Klimatyzatory przemysłowe

Specjalistyczne klimatyzatory przemysłowe to nowoczesne urządzenia klimatyzujące przeznaczone do stosowania w przestrzeniach, w których kluczowe jest precyzyjne regulowanie parametrów powietrza. W naszym asortymencie w sklepie UNI-LUX przygotowaliśmy dla klientów szeroką gamę nowoczesnych klimatyzatorów w wielu wariantach do wyboru!

Klimatyzatory profesjonalne – także mobilne
W UNI-LUX specjalizujemy się w dostarczaniu sprzętu klimatyzacyjnego mobilnego. To zaawansowane urządzenia przeznaczone do klimatyzacji, które nie wymagają skomplikowanego montażu tak, jak standardowe instalacje klimatyzacji.

Podobnie jak standardowe stacjonarne klimatyzatory przemysłowe, także urządzenia mobilne wyposażone są w system z czynnikiem chłodzącym, który odpowiedzialny jest za wydajną zmianę parametrów powietrza. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę pracy na pilocie urządzenia, by szybko dokonało ono jego zmiany.

Urządzenia mobilne posiadają kompaktową konstrukcję i wyposażone są w kółka jezdne umożliwiające łatwą zmianę miejsca sprzętu. Do jego działania konieczne jest podłączenie rury wylotowej oraz odprowadzenie gorącego powietrza.

Nowoczesne klimatyzatory przemysłowe o mobilnej konstrukcji mogą nie tylko chłodzić, ale również mogą grzać oraz osuszać powietrze.

Mobilne klimatyzatory profesjonalne – zastosowanie
Klimatyzatory mobilne doskonale sprawdzają się także do użytku profesjonalnego. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zamontowanie klimatyzatorów stacjonarnych.

Przykładowe zastosowanie mobilnych klimatyzatorów profesjonalnych:
• pomieszczenia, w których znajduje się sprzęt elektroniczny, w tym serwerownie
• pomieszczenia, w których realizowane są procesy technologiczne wymagające niskiej temperatury
• hale produkcyjne
• namioty

Najważniejsze zalety i wady profesjonalnych klimatyzatorów mobilnych
Profesjonalne klimatyzatory mobilne posiadają wiele zalet, które powodują, że to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych instalacji klimatyzacyjnych.

Główne zalety klimatyzatorów przenośnych:
• mobilność – łatwe przemieszczanie sprzętu
• brak kosztów związanych z instalacją
• elastyczne zastosowanie w różnych przestrzeniach
• możliwość pracy w ciężkich warunkach

Najważniejszą wadą sprzętu tego typu jest jego wyższy koszt zakupu oraz eksploatacji w porównaniu np. do klimatyzarów (klimatorów).

Masz problem z doborem odpowiedniego urządzenia mobilnego przeznaczonego do klimatyzacji? Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą – będziemy mogli doradzić, jakie modele sprawdzą się najlepiej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą klimatyzatorów przemysłowych mobilnych w naszym sklepie UNI-LUX!