Piecyki naftowe knotowe

Piecyki naftowe knotowe

Nasza firma UNI-LUX oferuje szeroką gamę nowoczesnych piecyków naftowych przeznaczonych do wydajnego ogrzewania pomieszczeń. W naszym asortymencie znalazły się także piecyki knotowe renomowanych marek, które wyróżniają się wysoką efektywnością pracy oraz przystępnymi cenami np. CORONA. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Knotowe piecyki naftowe – ogrzewanie w niskiej cenie

Piecyki naftowe knotowe zaliczane są do najprostszych piecyków naftowych. Urządzenia tego typu pozwalają na ogrzewanie różnych pomieszczeń wówczas, gdy nie można zastosować innego rodzaju rozwiązań grzewczych.

Piecyki te nie wymagają podłączania do instalacji elektrycznej, a także do kominów odprowadzających spaliny. Wystarczy uzupełnić je dedykowanym paliwem – naftą TOSAINE, a następnie uruchomić, aby szybko zaczęły dawać przyjemne ciepło.

W piecykach naftowych knotowych paliwo do komory spalania jest podawane z wykorzystaniem knota. Wytworzone wówczas ciepło rozprowadzane jest po pomieszczeniu za pomocą promieniowania cieplnego oraz konwekcji. Podczas pracy piecyk nagrzewa się, dając przyjemne ciepło i wrażenie paleniska. W związku z tym urządzenie to także wymaga ostrożnego obchodzenia się – może powodować ryzyko poparzenia.

Knotowe piecyki naftowe nie posiadają precyzyjnego systemu regulacji ciepła. Można w nich jedynie zmniejszać lub zwiększać jego poziom.

Piecyki naftowe tego typu są używane w wielu różnych pomieszczeniach, w tym między innymi w domach i w mieszkaniach, w halach produkcyjnych, w magazynach, w warsztatach czy w biurach, czyli mogą sprawdzić się we wszystkich nieogrzewanych pomieszczeniach.

Wyświetlanie jednego wyniku

Zalety i wady knotowych piecyków naftowych

Piecyki naftowe knotowe posiadają zarówno określone zalety, jak i wady, które należy wziąć pod uwagę przy doborze urządzeń tego typu.

Najważniejsze zalety knotowych piecyków naftowych:

  • przystępna cena zakupu
  • łatwa obsługa
  • cicha praca
  • estetyczny efekt płomienia
  • nie wymagają zasilania elektrycznego
  • mogą pozwalać na regulację mocy grzewczej

Najważniejsze wady knotowych piecyków naftowych:

  • brak elektroniki do sterowania pracą pieca
  • mniejsza moc i gorsza wydajność spalania niż w piecykach elektronicznych
  • brak dmuchawy do rozprzestrzeniania ciepła
  • wymaga bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniem

W naszym sklepie UNI-LUX mamy do zaoferowania szeroką gamę różnych modeli piecyków naftowych knotowych, w tym także od renomowanych japońskich marek. Służymy fachową pomocą w doborze najlepszych urządzeń tego typu.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z pełną gamą piecyków naftowych knotowych dostępnych w ofercie UNI-LUX!

Zobacz także:

Wyświetlanie jednego wyniku