Klimatyzatory

Klimatyzatory

Klimatyzacja jest skuteczną metodą usuwania ciepła nagromadzonego w pomieszczeniu i zastąpienia go powietrzem o odpowiedniej temperaturze. Nowoczesne klimatyzatory nie tylko zapewniają wysoki komfort, ale również są niezbędne do prowadzenia wielu procesów przemysłowych. W naszym asortymencie w UNI-LUX można znaleźć szeroką gamę wysokiej klasy klimatyzatorów od renomowanych producentów!

Klimatyzacja – tworzy idealne warunki klimatyczne
Klimatyzacja jest procesem, który służy do przetwarzania powietrza w taki sposób, aby stworzyć idealne warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Nowoczesne urządzenia do klimatyzacji pozwalają na efektywne, szybkie i wygodne regulowanie paramentów temperatury oraz wilgotności powietrza zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

W użyciu znajduje się szeroka gama różnych klimatyzatorów, które można podzielić na urządzenia do użytku domowego oraz profesjonalnego, w tym między innymi na klimatyzatory przemysłowe.

Najprostsze klimatyzatory to modele przenośne, które można stosować także w domach i mieszkaniach oraz w przestrzeniach przemysłowych bez konieczności prowadzenia skomplikowanego montażu. Można łatwo zmieniać ich położenie w zależności od potrzeb.

Dostępne są także klimatyzatory przeznaczone do montażu, w tym klimatyzatory split oraz multi-split i urządzenia tworzące złożone systemy klimatyzacyjne.

Zastosowanie klimatyzacji
Klimatyzacja posiada bardzo szerokie zastosowanie i może być używana ona wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie właściwych parametrów powietrza do użytku prywatnego lub przemysłowego.

Nowoczesne klimatyzatory stosowane są między innymi w:
• domach i mieszkaniach
• obiektach biurowych
• sklepach i centrach handlowych
• halach produkcyjnych
• obiektach hotelowych
• obiektach gastronomicznych
• pomieszczeniach z wyposażeniem wrażliwym na wysokie temperatury, na przykład w serwerowniach
• halach i namiotach

Klimatyzatory – zalety i wady
Klimatyzatory to nowoczesny sposób na szybką i skuteczną zmianę temperatury oraz wilgotności pomieszczenia. Są one bardziej wydajne i precyzyjne niż klimatory, niemniej jednak są droższe w zakupie oraz w eksploatacji.

Nasi pracownicy są zawsze gotowi do pomocy przy doborze i zakupie odpowiedniego klimatyzatora przeznaczonego zarówno do użytku domowego, jak również profesjonalnego. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma uznanymi producentami możemy zagwarantować naszym klientom fachową pomoc.

Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich modeli klimatyzatorów znajdujących się w naszym asortymencie w UNI-LUX!