Osuszacze domowe

Zazwyczaj wystarczy regularnie wietrzyć i ogrzewać pomieszczenia, aby pozbyć się okresowo pojawiającej się wilgoci z własnego mieszkania. Zwykłe czynności należą jednak do rozwiązań czasowych, które nie przynoszą wymiernych korzyści i nie sprawdzają się dobrze w przypadku jesiennej, deszczowej aury. Zbyt duży poziom wilgotności może negatywnie wpłynąć nie tylko na rzeczy przechowywane w budynku, lecz także na ludzi. Warto o tym pamiętać, ponieważ długotrwałe zawilgocenie domu może mieć nieprzyjemne konsekwencje, z których mieszkańcy nie zawsze zdają sobie sprawę. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w osuszacz domowy.

Spis treści:

Showing 1–16 of 17 results

Jak działa domowy elektryczny osuszacz?

Przydatnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są domowe osuszacze powietrza. Ich działanie opiera się na skraplaniu znajdującej się w powietrzu wilgoci i odprowadzaniu jej do specjalnie przygotowanego zbiornika. Dzięki temu atmosfera w domu pozostaje przyjazna i pozwala uniknąć niepożądanych efektów w postaci pogorszenia samopoczucia domowników, nieprzyjemnego zapachu czy niszczenia się ubrań. Ponadto domowy osuszacz powietrza zmniejsza zagrożenie rozwoju insektów, roztoczy, grzybów, bakterii i wirusów.

Jak rozpoznać, że w domu panuje nadmierna wilgoć i potrzebny jest domowy osuszacz powietrza?

Świadczyć o tym mogą różne sygnały, których nie powinniśmy ignorować, takie jak: złe samopoczucie (problemy z oddychaniem, bóle głowy, kiepski sen, przewlekły katar, dokuczliwy kaszel), panujący w domu nieprzyjemny zapach stęchlizny, skraplanie się wody na oknach czy ścianach, a na dalszych etapach – mokre ściany z odpadającym tynkiem, pleśń i grzyb, które mogą prowadzić do katastrofy zdrowotnej i mieszkaniowej. Szybka reakcja to klucz do sukcesu i może pomóc zapobiec poważniejszym konsekwencjom. Pomoże w tym domowy elektryczny osuszacz powietrza, który wchłonie nadmiar wody z powietrza i pomoże utrzymać jego optymalną wilgotność w pokoju czy kuchni. Warto zastanowić się także na zakupem elektrycznego pochłaniacza wilgoci do łazienki, czyli pomieszczenia, w którym wilgotność powietrza – co zrozumiałe – jest najwyższa, a to ze względu na częste kąpiele i prysznice domowników czy suszące się pranie.

W niektórych przypadkach zbyt duża wilgotność powietrza potęguje alergie i migreny, dlatego osoby cierpiące na podobne problemy mogą skorzystać z takich urządzeń dla zwiększenia swojego komfortu. Domowe przenośne osuszacze powietrza przydadzą się też do utrzymania prawidłowego stanu mieszkania jako narzędzie konserwacyjne – dzięki nim uniknie się odpadania tynków, pojawiania się pleśni czy zaczerniania fug w łazience, co jest często spotykane przy zwiększonej wilgotności w pomieszczeniach. Jak wybrać najlepszy osuszacz do domu?

Domowy osuszacz powietrza – jak wybrać?

Każdy proponowany przez nas model osuszacza domowego różni się od siebie parametrami i akcesoriami. Bogaty asortyment dostępnych produktów z pewnością pomoże dobrać urządzenie idealnie sprawdzające się w różnych warunkach i pomieszczeniach. Można je wykorzystywać zarówno w łazienkach, suszarniach, komórkach czy piwnicach, ale nadają się także do pokoi sypialnianych i salonów. Cicha praca większości modeli osuszaczy nie zakłóci spokoju nawet podczas snu.

Urządzenia są produkowane przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów i spełniają wszystkie normy obowiązujące zarówno w kraju, jak i na terenie całej UE. To gwarancja otrzymania produktu wysokiej jakości, który będzie służyć przez wiele lat zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Domowy osuszacz powietrza z naszej oferty z pewnością spełni wszystkie wymagania.

Osuszacz kondensacyjny czy adsorpcyjny? Jak kupić wydajny osuszacz powietrza do domu

Osuszacz adsorpcyjny to sprzęt, który działa nieco ciszej niż osuszacz powietrza kompresorowy (osuszacz kondensacyjny), ponieważ nie ma w nim sprężarki – a to ona generuje hałas w czasie pracy urządzenia. Dlatego będzie to idealny wybór do sypialni. Z kolei osuszacz kondensacyjny będzie najlepszym wyborem do pomieszczeń, w których wilgoć jest najwyższa, sięgająca nawet 80 procent – czyli pomieszczeń wymagających osuszania na przykład po zalaniu. Tego rodzaju elektryczny pochłaniacz wilgoci radzi sobie bowiem najlepiej z naprawdę dużą wilgocią, świetnie pracuje także w wysokiej temperaturze.

Co wziąć pod uwagę, sprawdzając przenośne osuszacze powietrza przed zakupem?

Odpowiedni wybór rodzaju urządzenia – czyli wybór między osuszaczem powietrza kompresorowym a osuszaczem adsorpcyjnym – to tylko jeden z dylematów, z którym musi się zmierzyć osoba decydująca się na zakup lub wynajem osuszaczy.

Analizując parametry osuszacza wilgoci pod kątem doboru najlepszego urządzenia, zwróć uwagę na metraż swojego mieszkania lub domu. To ważne – im większy metraż mieszkania, tym lepszą wydajność pracy powinien mieć domowy osuszacz wilgoci. Aby kupić wydajny osuszacz powietrza, sprawdźmy parametry jego pracy, czyli liczbę wyciąganych z powietrza litrów wody na dobę.

Jeśli osuszacz ma stać w łazience, najlepiej wybrać odpowiedni elektryczny pochłaniacz wilgoci do łazienki – czyli urządzenie pracujące najwydajniej w małych pomieszczeniach, w których poziom wilgoci jest naprawdę wysoki. A więc pole do popisu w tym przypadku będzie miał osuszacz kondensacyjny.

Nie bez znaczenia jest także rozmiar i mobilność urządzenia. Jeśli osuszacz wilgoci ma stać w małym pomieszczeniu, nie powinien przecież zajmować większości jego powierzchni! A jeśli będzie przenoszony z pokoju do pokoju, dla wygody użytkowania kluczowe będą kółka, kompaktowe rozmiary i mobilność sprzętu.

Osuszacze Warszawa – wybierz najlepszy osuszacz powietrza dla siebie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą osuszaczy domowych w korzystnych cenach jak i sprawdzenia innych produktów w kategorii osuszacze.  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy odpowiedzi, a nasi konsultanci fachowo doradzą przy wyborze odpowiedniego produktu.

Zobacz także:

Showing 1–16 of 17 results