Nawilżacze domowe

Domowe nawilżacze

Właściwy poziom wilgotności powietrza w domu ma duże znaczenie dla każdego domownika. Aby o niego zadbać, warto stosować specjalne nawilżacze powietrza. W naszym asortymencie w firmie UNI-LUX przygotowaliśmy szeroką gamę nowoczesnych modeli nawilżaczy, które dedykowane są do użytku domowego. Zachęcamy już teraz do bliższego zapoznania się z wszystkimi dostępnymi u nas modelami!

Właściwy poziom wilgotności powietrza w domu
W wielu domach bardzo często pojawia się problem niewystarczającego nawilżenia powietrza. Wówczas dochodzi do wielu negatywnych skutków, które odczuwane są nie tylko przez domowników.

Skutki niskiego poziomu wilgotności powietrza w domu:
• wysuszanie błon śluzowych, w tym ust, nosa, oczu
• zwiększona zapadalność na infekcje układu oddechowego
• wyższe ryzyko alergii wziewnych
• niebezpieczeństwo rozsychania się drewna – paneli, mebli
• większe naelektryzowanie powietrza – pojawianie się ładunków elektrostatycznych

Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu powinien wynosić około 50 % RH. Aby go uzyskać, zaleca się zastosować odpowiednie nawilżacze powietrza. Szeroką gamę nowoczesnych modeli można znaleźć już teraz w asortymencie naszego sklepu!

Nowoczesne nawilżacze powietrza do domu
Przeznaczone do użytku domowego nawilżacze powietrza to kompaktowe, estetyczne urządzenia, które pozwalają na wydajne nawilżanie nawet dużych pomieszczeń. Można stosować je w salonach, sypialniach, pokojach dzieci.

Rodzaje domowych nawilżaczy powietrza:
• parowe nawilżacze powietrza
• ultradźwiękowe nawilżacze powietrza
• ewaporacyjne nawilżacze powietrza

Najprostsze nawilżacze to modele parowe, które wytwarzają parę. Teraz jednak stosowane są coraz rzadziej, głównie ze względów bezpieczeństwa – para jest gorąca oraz z powodu bardzo wysokich kosztów eksploatacji. Większym zainteresowaniem cieszą się nawilżacze ultradźwiękowe rozbijające wodę ultradźwiękami na małe cząsteczki oraz nawilżacze ewaporacyjne działające na zasadzie „zimnego odparowania”. Urządzenia te charakteryzują się niskim poborem energii, są bardzo ciche, a także bezpieczne w użytkowaniu.

Jeśli chcesz zakupić odpowiedni nawilżacz powietrza do domu, ale nie wiesz, co sprawdzi się najlepiej, skontaktuj się już teraz z naszą firmą. Doradzimy, jaki model będzie pasował idealnie do konkretnych potrzeb oraz miejsca zastosowania.

Zapraszamy serdecznie do bliższego sprawdzenia dostępnych w naszej firmie UNI-LUX domowych nawilżaczy powietrza. Dla naszych klientów przygotowaliśmy wyłącznie wysokiej jakości modele, w tym między innymi od firm Prem-I-Air, BRUNE oraz HB. Życzymy udanych zakupów!