Osuszacze basenowe

Na basenach panuje specyficzna atmosfera, w tym podwyższona wilgotność powietrza. Aby korzystanie z basenów, a także term czy salonów Spa & Wellness było bardziej komfortowe, należy zadbać o odpowiednie parametry powietrza. W tym celu stosuje się osuszacz basenowy. W naszym asortymencie w UNI-LUX dostępny jest wyłącznie najwyższej jakości sprzęt tego typu!

Osuszacz basenowy – czy jest potrzebny?

Utrzymanie właściwych parametrów powietrza na basenie oraz w innych przestrzeniach zamkniętych, w których znajduje się duża ilość wody, ma bardzo duże znaczenie. W takich pomieszczeniach dochodzi do znacznego zwiększenia poziomu wilgotności w powietrzu.

Nadmiar wilgoci może powodować wiele negatywnych skutków. W jego rezultacie może dochodzić do nadmiernej kondensacji wilgoci, a tym samym do jej osadzania się na ścianach i oknach oraz do szybszego rdzewienia elementów metalowych. Zawilgocenie prowadzi do zwiększonego ryzyka rozwoju niebezpiecznych pleśni. Wysoka ilość wilgoci w powietrzu może także utrudniać oddychanie i pogarszać samopoczucie. W pomieszczeniu z basenem może również pojawić się nieprzyjemny zapach.

W związku z tym na basenach oraz w innych pomieszczeniach z dużą ilością wody stosuje się specjalne osuszacze basenowe, które pozwalają na wydajne usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Tego rodzaju urządzenia dostępne są również w naszej firmie UNI-LUX!

Profesjonalne osuszacze basenowe- jak wybrać?

Dzięki współpracy z renomowanymi producentami możemy oferować naszym klientom nowoczesne, wydajne, a także energooszczędne osuszacze basenowe, w tym między innymi osuszacze FRAL. To szeroka gama profesjonalnych modeli przeznaczonych do użycia na basenach ogólnodostępnych oraz prywatnych.

Profesjonalne osuszacze basenowe to urządzenia estetyczne, ciche oraz wysokowydajne. Pozwalają na odprowadzanie wody zebranej przez urządzenie do sieci zaopatrującej. Mogą współpracować również z zewnętrznymi sterownikami. W zależności od wybranego modelu pozwalają na uzyskanie różnych parametrów kondensowanej wilgoci w powiązaniu z temperaturą oraz poziomem wilgotności – nawet do 140 litrów na dobę!

Osuszacz na basen – oferta sklepu

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze najlepszego osuszacza basenowego, zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą. Będziemy mogli pomóc w wyselekcjonowaniu odpowiedniego urządzenia, które będzie mogło zapewnić maksymalną wydajność i efektywność pracy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z dostępnymi modelami osuszaczy powietrza w naszym sklepie oraz zachęcamy do złożenia zamówienia!