FRAL SUPER COOL

Klimatyzatory przenośne FRAL Super Cool

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań w nowoczesnej formule, poznaj ofertę włoskiej firmy FRAL – obecnej na rynku od ponad ćwierćwiecza. Marka proponuje swoim klientom urządzenia wielofunkcyjne najwyżej jakości, o doskonałej wydajności i bogatym wyposażeniu. A wszystko to uzupełnione eleganckim designem we włoskim stylu, niezawodnością i solidnością.

Showing all 12 results

FRAL – włoski design, światowa jakość

FRAL to włoska marka klimatyzatorów, osuszaczy, wentylatorów oraz nawilżaczy powietrza. Przez ponad 30 lat działalności producent wielokrotnie udowodnił, że jest jednym z liderów w branży. Z każdym kolejnym stworzonym modelem daje nam pewność, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Urządzenia od FRAL to połączenie eleganckiego włoskiego designu z najwyższą jakością, najlepszymi parametrami pracy oraz doskonałą funkcjonalnością. Producent przykłada dużą uwagę do tego, by oferować klientom produkty, które pracują cicho, ale skutecznie – nawet w trudnych warunkach. Jedną z topowych serii dostępnych na rynku jest seria klimatyzatorów przenośnych Super Cool.

Seria Super Cool od marki FRAL

Pod nazwą Super Cool kryją się mobile urządzenia wielofunkcyjne o doskonałych parametrach pracy: wydajności chłodzenia sięgającej nawet 4 kW oraz przepływowi powietrza rzędu nawet 480 m3 na godzinę. A jednak producent stawia nie tylko na funkcjonalność i skuteczność – jednym z priorytetów jest dla niego ekologia Dlatego w nowych modelach urządzeń umieszcza nowy, ekologiczny czynnik chłodniczy R290, który jest praktycznie neutralny dla środowiska nawet w przypadku wycieku oraz który uwalnia do atmosfery o wiele mniej dwutlenku węgla niż klasyczne czynniki. Urządzenia z linii Super Cool to bardzo oszczędne rozwiązania, w dodatku dające możliwość dopasowania wielu parametrów pracy do preferencji użytkowników. Bogate zestawy wyposażenia, również dodatkowego, pozwalają na dowolne konfigurowanie sprzętu.

Klimatyzator przenośny a stacjonarny – porównanie

To mit, że urządzenia mobilne nie mogą być tak wydajne jak urządzenia stacjonarne. Coraz mocniejsze jednostki przenośne oferowane przez producentów doskonale radzą sobie nawet w trudnych warunkach, a mobilność daje tego rodzaju rozwiązaniom znaczną przewagę nad wariantem typu split. FRAL poszedł o krok dalej – zaoferował klientom jedyny klimatyzator na rynku, który w bardzo prosty sposób (dzięki dodatkowemu wyposażeniu) może zostać przekształcony w urządzenie typu spotcooler, a więc z dwiema rurami. Spotcooler działa niemal tak samo skutecznie jak w klimatyzator stacjonarny, może być też używany jako sprzęt profesjonalny, w dodatku charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Dlatego produkty włoskiego producenta z powodzeniem mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie stacjonarnej jednostki chłodzącej.

Jak wybrać najlepszy klimatyzator przenośny?

Podczas wyboru klimatyzatora przenośnego powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami oraz warunkami, w których będzie pracowało kupione urządzenie. FRAL ma bardzo zróżnicowaną ofertę – od sprzętów pracujących w nawet bardzo wysokiej temperaturze, przez niezwykle ciche modele, aż po naprawdę wydajne i wielofunkcyjne rozwiązania profesjonalne. Aby wybrać dobrze, trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów.

  • Wydajność

Urządzenia z serii Super Cool to rozwiązania, które wydajnością mogą dorównywać klimatyzatorom stacjonarnym. Moc pracy powinna być dopasowana do warunków panujących w pomieszczeniu, a także do jego powierzchni.

  • Wielofunkcyjność

Urządzenia z serii Super Cool z powodzeniem mogą być wykorzystywane również do osuszania oraz nawilżania powietrza. Takie modele jak FRAL Super Cool FSC14.2 Wi-Fi  mogą pracować jak pełnoprawne osuszacze, w dodatku bez konieczności chłodzenia powietrza.

  • Umiejscowienie klimatyzatora

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym planujemy ulokować jednostkę. FRAL stawia między innymi na wysoką klasę szczelności, dlatego część modeli od tego włoskiego producenta może pracować także na zewnątrz – w warunkach dużego nasłonecznienia i w wysokiej temperaturze.

  • Wielkość zbiornika

Producent postawił na kompaktowe rozmiary urządzenia eliminując konieczność wbudowania zbiornika. Dzięki temu rozwiązaniu w funkcji klimatyzowania para wodna jest wyrzucana przez rurę wylotowa wraz z gorącym powietrzem. Gdy klimatyzator będzie działał jako osuszacz wystarczy podłączyć rurkę do odprowadzania kondensatu dołączona w zestawie do wylotu znajdującego się w górnej części ściany bocznej. Drugi jej koniec umieszczamy w dowolnie wybranym naczyniu lub odpływie. Takie rozwiązania dają wygodę i swobodę użytkowania oraz kontrolę nad zachodzącym procesem.

  • Głośność pracy

Jeśli urządzenie docelowo ma znaleźć się w biurze lub sypialni, musimy zwrócić uwagę również na to, jak głośno będzie pracowało. W sytuacji, kiedy szczególnie zależy nam na dyskretnym działaniu klimatyzatora, postawmy na takie rozwiązania jak FRAL Super Cool FSC12H Silent Wi-Fi, które generują poziom hałasu na maksymalnym poziomie 51 dB – a więc są na tyle ciche, by nie przeszkadzać użytkownikom w trakcie pracy lub odpoczynku.

  • Dodatkowe wyposażenie

FRAL słynie z bogatego wyposażenia – zarówno podstawowego, jak i dodatkowego. Podczas wyboru modelu klimatyzatora warto zwrócić również uwagę na ten aspekt, by móc skonfigurować parametry pracy i ustawienia urządzenia adekwatnie do potrzeb i czerpać z zakupu maksimum korzyści.

Klimatyzatory przenośne FRAL Super Cool w ofercie Uni-Lux

W naszym sklepie znajdą Państwo bogaty asortyment (i to nie tylko od wspomnianego producenta klimatyzatorów i urządzeń wielofunkcyjnych). Nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji w godzinach pracy firmy i chętnie pomogą Państwu w doborze najlepszego klimatyzatora przenośnego marki FRAL, rozwieją wszystkie wątpliwości i odpowiedzą na każde pytanie.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty modeli klimatyzatorów przenośnych marki FRAL znajdujących się w asortymencie w Uni-Lux. Zapraszamy do kontaktu!

Showing all 12 results