Osuszacze

-osuszacze kondensacyjne FRAL
-osuszacze adsorpcyjne Prem-I-Air i RUBY DRY

Osuszacz powietrza to skuteczny i efektywny sposób walki z wilgocią – głównym czynnikiem powodującym korozję, rozwój pleśni i drobnoustrojów.

Proponujemy Państwu wysokoefektywne profesjonalne osuszacze powietrza i pomieszczeń produkcji włoskiej FRAL wykonane według najnowszej technologii – ciche i przyjazne dla użytkownika. Osuszacz powietrza może działać jako urządzenia stacjonarne lub mobilne. Wysokie parametry przepływu powietrza oraz relatywnie niskie ciśnienie pracy układu chłodzenia w osuszaczach FRAL sprawiają że są to urządzenia bardzo wydajne, odporne na zewnętrzne warunki oraz długowieczne. Osuszacze FRAL są wyjątkowo skuteczne w niskich temperaturach oraz odporne na zanieczyszczenia dzięki unikatowej konstrukcji parownika.

Wszystkie osuszacze FRAL posiadają 2 letnią bezwarunkową gwarancję producenta a wybrane modele nawet 4 lata !

Dla zastosowań domowych oraz biurowych oferujemy niezawodne kondensacyjne osuszacze firmy FRAL oraz nowość na rynku – osuszacze adsorpcyjne (bez kompresora) brytyjskiej firmy Prem-I-Air oraz rewelacyjny japoński osuszacz adsorpcyjny RUBY DRY, bardzo lekki i cichy.

 • Osuszacze basenowe

  Osuszacze basenowe (4)

  Pełną charakterystykę osuszacza basenowego znajdą Państwo w karcie produktu, dostępnej na stronie wybranego produktu.
 • Osuszacze domowe

  Osuszacze domowe (10)

  Zazwyczaj wystarczy regularnie wietrzyć i ogrzewać pomieszczenia, aby pozbyć się okresowo pojawiającej się wilgoci z własnego mieszkania. Zwykłe czynności należą jednak do rozwiązań czasowych, które nie przynoszą wymiernych korzyści i nie sprawdzają się dobrze w przypadku jesiennej, deszczowej aury. Zbyt duży poziom wilgotności może negatywnie wpłynąć nie tylko na rzeczy przechowywane w budynku, ale również na ludzi. Warto o tym pamiętać, ponieważ długotrwałe zawilgocenie domu może mieć nieprzyjemne konsekwencje, z których mieszkańcy nie zawsze zdają sobie sprawę.Przydatnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są domowe osuszacze powietrza. Ich działanie opiera się na skraplaniu znajdującej się w powietrzu wilgoci i odprowadzaniu jej do specjalnie przygotowanego zbiornika. Dzięki temu atmosfera w domu pozostaje przyjazna i pozwala uniknąć niepożądanych efektów w postaci pogorszenia samopoczucia domowników, nieprzyjemnego zapachu czy niszczenia się ubrań. Ponadto osuszacz domowy zmniejsza zagrożenie rozwoju insektów, roztoczy, bakterii i wirusów. W niektórych przypadkach zbyt duża wilgotność powietrza potęguje alergie i migreny, dlatego osoby cierpiące na podobne problemy mogą skorzystać z takich urządzeń dla zwiększenia swojego komfortu. Osuszacze domowe przydadzą się też do utrzymania prawidłowego stanu mieszkania jako narzędzie konserwacyjne – dzięki nim uniknie się odpadania tynków, pojawiania się pleśni czy zaczerniania fug w łazience, co jest często spotykane przy zwiększonej wilgotności w pomieszczeniach.Domowy osuszacz powietrza z naszej oferty z pewnością spełni wszystkie wymagania. Urządzenia są produkowane przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów i spełniają wszystkie normy obowiązujące zarówno w kraju, jak i na terenie całej UE. To gwarancja otrzymania produktu wysokiej jakości, który będzie służyć przez wiele lat zgodnie ze swoim przeznaczeniem.Każdy proponowany przez nas model osuszacza domowego różni się od siebie parametrami i akcesoriami. Bogaty asortyment dostępnych produktów z pewnością pomoże dobrać urządzenie idealnie sprawdzające się w różnych warunkach i pomieszczeniach. Można je wykorzystywać zarówno w łazienkach, suszarniach, komórkach czy piwnicach, ale nadają się także do pokoi sypialnianych i salonów. Cicha praca większości modeli osuszaczy nie zakłóci spokoju nawet podczas snu.Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą osuszaczy domowych w korzystnych cenach. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Chętnie udzielimy odpowiedzi, a nasi konsultanci fachowo doradzą przy wyborze odpowiedniego produktu.
 • Osuszacze profesjonalne

  Osuszacze profesjonalne (11)

  Stosowanie osuszaczy jest zalecane wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z wilgocią, której nie da się szybko wyeliminować. Dotyczy to przede wszystkim miejsc zalanych, choć nie tylko – urządzenia osuszające są na tyle uniwersalne, że można je wykorzystywać także w pomieszczeniach bez jakichkolwiek awarii.Profesjonalny osuszacz to nic innego jak bardzo efektywna maszyna służąca do zmniejszania wilgotności w pomieszczeniach. Od domowych modeli różni je większa wydajność – przyjmuje się, że przymiotnik „profesjonalny” dotyczy tych urządzeń, które wykazują się mocą pozwalającą na osuszanie 20 do 100 litrów wody na dobę, nie posiadając przy tym obudowy koniecznej do prac budowlanych. W naszej ofercie można znaleźć wiele osuszaczy spełniających ten warunek, które świetnie sprawdzą się we wszystkich innych miejscach.Proponowane przez naszą firmę profesjonalne osuszacze przeznaczone są do większych pomieszczeń, gdzie maszyny będą mogły w pełni wykorzystać swój potencjał zawarty w ich mocy. W zależności od modelu mogą to być pralnie i łazienki, baseny i kluby fitness, biblioteki oraz muzea, różnego rodzaju sklepy i magazyny, a także domy czy biura. Te osuszacze przydają się szczególnie w miejscach, gdzie przechowuje się rzeczy wymagające odpowiedniej suchości powietrza. Wilgoć może negatywnie wpłynąć zarówno na przedmioty potrzebujące ochrony (żywność, obrazy, ubrania, książki), jak i na samą strukturę pomieszczenia (zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów czy alergenów). Ponadto działanie takiego urządzenia doskonale wpływa na samopoczucie przebywających w pokoju osób.Nasze osuszacze konstruowane są w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować koszty ich eksploatacji. W związku z tym korzystają z nowoczesnych energooszczędnych technologii, zmniejszających pobór mocy przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości długotrwałej pracy. Dzięki temu – oraz innym akcesoriom różniącym się w zależności od modelu – osuszacze należą do ekologicznych rozwiązań problemu zawilgoconego powietrza.W naszym asortymencie można znaleźć profesjonalne osuszacze spełniające niemal wszystkie indywidualne wymagania. Modele wykazują się odmienną charakterystyką i dodatkowym wyposażeniem, co z pewnością ułatwi dobranie odpowiedniego urządzenia do konkretnych zadań.Wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą profesjonalnych osuszaczy zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, a w razie wątpliwości przy wyborze nasi specjaliści służą kompetentnym doradztwem.
 • Osuszacze budowlane

  Osuszacze budowlane (8)

  Powszechnie dostępne i coraz popularniejsze osuszacze przeznaczone do pracy przy powstawaniu nowych inwestycji budowlanych potrafią znacznie ułatwić wykonywanie rozłożonych w czasie zadań. Nie bez powodu na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej firm z tej branży – pozwala ono na lepszą logistykę wykonywania zlecenia oraz sporą oszczędność pieniędzy, włącznie z możliwością wywiązania się z zobowiązań w terminie.Nasza oferta obejmuje osuszacze budowlane w wielu różnych modelach, które z pewnością uda się dostosować do indywidualnych wymagań. Swoje zastosowanie znajdą na placach budowy, ale również w takich miejscach jak wypożyczalnie sprzętu, domowe oraz przemysłowe pralnie, sklepy i wszelkiego rodzaju magazyny, a nawet biblioteki czy muzea. Wszechstronność dostępnych urządzeń pozwala używać ich wszędzie tam, gdzie tylko zajdzie taka potrzeba.Konstrukcja osuszacza budowlanego wyróżnia się od pozostałych typów tej maszyny przede wszystkim specjalnie przygotowanymi zabezpieczeniami oraz akcesoriami. Aby móc go zabrać w teren, musi być zaopatrzony w trwałą, solidną i odporną na wszelkie urazy mechaniczne obudową. Ten element chroni całą elektronikę wewnątrz maszyny, która narażona jest na różne czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne, spotykane często chociażby na terenie powstawania budynków. Ponadto takie urządzenia posiadają uchwyty i kółka, zwiększające możliwości mobilne osuszacza. Odpowiednio duże gabaryty zapewniają stabilność i umożliwiają zamontowanie dodatkowych systemów (nie spotykanych w domowych wersjach osuszaczy).Osuszacz budowlany, niezależnie od modelu, może pochwalić się szeregiem zalet. Do głównych czynników przemawiających za wyborem takiego rodzaju sprzętu należy jego wydajność. Znacznie przekracza możliwości pozostałych wersji. Dodatkowo posiadają wbudowane higrostaty oraz elektroniczne systemy odszraniania. Nie mniej ważna w takich przypadkach jest odporność na niskie temperatury, co w warunkach pracy budowlanej może się okazać kluczowe dla całej inwestycji. Nasze produkty są specjalnie przystosowane do ciągłej pracy w mniej przyjaznej dla elektroniki atmosferze.Warto też zwrócić uwagę na energooszczędność tych urządzeń, która pozytywnie wpływa na koszt ich eksploatacji. Mały pobór energii sprawia, że inwestycja w osuszacz potrafi bardzo szybko się zwrócić.Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą osuszaczy budowlanych zachęcamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji dotyczących produktów w przystępnych cenach i pomożemy w wyborze najlepszego modelu.
 • Osuszacze przemysłowe

  Osuszacze przemysłowe (14)

  Wiele gałęzi przemysłu wymaga, aby materiały lub produkowane przedmioty były przechowywane w odpowiednich, ściśle określonych warunkach. Dzięki tej dbałości mogą dostarczać swoim klientom towary najwyższej jakości. Do utrzymania optymalnej wilgotności powietrza, która jest niezbędna w różnych magazynach, świetnie nadają się osuszacze specjalnie przystosowane do takich zadań.W takich przypadkach proponujemy osuszacze przemysłowe. To urządzenia o bardzo dużej mocy, które pomogą zaprowadzić w pomieszczeniach odpowiednią suchość. Są skonstruowane w taki sposób, aby pracować przez długi czas bez konieczności odpoczynku, dzięki czemu świetnie nadają się do niemal wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych. Osuszacze przeznaczone na taki rynek są wyjątkowo trwałe i stabilne, a przede wszystkim bezpieczne w eksploatacji.Działanie osuszaczy opiera się na skraplaniu zawartej w powietrzu wilgoci i odprowadzaniu jej do zbiorników. Cały proces sprawia, że w pomieszczeniu można odczuć komfortową suchość bez potrzeby uciekania się do mniej ekologicznych sposobów. Warto zwrócić uwagę, że niektóre oferowane przez nas modele mogą również zapewnić szereg innych zalet, np. odszranianie gorącym gazem, które docenią wszyscy zmagający się również z tym problemem w swoim zakładzie.Dostępny asortyment obejmuje osuszacze przemysłowe o różnej charakterystyce i z dodatkowym wyposażeniem pozwalającym na dostosowywanie pracy maszyn do indywidualnych wymagań. Przygotowaliśmy wiele opcjonalnych rozwiązań do wprowadzenia przy zakupie, na życzenie klienta. Zaliczają się do nich np. możliwość pracy w temperaturze poniżej 0° czy zwiększenie klasy ochrony. Z tego względu urządzenia te są tak bardzo uniwersalne. Wybór osuszacza pod kątem danych technicznych z pewnością pomoże znaleźć urządzenie na miarę konkretnych potrzeb. Proponujemy modele oszczędne, niezbyt głośne i przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych.Osuszacze przemysłowe można wykorzystać w miejscach takich jak magazyny (spożywcze, farmakologiczne), chłodnie, fabryki materiałów ceramicznych, piwnice, a nawet baseny. Odpowiednio przygotowane konstrukcje mogą przydać się w wielu różnych pomieszczeniach wymagających stałego osuszania. Ze względu na rozmiar mogą pochwalić się też sporą wydajnością i mocą przerobową, konieczną do pracy w tak dużych miejscach.W razie zainteresowania dostępnymi modelami w zakresie osuszaczy przemysłowych zachęcamy do kontaktu. Przedstawimy szczegółowe informacje oraz ustalimy cenę zamówienia. Nasi konsultanci z chęcią odpowiedzą również na wszystkie pytania i pomogą wybrać najlepszy produkt.
 • Akcesoria

  Akcesoria (1)

 • Modele wycofane

  Modele wycofane (1)