Klimatyzatory przemysłowe

Jak wybrać klimatyzator przemysłowy?

Klimatyzator przemysłowy to prawdziwy sprzęt do zadań specjalnych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża moc, mobilność, a także precyzja w regulowaniu parametrów powietrza. Dlatego wybierając klimatyzator dla przemysłu, najlepiej postawić na profesjonalne urządzenie mobilne, które będzie dużo mocniejsze i sprawdzi się dużo lepiej niż klasyczne urządzenia mobilne typu monoblok. Dodatkowo będzie dobrym wyborem we wszystkich miejscach, w których nie ma możliwości montażu klimatyzacji stacjonarnej. Sprawdź, jak wybrać klimatyzator przemysłowy.

Spis treści:

Klimatyzator przemysłowy – opis produktu

Specjalistyczne klimatyzatory przemysłowe to nowoczesne urządzenia klimatyzujące przeznaczone do stosowania w przestrzeniach, w których kluczowe jest precyzyjne regulowanie parametrów powietrza. W naszym asortymencie w sklepie UNI-LUX przygotowaliśmy dla klientów szeroką gamę nowoczesnych klimatyzatorów w wielu wariantach do wyboru!

Podobnie jak standardowe stacjonarne klimatyzatory przemysłowe, także urządzenia mobilne wyposażone są w system z czynnikiem chłodzącym, który odpowiedzialny jest za wydajną zmianę parametrów powietrza. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę pracy na pilocie, by szybko dokonało ono jego zmiany.

Urządzenia mobilne posiadają kompaktową konstrukcję i wyposażone są w kółka jezdne umożliwiające łatwą zmianę miejsca sprzętu. Do jego działania konieczne jest podłączenie rury wylotowej oraz odprowadzenie gorącego powietrza. Nowoczesne klimatyzatory przemysłowe o mobilnej konstrukcji mogą nie tylko chłodzić, ale również ogrzać oraz osuszać powietrze.

Mobilne klimatyzatory przemysłowe – jakie mają zastosowanie?

Klimatyzatory mobilne doskonale nadają się także do użytku profesjonalnego. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie klimatyzatorów stacjonarnych. Mimo że są to urządzenia przenośne, to jakość ich pracy nie ustępuje klimatyzatorem stacjonarnym, a w wielu miejscach czy sytuacjach ich mobilność może być ich największym atutem.

Przykładowe zastosowanie mobilnych klimatyzatorów przemysłowych:

  • pomieszczenia, w których znajduje się sprzęt elektroniczny, w tym serwerownie
  • pomieszczenia, w których realizowane są procesy technologiczne wymagające niskiej temperatury
  • hale produkcyjne
  • namioty

Jeśli więc szukasz sprzętu, który pomoże w utrzymaniu najlepszych parametrów powietrza w tego typu pomieszczeniach czy budynkach, sprawdź, jak wybrać najlepszy przemysłowy klimatyzator przenośny.

Jak wybrać najlepszy klimatyzator przemysłowy przenośny?

  • Wydajność

Klimatyzator przemysłowy przede wszystkim powinien być wydajny. Musi radzić sobie w trudnych warunkach, w wysokiej temperaturze, w dużych pomieszczeniach, w miejscach, gdzie bardzo ważna jest szczegółowa kontrola parametrów powietrza. W tego rodzaju urządzeniach wydajność chłodzenia może wynosić kilka tysięcy metrów sześciennych na godzinę. Żeby obliczyć potrzebną moc chłodniczą, wystarczy pomnożyć powierzchnię liczoną w metrach kwadratowych przez 100 – otrzymamy wtedy liczbę watów potrzebną do efektywnego chłodzenia pomieszczeń. Jednak na wydajność pracy urządzenia wpływ ma również kilka innych czynników, takich jak ciepło wynikające z promieniowania słonecznego, liczba okien i ich rozmieszczenie z uwzględnieniem stron świata, izolacja budynku czy lokalizacja pomieszczenia (parter lub pierwsze ­– albo wyższe – piętro). Dlatego by podjąć najlepszą decyzję, trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki mające wpływ na jakość pracy sprzętu –najlepiej skonsultować się z doradcą, który pomoże przeliczyć moc i przeanalizować wszystkie aspekty.

  • Zużycie energii

Energooszczędność klimatyzatorów przemysłowych przenośnych jest bardzo istotna ze względu na koszty jego pracy. Zakup tego sprzętu to spory wydatek, jednak nie można zapominać, że to dodatkowe urządzenie elektroniczne generujące koszty podczas użytkowania. Dlatego nie bez znaczenia jest zużycie energii i energooszczędność klimatyzatora.

  • Miejsce, w którym klimatyzator przemysłowy będzie pracował

Wiele urządzeń ma dość długą rurę odprowadzającą ciepłe powietrze, a część oferuje nawet możliwość przedłużenia jej o dodatkowe metry. Mobilny klimatyzator przemysłowy ma także to do siebie, że może być przenoszony z pomieszczenia do pomieszczenia, z miejsca na miejsce. Warto jednak przed zakupem zastanowić się, w jakim miejscu lub w jakich miejscach urządzenie prawdopodobnie będzie stało i pełniło swoją funkcję, bo od tego mogą zależeć potrzebne parametry pracy. Ma to również znaczenie dla wyboru gabarytów klimatyzatora, które trzeba dostosować właśnie do miejsca oraz przestrzeni wokół.

  • Hałas podczas pracy

To bardzo ważny parametr, szczególnie w miejscach, w których przebywają ludzie. W przypadku różnych obowiązków wymagany jest różny poziom skupienia; w niektórych miejscach więc pracownicy będą mieć większą tolerancję na hałas, a w innych mniejszą. Warto zadbać o to zawczasu i dobrze przemyśleć zakup też pod tym kątem.

Jeśli potrzebne jest schłodzenie procesów technologicznych lub gotowych produktów i w takim miejscu natężenie hałasu nie ma większego znaczenia warto wybrać klimatyzator przemysłowy typu monoblok.

Kiedy natomiast chłodzenia wymagają pomieszczenia, w których chcemy zadbać o komfort pracowników warto rozważyć wybór klimatyzatora przemysłowego typu split – plecak z jednostką zewnętrzną może być znacznie oddalony od jednostki wewnętrznej, czasem nawet o kilkanaście metrów. Dzięki temu możemy zapewnić zarówno komfort termiczny jak i akustyczny.

Jakie zalety ma klimatyzator przemysłowy mobilny?

Oprócz dużej wydajności tego rodzaju klimatyzatorów, bardzo ważna jest także mobilność sprzętu, dzięki czemu można przemieszczać go z miejsca na miejsce bez większego problemu. Można więc korzystać z niego elastycznie w różnych przestrzeniach, w zależności od potrzeby w danej chwili. Klimatyzator przemysłowy jest przystosowany do pracy w bardzo trudnych warunkach, w miejscu wymagającym dużej mocy, dlatego będzie doskonałym wyborem właśnie w tego typu miejscach, jak serwerownie czy duże hale przemysłowe. Dodatkowym atutem jest brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z montażem urządzenia. To ważne również dlatego, że sprzęt typu przemysłowego sam w sobie jest droższy niż klasyczny klimatyzator przenośny, a to, że nie generuje dodatkowych kosztów, jest wielkim plusem dla firmowego portfela.

Wady mobilnych klimatyzatorów przemysłowych

Na pewno swego rodzaju wadą jest cena, szczególnie w porównaniu do innych urządzeń, mniej profesjonalnych. Także koszty eksploatacji są nieco wyższe. Jednak jeśli kupujemy sprzęt, który ma być sprzętem do zadań specjalnych i który ma być przystosowany do pracy w trudnych warunkach, musimy liczyć się z tym, że będzie on wymagał większego nakładu finansowego niż klimatyzatory używane na przykład w domu czy w zwykłych pokojach biurowych.

Czy warto kupić klimatyzator przemysłowy?

Jeżeli prowadzisz działalność, która wymaga właściwego chłodzenia pomieszczenia nawet w bardzo trudnych warunkach, klimatyzator mobilny przemysłowy będzie dla Ciebie idealny. Z łatwością przeniesiesz go z miejsca na miejsce, nie będziesz także musiał montować go na stałe.

W UNI-LUX specjalizujemy się w dostarczaniu sprzętu klimatyzacyjnego mobilnego. To zaawansowane urządzenia przeznaczone do klimatyzacji, które nie wymagają skomplikowanego montażu tak, jak standardowe instalacje klimatyzacji. Cena klimatyzatorów przemysłowych w naszym sklepie jest atrakcyjna i konkurencyjna.