Nawilżacze domowe

Właściwy poziom wilgotności powietrza w domu ma duże znaczenie dla każdego domownika. Aby o niego zadbać, warto stosować specjalne nawilżacze powietrza. W naszym asortymencie w firmie UNI-LUX przygotowaliśmy szeroką gamę nowoczesnych modeli nawilżaczy, które dedykowane są do użytku domowego. Zachęcamy już teraz do bliższego zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi u nas modelami!

W wielu domach bardzo często pojawia się problem niewystarczającego nawilżenia powietrza. Wówczas dochodzi do wielu negatywnych skutków, które odczuwane są nie tylko przez domowników.

Nawilżacz powietrza domowy – kiedy używać?

Skutki niskiego poziomu wilgotności powietrza w domu:

  • wysuszanie błon śluzowych, w tym ust, nosa, oczu
  • zwiększona zapadalność na infekcje układu oddechowego
  • wyższe ryzyko alergii wziewnych
  • niebezpieczeństwo rozsychania się drewna – paneli, mebli
  • większe naelektryzowanie powietrza – pojawianie się ładunków elektrostatycznych

Właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu powinien wynosić około 50 % RH. Aby go uzyskać, zaleca się zastosować odpowiednie nawilżacze powietrza domowe. Szeroką gamę nowoczesnych modeli można znaleźć już teraz w asortymencie naszego sklepu!

Wyświetlanie jednego wyniku

Domowy nawilżacz powietrza – szczegóły

Przeznaczone do użytku domowego nawilżacze powietrza to kompaktowe, estetyczne urządzenia, które pozwalają na wydajne nawilżanie nawet dużych pomieszczeń. Można stosować je w salonach, sypialniach, pokojach dzieci.

Rodzaje domowych nawilżaczy powietrza:

  • parowe nawilżacze powietrza
  • ultradźwiękowe nawilżacze powietrza
  • ewaporacyjne nawilżacze powietrza

Najprostsze nawilżacze to modele parowe, które wytwarzają parę. Teraz jednak stosowane są coraz rzadziej, głównie ze względów bezpieczeństwa – para jest gorąca oraz z powodu bardzo wysokich kosztów eksploatacji.

Większym zainteresowaniem cieszą się nawilżacze domowe ultradźwiękowe rozbijające wodę ultradźwiękami na małe cząsteczki oraz nawilżacze ewaporacyjne działające na zasadzie „zimnego odparowania”. Urządzenia te charakteryzują się niskim poborem energii, są bardzo ciche, a także bezpieczne w użytkowaniu.

Nawilżacze domowe – oferta sklepu Uni-lux

Jeśli chcesz zakupić odpowiedni nawilżacz powietrza do domu, ale nie wiesz, co sprawdzi się najlepiej, skontaktuj się już teraz z naszą firmą. Doradzimy, jaki model będzie pasował idealnie do konkretnych potrzeb oraz miejsca zastosowania.

Zapraszamy serdecznie do bliższego sprawdzenia dostępnych w naszej firmie UNI-LUX domowych nawilżaczy powietrza. Dla naszych klientów przygotowaliśmy wyłącznie wysokiej jakości modele, w tym między innymi od firm Prem-I-Air, BRUNE oraz HB. Sprawdź również inne nawilżacze powietrza dostępne w naszym sklepie w niskich cenach. Życzymy udanych zakupów!

Wyświetlanie jednego wyniku