Piecyki naftowe elektroniczne

Nowoczesne piecyki naftowe pozwalają na skuteczne ogrzewanie różnych pomieszczeń. W naszym asortymencie można znaleźć szeroką gamę piecyków renomowanych marek, w tym między innymi Inverter, Kero, Tayosan, Tosai. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty w UNI-LUX!

Elektroniczne piecyki naftowe – nowoczesne ogrzewanie

Piecyki naftowe to urządzenia pozwalające na ogrzewanie pomieszczeń bez konieczności podłączania ich do instalacji elektrycznej. Również nie wymagane jest odprowadzanie spalin przez komin – produktem spalania nafty jest niewielka ilość dwutlenku węgla (CO2).

Wśród dostępnych modeli piecyków znajdują się także piecyki elektroniczne. Są to urządzenia nowocześniejszej generacji od piecyków knotowych, które sterowane są elektronicznie przez wtrysk właściwej dawki paliwa do komory spalania. Posiadają także wbudowane wentylatory dmuchawy do rozprowadzania ciepła po pomieszczeniu. Ścianki takich piecyków nie nagrzewają się nadmiernie, dlatego też są one bezpieczne w użytkowaniu.

Piecyki naftowe elektroniczne są również łatwe w sterowaniu. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę na urządzeniu, aby mogło ono nagrzać temperaturę w pomieszczeniu do pożądanego poziomu.

Tego rodzaju piecyki naftowe mogą być używane w wielu pomieszczeniach, w tym między innymi w domach, w biurach, w warsztatach czy też w halach produkcyjnych.

Showing all 8 results

Zalety i wady elektronicznych piecyków naftowych

Piecyki naftowe elektroniczne są obecnie bardzo popularne – są chętnie wybierane do różnych przestrzeni. Przy wyborze tego typu urządzeń trzeba wziąć po uwagę zarówno ich zalety, jak i wady.

Najważniejsze zalety elektronicznych piecyków naftowych:

  • łatwe w obsłudze
  • cicha praca
  • możliwość ustawienia temperatury na odpowiednim poziomie
  • ekonomiczne działanie przez wtrysk paliwa
  • bezpieczeństwo – chłodne obudowy, wbudowane czujniki bezpieczeństwa.

Najważniejsze wady elektronicznych piecyków naftowych:

  • wyższy koszt zakupu niż piecyków knotowych
  • brak efektu spalania charakterystycznego dla piecyków knotowych
  • konieczność podłączenia piecyka do prądu

Szeroka gama elektronicznych piecyków naftowych w UNI-LUX

W naszej firmie UNI-LUX możemy zaoferować szeroką gamę różnych piecyków naftowych elektronicznych. Są to urządzenia najlepszych marek, w tym między innymi producentów japońskich, którzy są jednymi z liderów w wytwarzaniu tego rodzaju sprzętu. Służymy także fachową pomocą w ich wyborze.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z różnymi modelami piecyków naftowych elektronicznych w UNI-LUX!

Zobacz także:

Showing all 8 results