Osuszacze domowe

Zazwyczaj wystarczy regularnie wietrzyć i ogrzewać pomieszczenia, aby pozbyć się okresowo pojawiającej się wilgoci z własnego mieszkania. Zwykłe czynności należą jednak do rozwiązań czasowych, które nie przynoszą wymiernych korzyści i nie sprawdzają się dobrze w przypadku jesiennej, deszczowej aury. Zbyt duży poziom wilgotności może negatywnie wpłynąć nie tylko na rzeczy przechowywane w budynku, lecz także na ludzi. Warto o tym pamiętać, ponieważ długotrwałe zawilgocenie domu może mieć nieprzyjemne konsekwencje, z których mieszkańcy nie zawsze zdają sobie sprawę. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w osuszacz domowy który zwiększy wydajność osuszania.

Spis treści:

Showing 1–16 of 22 results

Jak działa domowy elektryczny osuszacz?

Przydatnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są domowe osuszacze powietrza. Ich działanie opiera się na skraplaniu znajdującej się w powietrzu wilgoci i odprowadzaniu jej do specjalnie przygotowanego zbiornika. Dzięki temu atmosfera w domu pozostaje przyjazna i pozwala uniknąć niepożądanych efektów w postaci pogorszenia samopoczucia domowników, nieprzyjemnego zapachu czy niszczenia się ubrań. Ponadto domowy osuszacz powietrza zmniejsza zagrożenie rozwoju insektów, roztoczy, grzybów, bakterii i wirusów. Z technicznego punktu widzenia inaczej działają osuszacze adsorpcyjne niż kondensacyjne osuszacze powietrza.

Jak rozpoznać, że w domu panuje nadmierna wilgoć i potrzebny jest domowy osuszacz powietrza?

Świadczyć o tym mogą różne sygnały, których nie powinniśmy ignorować, takie jak: złe samopoczucie (problemy z oddychaniem, bóle głowy, kiepski sen, przewlekły katar, dokuczliwy kaszel), panujący w domu nieprzyjemny zapach stęchlizny, skraplanie się wody na oknach czy ścianach, a na dalszych etapach – mokre ściany z odpadającym tynkiem, pleśń i zarodniki grzybów, które mogą prowadzić do katastrofy zdrowotnej i mieszkaniowej. Szybka reakcja to klucz do sukcesu i może pomóc zapobiec poważniejszym konsekwencjom, zapewnić nam zdrowe powietrze. Pomoże w tym domowy elektryczny osuszacz powietrza, który wchłonie nadmiar wody z powietrza i pomoże utrzymać jego optymalną wilgotność w pokoju czy kuchni. Warto zastanowić się także na zakupem elektrycznego pochłaniacza wilgoci do łazienki, czyli pomieszczenia, w którym wilgotność powietrza – co zrozumiałe – jest najwyższa, a to ze względu na częste kąpiele i prysznice domowników czy suszące się pranie. Nie powinien tam nam przeszkadzać wyższy poziom hałasu, ważna jest wysoka wydajność osuszania dzięki której para wodna nie będzie gromadziła się w pomieszczeniu, powietrze zostaje schłodzone a poziomu wilgotności obniżony.

W niektórych przypadkach zbyt duża wilgotność powietrza potęguje alergie i migreny, dlatego osoby cierpiące na podobne problemy mogą skorzystać z takich urządzeń dla zwiększenia swojego komfortu. Warto zwrócić uwagę na filtry HEPA. Domowe przenośne osuszacze powietrza przydadzą się też do utrzymania prawidłowego stanu mieszkania jako narzędzie konserwacyjne – dzięki nim uniknie się odpadania tynków, pojawiania się pleśni (zarodniki pleśni, grzyby pleśniowe), zaczerniania fug w łazience czy nieprzyjemne zapachy co jest często spotykane przy zwiększonej wilgotności w pomieszczeniach. Jak wybrać najlepszy osuszacz do domu?

Domowe osuszacze powietrza – jak wybrać?

Każdy proponowany przez nas model osuszacza domowego różni się od siebie parametrami i akcesoriami. Bogaty asortyment dostępnych produktów z pewnością pomoże dobrać urządzenie idealnie sprawdzające się w różnych warunkach i pomieszczeniach. Można je wykorzystywać zarówno w łazienkach, suszarniach, komórkach czy piwnicach, ale nadają się także do pokoi sypialnianych i salonów. Cicha praca większości modeli osuszaczy nie zakłóci spokoju nawet podczas snu.

Urządzenia są produkowane przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów i spełniają wszystkie normy obowiązujące zarówno w kraju, jak i na terenie całej UE. To gwarancja otrzymania produktu wysokiej jakości, który będzie służyć przez wiele lat zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Domowy osuszacz powietrza z naszej oferty z pewnością spełni wszystkie wymagania i zapewni odpowiedni poziom wilgoci, jednocześnie nie będzie nas męczyć zbyt suche powietrze, urządzenia stacjonarne czy przenośne gwarantują odpowiedni zakres wilgotności.

Osuszacze kondensacyjne czy adsorpcyjny osuszacz powietrza? Jak kupić wydajny osuszacz powietrza do domu

Osuszacz adsorpcyjny to sprzęt, który działa nieco ciszej niż osuszacz powietrza kompresorowy (kondensacyjny osuszacz powietrza), ponieważ nie ma w nim sprężarki – a to ona generuje hałas w czasie pracy urządzenia. Dzięki temu w standardowym pomieszczeniu zapanuje optymalna wilgotność powietrza. Dlatego będzie to idealny wybór do sypialni. Z kolei osuszacz kondensacyjny będzie najlepszym wyborem do pomieszczeń, w których nadmiar wilgoci jest najwyższy, sięga ona nawet 80 procent – czyli pomieszczeń wymagających osuszania na przykład po zalaniu. Tego rodzaju elektryczny pochłaniacz wilgoci radzi sobie bowiem najlepiej z naprawdę dużą wilgocią, świetnie pracuje także w wysokiej temperaturze. Wydajność osuszacza zapewni szybkie obniżenie poziomu wilgotności nawet w niskich temperaturach.

Co wziąć pod uwagę, sprawdzając przenośne osuszacze powietrza przed zakupem?

Odpowiedni wybór rodzaju urządzenia – czyli wybór między osuszaczem powietrza kompresorowym a osuszaczem adsorpcyjnym – to tylko jeden z dylematów, z którym musi się zmierzyć osoba decydująca się na zakup lub wynajem osuszaczy.

Analizując parametry osuszacza wilgoci pod kątem doboru najlepszego urządzenia, zwróć uwagę na metraż swojego mieszkania lub domu. To ważne – im większy metraż mieszkania, tym lepszą wydajność pracy powinien mieć domowy osuszacz wilgoci. Aby kupić wydajny osuszacz powietrza, sprawdźmy parametry jego pracy, czyli liczbę wyciąganych z powietrza litrów wody na dobę. Zwróćmy uwagę na pobór mocy urządzenia, te o niskim zużyciu energii długoterminowo mniej obciążą nasz budżet. Wysoki pobór prądu w obecnych czasach ma coraz większe znaczenie. Przy małym metrażu istotne mogą być również kompaktowe wymiary urządzenia.

Jeśli domowy osuszacz powietrza ma stać w łazience, najlepiej wybrać odpowiedni elektryczny pochłaniacz wilgoci do łazienki gdzie jest wysoka wilgotność np. z powodu suszenia prania – czyli urządzenie pracujące najwydajniej w małych pomieszczeniach, w których poziom wilgoci jest naprawdę wysoki. A więc pole do popisu w tym przypadku będzie miał osuszacz kondensacyjny.

Nie bez znaczenia jest także rozmiar i mobilność urządzenia. Jeśli osuszacz wilgoci ma stać w małym pomieszczeniu, nie powinien przecież zajmować większości jego powierzchni! A jeśli będzie przenoszony z pokoju do pokoju, dla wygody użytkowania kluczowe będą kółka, kompaktowe rozmiary i mobilność sprzętu. Wybierając klimatyzator przenośny sprawdźmy czy ma pojemny zbiornik na wodę – rzadziej będziemy mieć potrzebę opróżnienia zbiornika.

Użytkowość i wygoda – osuszacze powietrza domowe powinny mieć programator czasowy oraz intuicyjny panel sterowania dzięki któremu mamy możliwość sterowania w pełnym zakresie.

Niska cena a koszty eksploatacji i wydajność. Należy pamiętać, że niska cena może oznaczać wysoki pobór mocy, niską wydajność osuszania przez mały przepływ powietrza, małą pojemność zbiornika na wodę, duże prędkości wentylatora i tym samym cicha praca urządzenia nie będzie możliwa. Efekt to dalej zbyt wilgotne powietrze i domowy osuszacz powietrza który jednak nie spełnia swojego zastosowania.

Osuszacze Warszawa – wybierz najlepszy osuszacz powietrza dla siebie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą osuszaczy domowych w korzystnych cenach jak i sprawdzenia innych produktów w kategorii osuszacze powietrza.  W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy odpowiedzi, a nasi konsultanci fachowo doradzą przy wyborze odpowiedniego produktu czy będą to kondensacyjne osuszacze powietrza czy adsorpcyjne osuszacze powietrza.

Zobacz także:

Showing 1–16 of 22 results