Klimatyzatory profesjonalne

Klimatyzator profesjonalny – jak wybrać najlepszy? 

Czasem przenośny klimatyzator nie wystarczy i potrzebne jest urządzenie o dużo większej wydajności – czyli klimatyzator profesjonalny. To dobry wybór w każdej sytuacji, kiedy niezbędna dla efektywności pracy jest wyższa moc. Nowoczesne wysoko wydajne mobilne klimatyzatory profesjonalne to również doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatorów stacjonarnych.

Spis treści:

Klimatyzatory profesjonalne – jaką powinny mieć wydajność pracy?

W ofercie firmy Uni Lux znajdują się najlepsze urządzenia marki Fral – klimatyzatory typu spotcooler – które cechują się wysoką wydajnością i mogą być stosowane jako klimatyzatory profesjonalne, a więc w warunkach firmowych, tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania klimatyzacji stacjonarnej typu split. Klimatyzatory profesjonalne dostępne w naszym sklepie są bardzo skuteczne: wydajność chłodzenia  wynosi 4–5,2 kW, natomiast przepływ powietrza to w ich przypadku wartość powyżej 500 m3/godzinę. Takie parametry pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty pracy nawet w miejscach, w których temperatura otoczenia wynosi 45 stopni Celsjusza, a także podczas pracy na zewnątrz, do której urządzenia są przystosowane. Ponadto warto wspomnieć, że są to jedyne dostępne na rynku klimatyzatory tego typu, które mogą nie zmieniać wilgotności powietrza w pomieszczeniu!

Jak wybrać najlepszy klimatyzator profesjonalny?

Poza wydajnością – która jest bardzo ważnym parametrem, ale przecież nie jedynym – niezwykle istotne są takie aspekty pracy klimatyzatora profesjonalnego, jak długość rury wylotowej i możliwość jej ewentualnego przedłużenia oraz dostępne tryby pracy (obejmujące nie tylko chłodzenie, lecz także, na przykład, ogrzewanie czy osuszanie powietrza). Niektóre urządzenia, takie jak w Fral Super Cool FSC 14.1SC, mają dodatkowe wyposażenie, między innymi filtr węglowy pozwalający na oczyszczanie powietrze przy okazji chłodzenia czy panel sterujący z wyświetlaczem LED, czujnik temperatury i pilot do zdalnego sterowania. Dlatego podczas wyboru nie należy kierować się jedynie mocą i wydajnością, dobrze także zastanowić się nad rozwiązaniem, które zapewni również komfort użytkowania, łatwość sterowania oraz po prostu satysfakcję z dobrego zakupu.

Przeznaczenie klimatyzatorów profesjonalnych, czyli kiedy warto je wybrać?

Klimatyzatory profesjonalne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zwykłe klimatyzatory mobilne są zbyt mało wydajne, a klimatyzatory stacjonarne są niemożliwe do zainstalowania na przykład ze względów technicznych. Profesjonalne urządzenia chłodzące będą idealne do zastosowania na przykład w dużych halach czy namiotach, w pomieszczeniach serwerowni czy do schładzania procesów technologicznych i sprzętu elektronicznego. To więc klimatyzator, który poradzi sobie na dużych przestrzeniach oraz w miejscach, gdzie temperatura rośnie ze względu na dużą liczbę pracujących jednocześnie urządzeń elektrycznych – dotyczy to zarówno chłodzenia powietrza, jak i chłodzenia samych sprzętów.

Jakie zalety mają klimatyzatory profesjonalne?

Jedną z najważniejszych zalet jest oczywiście wydajność klimatyzatorów profesjonalnych. To jest ich niewątpliwa przewaga nad mobilnymi klimatyzatorami typu monoblok. Jednocześnie na plus jest również mobilność urządzenia, które w łatwy sposób można przenosić z miejsca na miejsce, a ze względu na możliwość przedłużania rury wylotowej można swobodnie schładzać  powietrze w dowolnych pomieszczeniach, ustawiając klimatyzator w jakimkolwiek wolnym miejscu. Elastyczne zastosowanie, a więc mnogość miejsc, w którym urządzenie może pracować, oraz mnogość funkcji, jakie może pełnić (chłodzenie, ogrzewanie, wentylowanie czy osuszanie), to także jego niewątpliwa zaleta. Tego typu sprzęty są przystosowane do pracy w naprawdę ciężkich warunkach, w bardzo wysokiej temperaturze oraz na zewnątrz. Dlatego zdecydowanie jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować.

Klimatyzatory profesjonalne – oferta Uni Lux

Zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą w wyborze najlepszego urządzenia do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach i w wysokiej temperaturze. W ofercie posiadamy jedynie najlepszej klasy sprzęty od najlepszych producentów, dlatego jakość idzie u nas w parze z ceną.

Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich modeli klimatyzatorów znajdujących się w naszym asortymencie w UNI-LUX!