Nawilżacze

Dzięki nawilżaczom powietrza można skutecznie zmieniać wilgotność powietrza (RH) na optymalną. Właściwy poziom wilgotności powietrza to nie tylko większy komfort. Również jest on wymagany w wielu procesach przemysłowych. W naszym asortymencie w UNI-LUX możesz znaleźć najwyższej jakości nawilżacze powietrza ewaporacyjne i inne przeznaczone o stosowania domowego i profesjonalnego!

Nawilżacze powietrza to wydajne nawilżanie powietrza w pomieszczeniach
Odpowiedni poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach powinien plasować się na poziomie około 50% RH. Zbyt niska wilgotność najczęściej pojawia się w okresie zimowym, gdy powietrze wysusza się przez jego ogrzewanie. To także problem podczas upalnych dni.

Gdy obniża się poziomu wilgotności w pomieszczeniach, wówczas może zmniejszać to komfort życia. Dochodzi do szybszego wysychania śluzówki gardła oraz oczu, a także większego ryzyka infekcji dróg oddechowych. Także za niska wilgotność może powodować zwiększone naelektryzowanie powietrza oraz rozsychanie się materiałów budowlanych, mebli, papieru itp..

Showing 1–16 of 45 results

Aby zmniejszyć to ryzyko, stosuje się nawilżacze powietrza, które pozwalają na nasycenie go odpowiednią wilgotnością. Nawilżacze emitują do powietrza delikatną mgiełkę wody, która powoduje podwyższenie ogólnego poziomu wilgotności powietrza. Dokładny schemat działania nawilżaczy zależny jest od konkretnego modelu urządzenia.

Szeroka gama modeli nawilżaczy powietrza
Nawilżacze powietrza to szeroka gama różnych modeli, które przeznaczone są do stosowania domowego, w tym także biurowego, i profesjonalnego, aby prowadzić różne procesy technologiczne jeszcze bezpieczniej.

Do nawilżaczy domowych i biurowych zaliczają się:
• nawilżacz parowy
• nawilżacz ultradźwiękowy
• nawilżacz powietrza ewaporacyjny (dyfuzyjny)

Do nawilżaczy profesjonalnych, w tym przemysłowych zaliczają się:
• nawilżacz parowy
• nawilżacz ewaporacyjny (dyfuzyjny)
• nawilżacz ciśnieniowo-ewaporacyjny (odśrodkowy)
• nawilżacz niskociśnieniowy- odśrodkowy

Nawilżacze, poza dbaniem o właściwą wilgotność powietrza, mogą także posiadać inne funkcje. Przykładowo nawilżacz powietrza parowy z jonizacją może nasycać powietrze prozdrowotnymi jonami. Nawilżacze mogą być używane także do aromatyzacji powietrza.

W razie problemów z doborem odpowiedniego nawilżacza powietrza nasi pracownicy z firmy UNI-LUX są stale gotowi do pomocy.

W naszej firmie UNI-LUX mamy dla klientów szeroką gamę nowoczesnych nawilżaczy powietrza dedykowanych do użytku domowego oraz profesjonalnego. Zapraszamy już teraz do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi u nas modelami i zachęcamy do złożenia zamówienia!

Showing 1–16 of 45 results