników, jak i w cały biznes.

Spis treści:

 

Jak dbać o czyste powietrze w firmie?

Większość ludzi najwięcej czasu spędza wśród czterech ścian – niezależnie od tego, czy są to warunki domowe, czy zawodowe (biura, sklepy itp.). Z tego powodu coraz popularniejsze stają się sposoby na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach. Niesie to ze sobą wiele wymiernych korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o samopoczucie osób przebywających w pokoju. Aby udało się je zapewnić, we wnętrzach nie mogą znajdować się zarodniki pleśni, kurz, bakterie czy pozostałe alergeny. Dobre rozwiązanie tych problemów stanowią oczyszczacze przeznaczone do pracy w większych pomieszczeniach np. powyżej 100 metrów kwadratowych.

Oczyszczacze profesjonalne to skuteczny i efektywny sposób usuwania zanieczyszczeń powietrza oraz niepożądanych zapachów (w tym likwidowania dymu tytoniowego) w miejscach o użyteczności publicznej, takich jak biura, restauracje czy puby, ale również w większych lokalach mieszkalnych.

Profesjonalny oczyszczacz powietrza to doskonały sposób na to, by zadbać o jakość powietrza w firmie. Pomoże oczyścić powietrze nie tylko z zanieczyszczeń przedostających się do budynku z zewnątrz – a więc smogu, spalin samochodowych czy kurzu z ulicy – lecz także z zanieczyszczeń, które są gromadzone wewnątrz budynku w wyniku ludzkiej pracy, a więc z kurzu, włosów, ludzkich komórek, roztoczy czy bakterii, które są przenoszone przez pracowników. Pomaga także usunąć nieprzyjemne zapachy wywoływane działalnością człowieka – takie jak choćby dym tytoniowy. To wpływa pozytywnie na zachowanie wysokiej higieny pracy oraz na zdrowie wszystkich osób przebywających w budynku, także klientów czy kontrahentów.

 

Oczyszczacz powietrza profesjonalny – jak działa?

Praca urządzeń opiera się na absorbowaniu cząsteczek powietrza oraz jego przefiltrowywaniu, dzięki czemu wszelkie drobnoustroje i zarazki zostają wyeliminowane z danej przestrzeni. W odróżnieniu od domowych modeli oczyszczaczy, te profesjonalne wykazują się znacznie większą mocą, dlatego są w stanie przefiltrować znacznie więcej metrów sześciennych w ciągu godziny. Z tego powodu są więc często używane np. w różnych zakładach pracy czy biurach. Siła oczyszczaczy profesjonalnych objawia się również w ich trwałości. Tego rodzaju sprzęt jest niezwykle odporny i specjalnie przygotowany do ciągłej pracy, która – ze względu na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań – nie jest przy tym zbyt kosztowna. Cena profesjonalnego oczyszczacza powietrza, jest nieznacznie wyższa niż w przypadku oczyszczacza przeznaczonego do domu.

 

Oczyszczacz powietrza domowy i profesjonalny – czym się różnią?

  • Oczyszczacz profesjonalny jest dużo wydajniejszy niż oczyszczacz domowy

Profesjonalny oczyszczacz powietrza powinien różnić się od oczyszczacza przeznaczonego do użytku domowego przede wszystkim wydajnością pracy. Oczyszczacze profesjonalne zazwyczaj pracują w dużo większych pomieszczeniach, a nawet ogromnych halach, dlatego ich gabaryty oraz moc muszą być dostosowane do warunków, w jakich będą działać. A więc, aby oczyszczacze powietrza były skuteczne w takich pomieszczeniach, muszą filtrować o wiele więcej metrów sześciennych powietrza w ciągu godziny niż zwykłe urządzenia do użytku domowego.

  • Profesjonalny oczyszczacz powinien być odporny na uszkodzenia

Oprócz tego, że musi być dużo wydajniejszy, to powinien być także trwalszy i dużo bardziej wytrzymały. Oczyszczacze powietrza stojące w takich miejscach jak biuro czy hala produkcyjna są dużo bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne niż oczyszczacze domowe, dlatego ich obudowa powinna być twardsza, trwalsza i odporniejsza, tak by sprzęt był wytrzymały i był w stanie pracować nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponadto takie sprzęty często pracują przez wiele godzin bez przerwy – a często nawet całą dobę – dlatego muszą być wytrzymałe również pod tym względem.

  • Czy profesjonalny oczyszczacz powietrza jest droższy niż oczyszczacz do użytku domowego?

Wszystko zależy od konkretnego modelu, na który się zdecydujesz. Oczywiście sprzęty, które są dużo wydajniejsze i filtrują o wiele więcej metrów sześciennych powietrza na godzinę niż małe oczyszczacze domowe, będą droższe niż ich mniejsze i mniej wydajne odpowiedniki. Nie oznacza to jednak, że koszty użytkowania będą ogromne – ma to związek z energooszczędnością, która zagwarantuje skuteczną pracę przy stosunkowo niskich kosztach działania urządzenia nawet przez wiele godzin.

 

Kiedy warto kupić profesjonalny oczyszczacz powietrza?

W zasadzie taki oczyszczacz mógłby stanąć w każdym biurze i w każdej firmie. Takie miejsca mają swoją specyfikę, przewija się przez nie dużo ludzi, a do pomieszczeń razem z powietrzem dostaje się sporo zanieczyszczeń – choćby podczas regularnego wietrzenia, które jest nieuniknione w miejscach, w których przebywa jednocześnie duża grupa ludzi. W okresie zimowym może to powodować, że smog, spaliny oraz inne zanieczyszczenia dostają się do środka. To wpływa na zdrowie oraz koncentrację pracowników, ponieważ zanieczyszczone powietrze może powodować problemy oddechowe, problemy z koncentracją, przewlekłe zmęczenie czy bóle głowy.

Dzięki profesjonalnym oczyszczaczom powietrza można w łatwy i w ekonomiczny sposób pozbyć się pyłów zawieszonych, szkodliwych gazów, bakterii, wirusów, kurzu i wszystkich alergenów, które unoszą się w powietrzu. Jak więc wybrać takie urządzenie do swojej firmy?

 

Jakie parametry powinien mieć oczyszczacz powietrza do firmy?

  • Duża wydajność to podstawa

Im więcej metrów sześciennych powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny, tym lepiej. Dlatego wybierając profesjonalny oczyszczacz powietrza do swojej firmy, kieruj się przede wszystkim wydajnością jego pracy – szczególnie jeśli ma ono pracować w miejscu o bardzo dużej powierzchni, na przykład hali mającej ponad 100 metrów kwadratowych.

  • Dopasuj głośność pracy urządzenia do miejsca

O ile w głośnej hali produkcyjnej – w której urządzenia generują naprawdę spory hałas, a pracownicy noszą specjalne słuchawki oraz różne odpowiednie zabezpieczenia przed dużym natężeniem dźwięku – oczyszczacz powietrza działający głośno nie będzie żadnym problemem, o tyle w biurze jego dyskretna praca to podstawa. Pracujący na okrągło sprzęt tego typu nie może rozpraszać pracowników, którzy potrzebują spokoju, by móc się skupić. Zbyt duży poziom hałasu powoduje problemy z koncentracją i na dłuższą metę może być szkodliwy dla ogólnego zdrowia pracownika – nie tylko dla jego uszu.

  • Wybierz oczyszczacz powietrza, który ma skuteczne filtry

Dzięki filtrom HEPA – najlepiej tych o jak najwyższej klasie lub filtrom ULPA – zredukujesz ilość grzybów, bakterii oraz cząsteczek smogu w pomieszczeniu biurowym czy produkcyjnym. A więc jest to doskonały sposób na usunięcie pyłów, aerozoli czy różnych drobnoustrojów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Obowiązkowym filtrem w tego typu urządzeniu będzie też filtr węglowy, który za sprawą zawartego w nim węgla aktywnego redukuje także cząsteczki gazu, z którymi nie radzi sobie filtr HEPA, a jednocześnie doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy, które często czuć w tego rodzaju pomieszczeniach. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę profesjonalny oczyszczacz powietrza, który wyposażony jest także w jonizator – sprzęt tego typu nie tylko lepiej oczyszcza powietrze, lecz także (dzięki wytwarzaniu dużej ilości jonów ujemnych unoszących się w powietrzu) wpływa pozytywnie na samopoczucie pracowników, niwelując ewentualne objawy problemów zdrowotnych, takie jak kłopoty z oddechem czy zatokami.

  • Rozważ dodatkowe funkcje

Nawilżanie powietrza przy okazji oczyszczania i wbudowany higrostat mierzący poziom wilgotności powietrza; lampa UV-C, której promieniowanie pozwala na zahamowanie namnażania się wirusów i bakterii w powietrzu lub generator plazmy; a może różnego rodzaju tryby, które pozwolą dopasować sposób pracy do indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników? To wszystko – i wiele więcej – znajdziesz w profesjonalnych oczyszczaczach powietrza, których przeznaczeniem jest praca w trudnych warunkach, na dużych powierzchniach czy w miejscach pełnych ludzi lub narażonych na nieprzyjemne zapachy czy wytwarzanie zanieczyszczeń.

 

Oczyszczacze profesjonalne powietrza – oferta sklepu Uni-lux

Proponujemy Państwu wysokoefektywne profesjonalne filtry powietrza oczyszczające pomieszczenia, produkcji holenderskiej firmy  AXP EXTREME. Są one wykonane według najnowszych technologii, co przekłada się na ciche i przyjazne dla użytkowników użytkowanie. Oczyszczacze są tanie w eksploatacji (nie ma potrzeby kupowania jednorazowych wkładów filtrujących) oraz wykorzystują bardzo wydajne filtry elektrostatyczne o skuteczności ≥99,7%. Oczyszczacze profesjonalne EXTREME mogą być dodatkowo wyposażone w filtry z węgla aktywowanego, a także w jonizatory powietrza, które są niezwykle skuteczne w usuwaniu zapachu dymu papierosowego i poprawiają bioklimatyczne właściwości powietrza. Zalecane dla alergików i cierpiących na schorzenia dróg oddechowych.

Do zastosowań biurowych i domowych oferujemy nowoczesne oczyszczacze firm SUER AIR oraz HYUNDAI, wykorzystujące skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA połączonej z jonizacją powietrza. Urządzenia bywają często wyposażone w dodatkowe filtry węglowe, które mogą się okazać niezastąpione w usuwaniu niepożądanych zapachów (w tym dymu tytoniowego). Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu oraz sprawdzenia innych produktów w kategorii oczyszczacze powietrza.