Osuszacze

UNI-LUX to pełna gama nowoczesnych osuszaczy powietrza o szerokim zastosowaniu – naszym klientom oferujemy osuszacze wilgoci wyłącznie od najlepszych marek, w tym między innymi elektryczne osuszacze kondensacyjne FRAL. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Skuteczne osuszanie powietrza

Gdy powietrze posiada zbyt wysoki poziom wilgoci, może ona stanowić zagrożenie. Dotyczy to zarówno nadmiernej wilgotności w domach i mieszkaniach, jak również w przemyśle, magazynowaniu oraz w innych przestrzeniach.

Aby usunąć nadmiar wilgoci, stosuje się osuszacz wilgoci, inaczej określany także jako osuszacz powietrza. To specjalistyczne urządzenie, które pozwala na pochłanianie nadmiaru wilgoci z powietrza i dzięki temu pozwala na obniżenie jej ilości. To poprawia parametry powietrza i powoduje, że jest ono bezpieczniejsze.

Szerokie zastosowanie osuszaczy wilgoci

Osuszacz powietrza to urządzenie posiadające bardzo szerokie zastosowanie w różnych obszarach. W zależności od wybranego modelu osuszacza można uzyskać odpowiedni poziom wydajności pracy urządzenia.

Osuszacze elektryczne mogą być zarówno przeznaczone do montażu na stałe, jak również wykorzystuje się urządzenia mobilne – wyposażone w wygodne koła do transportu. Pierwszy typ używany jest tam, gdzie stale dochodzi do warunków podwyższonej wilgotności i wymagane jest jej obniżenie. Drugi typ osuszaczy stosowany jest tam, gdzie pojawia się konieczność usunięcia nadmiaru wilgoci na żądanie.

Zastosowanie osuszaczy wilgoci:

  • usuwanie wilgoci z nadmiernie zawilgoconych domów i mieszkań
  • usuwanie wilgoci na budowach, w tym po wykonaniu wylewek, tynków – stosuje się budowlany osuszacz pomieszczeń
  • usuwanie wilgoci po zalaniach, powodziach – wykorzystuje się osuszacz ścian, podłóg
  • usuwanie wilgoci z powietrza sprężonego – do tego celu stosowany jest osuszacz ziębniczy
  • usuwanie wilgoci z basenów – stosowane są basenowe osuszacze powietrza montowane na stałe
  • usuwanie wilgoci z innych przestrzeni, na przykład z hal produkcyjnych, magazynów, chłodni, oczyszczalni ścieków

W naszym asortymencie w firmie UNI-LUX można znaleźć szeroką gamę różnych rodzajów osuszaczy powietrza, w tym osuszacze domowe i profesjonalne, w tym również osuszacze budowlane, basenowe oraz przemysłowe. W naszym sklepie można zakupić także niezbędne akcesoria do osuszaczy.

Nasi pracownicy są zawsze gotowi do pomocy przy zakupie odpowiedniego osuszacza powietrza.

Zapraszamy serdecznie do złożenia zamówienia w naszym sklepie UNI-LUX!