Nawilżacze profesjonalne

Proponujemy Państwu najwyższej jakości ewaporacyjne nawilżacze powietrza niemieckiej firmy BRUNE światowego lidera w produkcji profesjonalnych nawilżaczy dyfuzyjnych oraz nawilżacze firmy AirTek. Nawilżacze firmy BRUNE pracują w większości muzeów i laboratoriów na świecie jak i w Polsce.

Do pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych proponujemy wysokowydajne nawilżacze ewaporacyjne (klimatyzery) firmy HONEYWELL.

W ofercie również nowoczesny profesjonalny nawilżacz niskociśnieniowy – Mini-NEB i nawilżacze parowe serii UVP włoskiej firmy CUOGHI.

Ewaporacyjne nawilżacze profesjonalne pracują na zasadzie „zimnego odparowania” – powietrze przepływa przez zwilżony filtr o bardzo dużej powierzchni czynnej. Filtr zapewnia jednocześnie oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Taki rodzaj nawilżania jest uważany za najbardziej naturalny i bezpieczny i nie powoduje o też osadzania się zanieczyszczeń w postaci osadu wapiennego jakie ma miejsce w przypadku nawilżaczy ciśnieniowych. Ewaporacyjne nawilżacze obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacze niskociśnieniowe działają na zasadzie rozpylenia wody poprzez siłę odśrodkową. W odróżnieniu od typowych systemów wysokociśnieniowych woda jest rozpylana do pomieszczenia w postaci bardzo drobnej mgiełki (która natychmiast paruje) co skutkuje minimalnym osadzaniem się kamienia wapiennego. Niskociśnieniowe nawilżacze obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

Nawilżacze parowe – najbardziej sterylny i wydajny sposób nawilżania . Powszechnie stosowany jest w hotelach, i szpitalach – tam gdzie sterylność jest głównym z priorytetów. Nie zostawiają (podobnie jak nawilżacze ewaporacyjne) żadnych śladów wapiennych osadów. Wadą są bardzo wysokie koszty eksploatacji .Parowe nawilżacze nie zmieniają temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Zastosowanie profesjonalnych nawilżaczy ewaporacyjnych:
-muzea, biblioteki i archiwa
-biura i duże pomieszczenia mieszkalne
-magazyny i laboratoria
-wszędzie tam gdzie zbyt niska wilgotność jest niepożądana

Zastosowanie profesjonalnych nawilżaczy niskociśnieniowych:
-oranżerie i kwiaciarnie
-magazyny
-wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność niezależna od temperatury i poziomu wilgotności
-w pomieszczeniach gdzie wymagana jest wysoka wilgotność (ponad 70% RH)

Zastosowanie profesjonalnych nawilżaczy parowych:
-szpitale
-hotele
-magazyny i laboratoria
-wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność niezależna od temperatury i poziomu wilgotności
-w pomieszczeniach gdzie wymagana jest wysoka wilgotność (ponad 60% RH)