Lampy UV-C i Ozonatory

Coraz bardziej świadoma ludzka społeczność zdaje sobie sprawę, że zachowywanie higieny na wysokim poziomie jest niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednocześnie stawiamy na ekologiczne rozwiązania, mając na uwadze dobro naszej planety. Właśnie z myślą o tych aspektach powstały ozonatory i lampy UV – innowacyjne urządzenia, które są niezastąpione w walce o czystość i bezpieczeństwo.

Jak działa ozonator?

Ozonatory to urządzenia, które służą do generowania ozonu – silnego utleniacza, który słynie ze swoich właściwości dezynfekcyjnych. Ozon składający się z trzech atomów tlenu jest aż 50 razy skuteczniejszy niż chlor. Za jego pomocą można usunąć wiele wirusów, bakterii i grzybów rozprzestrzeniających się w powietrzu i osiadających na powierzchniach codziennego użytku. Ze względu na swoje właściwości aseptyczne jest chętnie wykorzystywany jako ekologiczny środek do dezynfekcji wody. Potrafi szybko i skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz drobnoustrojów.

Same urządzenia nazywane generatorami potrafią wytworzyć ozon w stężeniu 10-28 g/h, co czyni je niezwykle wydajnymi. Mogą być obsługiwane manualnie lub za pomocą pilota. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe funkcje – na przykład do jonizowania powietrza, pomiaru temperatury, wilgotności.

Showing all 5 results

Ozonatory i ich praktyczne zastosowanie

Potencjał ozonu, który pozwala na ekologiczne sterylizowanie powietrza, przedmiotów, jedzenia i wody wykorzystywany jest w wielu branżach. Stosuje się go jako skuteczny środek do dezynfekcji wody pitnej, wody w basenach lub tej stosowanej w przemyśle chłodniczym. W branży spożywczej ozonoterapia ułatwia pozbywanie się z warzyw i owoców azotanów, pestycydów i innych drobnoustrojów. Przedłuża też ich trwałość. Ozon w formie gazowej stosuje się do dezynfekcji pomieszczeń użytku publicznego oraz mieszkań – w tym do zaniedbanych domów, w których z powodu dużej wilgotności rozwinęła się pleśń. Można wykorzystać go do zneutralizowania nieprzyjemnych zapachów, takich jak stęchlizna, spalenizna, pot czy zapachów odzwierzęcych oraz do oczyszczenia powietrza. Coraz częściej właśnie za pomocą ozonu dezynfekuje się przestrzenie publiczne, na przykład wejścia do metra, przystanki, biletomaty czy przejścia podziemne, również placówki oświatowe.

Ozonoterapia w życiu codziennym

Generatory to praktyczne, funkcjonalne oraz skuteczne urządzenia, z których coraz częściej korzysta się również w życiu codziennym. Sprawdzą się w przypadku:

  • Alergików, którzy chcą oczyścić powietrze z alergenów
  • Odświeżenia i oczyszczenia wnętrza samochodu
  • Dezynfekcji mieszkania po przebyciu choroby
  • Osób, które chcą pozbyć się zapachu spalenizny lub stęchlizny po zalaniu i pożarze
  • Hodowców zwierząt, którzy chcą pozbyć się zapachu sierści
  • Siłowni, aby pozbyć się zapachu potu

Skuteczne lampy bakteriobójcze

Praktyczną alternatywą ozonatorów są lampy bakteriobójcze. To wyjątkowy typ oświetlenia, który wytwarza promieniowanie UV.

Na czym polega jego działanie?

Krótkofalowe promieniowanie ultrafioletowe zaburza parowanie się zasad łańcucha DNA, co prowadzi do niszczenia pierwotniaków, wirusów i bakterii. To skuteczne urządzenie sterylizujące można wykorzystać niemal w każdym miejscu – w domu, biurze, samochodzie, przedszkolu, aptece, magazynie oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest dezynfekcja.

Szeroki wybór zarówno generatorów ozonu, jak i lamp dezynfekujących dostępny jest w kolekcji naszego sklepu. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem! W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, służymy fachową radą.

Showing all 5 results