Osuszacze basenowe

Osuszacze basenowe – jak wybrać wydajny osuszacz powietrza?

Na basenach panuje specyficzna atmosfera, w tym podwyższona wilgotność powietrza. Aby korzystanie z basenów, term czy salonów SPA & Wellness było bardziej komfortowe, należy zadbać o odpowiednie parametry powietrza. W tym celu stosuje się elektryczny pochłaniacz wilgoci, dzięki któremu poziom wilgotności powietrza staje się najbardziej optymalny, a to gwarantuje użytkownikom przyjemność z korzystania z pływalni, sauny czy zabiegów spa. W naszym asortymencie w UNI-LUX dostępny jest wyłącznie najwyższej jakości sprzęt tego typu!

Spis treści:

Basenowy osuszacz wilgoci – czy w ogóle jest potrzebny?

Utrzymanie właściwych parametrów powietrza na basenie oraz w innych przestrzeniach zamkniętych, w których znajduje się duża ilość wody, ma bardzo duże znaczenie. W takich pomieszczeniach dochodzi do znacznego zwiększenia poziomu wilgotności w powietrzu. Aby zniwelować wilgoć, która naturalnie utrzymuje się w pomieszczeniu i może zmniejszać komfort korzystania z basenu, stosuje się profesjonalne i wydajne osuszacze powietrza. Dlaczego warto zainwestować w elektryczny pochłaniacz wilgoci?

Czy nadmiar wilgoci w powietrzu jest szkodliwy? Poznaj 4 powody, dla których warto zainwestować w dobry osuszacz wilgoci

Nadmiar wilgoci może powodować wiele negatywnych skutków – nie tylko dla zdrowia i samopoczucia użytkowników basenu i innych wodnych atrakcji, lecz także dla samego pomieszczenia i znajdujących się w nim rzeczy. By uniknąć strat i zniszczeń, wybierz sprawdzony, najlepszy osuszacz powietrza. Dlaczego warto?

  • Po pierwsze, w rezultacie zbyt dużego poziomu wilgoci może dochodzić do jej nadmiernej kondensacji, a tym samym do jej osadzania się na ścianach i oknach oraz do szybszego rdzewienia elementów metalowych. Na uszkodzenia narażone są także inne elementy budynku czy sprzętów, które w wyniku wilgoci mogą ulec zniszczeniu.
  • Po drugie, wysoka ilość wilgoci w powietrzu może utrudniać oddychanie i pogarszać samopoczucie, powodując na przykład ataki migreny czy alergii.
  • Po trzecie, zawilgocenie prowadzi do zwiększonego ryzyka rozwoju niebezpiecznych pleśni oraz grzybów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia oraz zniszczyć ściany.
  • Po czwarte, w pomieszczeniu z basenem może również pojawić się nieprzyjemny zapach, który zmniejsza komfort użytkowania basenu oraz zniechęca ludzi do odwiedzania pływalni, term czy salonów spa.

Dlatego elektryczny pochłaniacz wilgoci w takich pomieszczeniach jak pomieszczenia basenowe sprawdzi się idealnie i pomoże zadbać o zdrowie oraz komfort użytkowania. W związku z tym na basenach oraz w innych pomieszczeniach z dużą ilością wody stosuje się specjalne basenowe elektryczne pochłaniacze wilgoci, które pozwalają na wydajne usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Tego rodzaju urządzenia dostępne są również w naszej firmie UNI-LUX!

Profesjonalny basenowy elektryczny pochłaniacz wilgoci. Jak wybrać najlepszy osuszacz powietrza?

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możemy oferować naszym klientom nowoczesne, wydajne, a także energooszczędne osuszacze basenowe, w tym między innymi osuszacze FRAL. To szeroka gama profesjonalnych modeli przeznaczonych do użycia na basenach ogólnodostępnych oraz prywatnych.

Profesjonalne basenowe pochłaniacze wilgoci to urządzenia estetyczne, ciche oraz wysokowydajne. Pozwalają na odprowadzanie wody zebranej przez urządzenie do sieci zaopatrującej. Mogą współpracować również z zewnętrznymi sterownikami. W zależności od wybranego modelu pozwalają na uzyskanie różnych parametrów kondensowanej wilgoci w powiązaniu z temperaturą oraz poziomem wilgotności – nawet do 140 litrów na dobę! Taka imponująca skuteczność osuszaczy powietrza jest możliwa właśnie dzięki wyborowi sprzętu przeznaczonego do użytkowania na basenie i w pomieszczeniach z dużą ilością wody. Domowy elektryczny osuszacz o mniejszej wydajności i mniejszym zbiorniku na pewno nie poradzi sobie tak dobrze, jak basenowy pochłaniacz wilgoci.

Czy na basenie sprawdzi się osuszacz powietrza kompresorowy?

Osuszacz powietrza kompresorowy, czyli osuszacz kondensacyjny, to urządzenie, które na basenie sprawdzi się idealnie. Wszystko dzięki temu, że radzi sobie doskonale w warunkach wysokiej wilgotności, sięgającej nawet powyżej 80%, a także w wysokiej temperaturze (takiej jak 30 stopni Celsjusza). A więc spośród różnych rodzajów przenośnych osuszaczy powietrza osuszacz kondensacyjny będzie jednym z najlepszych osuszaczy powietrza na basen i innych pomieszczeń z bardzo wilgotnym powietrzem. Warto zawrócić uwagę na wielkość zbiornika lub możliwość stałego odprowadzenia wody oraz wydajność osuszacza wilgoci, liczoną w osuszonych litrach wody na dobę.

Wydajny osuszacz powietrza na basen – oferta sklepu

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze najlepszego basenowego elektrycznego pochłaniacza wilgoci, zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą. Będziemy mogli pomóc w wyselekcjonowaniu najlepszego osuszacza wilgoci, które będzie mogło zapewnić maksymalną wydajność i efektywność pracy. Zachęcamy do zakupu osuszaczy powietrza przeznaczonych do użytkowania na basenach czy salonach SPA & Wellness w naszym sklepie.

Osuszacze Warszawa – zaufaj firmie UNI-LUX

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z dostępnymi modelami osuszaczy powietrza w naszym sklepie oraz zachęcamy do złożenia zamówienia! Oferujemy szeroki asortyment przenośnych osuszaczy powietrza oraz usługi takie jak wynajem osuszaczy.

Zobacz także: