Nawilżacze

 • Nawilżacze domowe

  Nawilżacze domowe (2)

  Proponujemy Państwu wysokoefektywne nawilżacze ultradźwiękowe firm Prem-I-Air oraz HB ułatwiające utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza szczególnie w okresie zimowym. W ofercie znajduje się też nawilżacze ewaporacyjne niemieckiej firmy BRUNE, światowego lidera w produkcji profesjonalnych nawilżaczy dyfuzyjnych.Ultradźwiękowy Nawilżacz powietrza – zasada działania Woda przepływa przez filtr, który usuwa z niej niepożądane substancje powodujące powstawanie kamienia. Specjalny przetwornik, w który wyposażony jest nawilżacz, rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza przy pomocy bardzo cichego mini wentylatora.Zalety: -niskie zużycie energii -bardzo ciche -wygodne w użyciu (elektronika i małe rozmiary urządzenia)Wady: -nieduża efektywność -możliwe osadzanie osadu wapiennego na przedmiotach -częsty problem z z „kamieniem” w urządzeniuEwaporacyjny (dyfuzyjny) nawilżacz powietrza – zasada działania Pracują na zasadzie „zimnego odparowania” – powietrze przepływa przez zwilżony filtr o bardzo dużej powierzchni czynnej. Filtr zapewnia jednocześnie oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Taki rodzaj nawilżania jest uważany za najbardziej skuteczny – nie powoduje on wzrostu temperatury, które ma miejsce dla nawilżaczy parowych, ani też osadzania się zanieczyszczeń w postaci „kamienia” jakie ma miejsce w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych.Zalety: -niskie zużycie energii -bezpieczny i najzdrowszy sposób nawilżania powietrza -zgrubne oczyszczanie powietrzaWady: -przy maksymalnej prędkości w wentylatora mogą być głośne -konieczność wymiany wkładów ewaporacyjnych co kilka miesięcy -relatywnie duże gabaryty urządzenia
 • Nawilżacze profesjonalne

  Nawilżacze profesjonalne (8)

  Proponujemy Państwu najwyższej jakości ewaporacyjne nawilżacze powietrza niemieckiej firmy BRUNE światowego lidera w produkcji profesjonalnych nawilżaczy dyfuzyjnych oraz nawilżacze firmy AirTek. Nawilżacze firmy BRUNE pracują w większości muzeów i laboratoriów na świecie jak i w Polsce.Do pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych proponujemy wysokowydajne nawilżacze ewaporacyjne (klimatyzery) firmy HONEYWELL.W ofercie również nowoczesny profesjonalny nawilżacz niskociśnieniowy – Mini-NEB i nawilżacze parowe serii UVP włoskiej firmy CUOGHI.Ewaporacyjne nawilżacze profesjonalne pracują na zasadzie „zimnego odparowania” – powietrze przepływa przez zwilżony filtr o bardzo dużej powierzchni czynnej. Filtr zapewnia jednocześnie oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Taki rodzaj nawilżania jest uważany za najbardziej naturalny i bezpieczny i nie powoduje o też osadzania się zanieczyszczeń w postaci osadu wapiennego jakie ma miejsce w przypadku nawilżaczy ciśnieniowych. Ewaporacyjne nawilżacze obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniu.Nawilżacze niskociśnieniowe działają na zasadzie rozpylenia wody poprzez siłę odśrodkową. W odróżnieniu od typowych systemów wysokociśnieniowych woda jest rozpylana do pomieszczenia w postaci bardzo drobnej mgiełki (która natychmiast paruje) co skutkuje minimalnym osadzaniem się kamienia wapiennego. Niskociśnieniowe nawilżacze obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniu.Nawilżacze parowe – najbardziej sterylny i wydajny sposób nawilżania . Powszechnie stosowany jest w hotelach, i szpitalach – tam gdzie sterylność jest głównym z priorytetów. Nie zostawiają (podobnie jak nawilżacze ewaporacyjne) żadnych śladów wapiennych osadów. Wadą są bardzo wysokie koszty eksploatacji .Parowe nawilżacze nie zmieniają temperatury powietrza w pomieszczeniu.Zastosowanie profesjonalnych nawilżaczy ewaporacyjnych: -muzea, biblioteki i archiwa -biura i duże pomieszczenia mieszkalne -magazyny i laboratoria -wszędzie tam gdzie zbyt niska wilgotność jest niepożądanaZastosowanie profesjonalnych nawilżaczy niskociśnieniowych: -oranżerie i kwiaciarnie -magazyny -wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność niezależna od temperatury i poziomu wilgotności -w pomieszczeniach gdzie wymagana jest wysoka wilgotność (ponad 70% RH)Zastosowanie profesjonalnych nawilżaczy parowych: -szpitale -hotele -magazyny i laboratoria -wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność niezależna od temperatury i poziomu wilgotności -w pomieszczeniach gdzie wymagana jest wysoka wilgotność (ponad 60% RH)
 • Nawilżacze przemysłowe

  Nawilżacze przemysłowe (9)

  Proponujemy Państwu przemysłowe nawilżacze powietrza firmy CUOGHI (Włochy) oraz FRANCO (Włochy): -Nawilżacze parowe: zastosowanie magazyny, laboratoria, szpitale itp. -Nawilżacze niskociśnieniowe: oranżerie i kwiaciarnie, magazyny i hale produkcyjne -Nawilżacze niskociśnieniowe – nowość na rynku. Charakteryzują się łatwym i tanim montażem instalacji.Modele serii NEB oraz PH mają dodatkowy ważny atut. Wytwarzają mgiełkę o kroplach mniejszych niż w systemach rozpylania wody sprężonym powietrzem lub systemach wysokociśnieniowych(poniżej 20 µm) co zmniejsza znacznie powstawanie osadu wapiennego.Nawilżacze parowe Najbardziej sterylny i wydajny sposób nawilżania . Powszechnie stosowany jest w hotelach, i szpitalach – tam gdzie sterylność jest głównym z priorytetów. Nie zostawiają (podobnie jak nawilżacze ewaporacyjne) żadnych śladów wapiennych osadów. Wadą są bardzo wysokie koszty eksploatacji (600 Wat/1 ltr) i koszty serwisu.Nawilżacze niskociśnieniowe Działają na zasadzie rozpylenia wody poprzez siłę odśrodkową wirnika. W odróżnieniu od typowych systemów wysokociśnieniowych woda jest rozpylana do pomieszczenia w postaci bardzo drobnej mgiełki (która natychmiast paruje) co skutkuje minimalnym osadzaniem się kamienia wapiennego (dot. serii NEB) Relatywnie wysoki koszt urządzeń jest kompensowany prostotą montażu (bezpośrednie zasilanie wodą wodociągową), odpornością na osady wapienne i bardzo małym zużyciem energii elektrycznej (poniżej 5 W/litr – dot. serii NEB). Zalecane do mniejszych i średniej wielkości hal i magazynów gdzie koszt instalacji systemu wysokociśnieniowego jest zbyt wysoki.
 • Akcesoria

  Akcesoria (5)