Obsługa klienta
Odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez  podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana  przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas tj. UNI-LUX  Sp. z o.o. , ul. Jana Kazimierza 61, tel. 22 395 60 70, e-mail: office@uni-lux.pl, o swojej decyzji
o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane  pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to  obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą  wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z
wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni  od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób  inny inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy znajduje się w zakładce “o sklepie”

Reklamacje

UNI-LUX Sp. z o.o. zobowiązuje się dostarczyć Klientowi produkt bez wad. Jeżeli otrzymany produkt posiada wadę, mają Państwo prawo do reklamacji (na podstawie gwarancji lub rękojmi).

Reklamacja może zostać złożona przez Klienta na przykład:
· W formie pisemnej na adres: ul. Jana Kazimierza 61., 01-267 Warszawa
· W formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: service@uni-lux.pl
· Telefonicznie – 22 395 60 70

W opisie reklamacji powinny znajdować się:
· Informacje i okoliczności dotyczące przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i data wystąpienia wady;
· Żądania sposobu doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową Sprzedaży lub oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży;
· Dane kontaktowe składającego reklamację – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę.

Procedura rozpatrywania reklamacji:
· Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się Sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że Sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną.
· W przypadku, gdy do ustosunkowania się przez Sprzedawcę do reklamacji Klienta lub do wykonania uprawnień Klienta wynikających z rękojmi niezbędne będzie dostarczenie Produktu do Sprzedawcy lub , Klient zostanie poproszony przez Sprzedawcę o dostarczenie Produktu na adres ul. Jana Kazimierza 61, 01-267 Warszawa.
· Aby Sprzedawca mógł w sposób prawidłowy rozpatrzyć reklamację, musi mieć możliwość zweryfikowania zasadności roszczeń poprzez stwierdzenie istnienia wady oraz przyczyn jej powstania. W związku z tym konsument jest zobowiązany dostarczyć wadliwy towar do miejsca określonego w umowie sprzedaży.

Warunki gwarancji

Jeżeli otrzymany produkt będzie posiadał wady ukryte lub popsuje się podczas użytkowania z przyczyn niezależnych od Ciebie, możesz skorzystać z prawa gwarancyjnego. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Szczegółowe warunki gwarancji są określone w dokumencie gwarancyjnym, który
otrzymasz wraz z towarem.
Szczegółowe warunki gwarancji, oraz sposoby jej rozpatrywania opisane są również we wzorach kart gwarancyjnych na stronie www.uni-lux.pl

Aby zlokalizować najbliższy punkt serwisowy, prosimy skorzystać z listy serwisów.

 

Otwieranie plików dostępnych na stronie

Karty produktów i inne materiały znajdujące się na naszej stronie są dostępne w jednym z dwóch formatów: Adobe Acrobat lub Microsoft Word. Do otwierania plików z rozszerzeniem PDF służy darmowy program Adobe Acrobat Reader, a pliki z rozszerzeniem DOC można wyświetlić za pomocą programu Microsoft Word Viewer.

Często zadawane pytania dot. piecyków naftowych

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oferowanych przez nas piecyków naftowych.

Czy transakcje w sklepie internetowym są bezpieczne?

Za pośrednictwem naszego sklepu nie są przesyłane dane mogące narazić finansowo Klienta – sposób i szczegóły płatności ustalany jest w późniejszym, osobistym kontakcie. Podczas składania zamówienia połączenie jest szyfrowane jedynie bezpiecznymi, niepodatnymi na ataki algorytmami (to często spotykane zabezpieczenie w renomowanych sklepach internetowych).

Strona korzysta z plików cookies do realizacji usług jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Moja przeglądarka zgłasza ostrzeżenie

Nasz serwer jest skonfigurowany tak, aby uniemożliwić jakiekolwiek próby przechwycenia przesyłanych danych. Jednocześnie jest prawidłowo obsługiwany przez ponad 99% współczesnych urządzeń. Prawidłowość certyfikatu możesz sprawdzić w serwisie SSLLabs. Jeśli w Twojej przeglądarce pojawi się komunikat o:

  • niezaufanym wystawcy certyfikatu, sprawdź, czy jego wystawcą jest Unizeto sp. z o.o.. Jeśli nie, przerwij połączenie.
  • nieprawidłowej nazwie domeny, przerwij połączenie!

Jeśli nie przerwiesz połączenia, sprawdź, czy w formularzu zakupów widoczna jest ikona wystawcy certyfikatu (jak niżej):

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry