Nawilżacze domowe

Proponujemy Państwu wysokoefektywne nawilżacze ultradźwiękowe firm Prem-I-Air oraz HB ułatwiające utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza szczególnie w okresie zimowym. W ofercie znajduje się też nawilżacze ewaporacyjne niemieckiej firmy BRUNE, światowego lidera w produkcji profesjonalnych nawilżaczy dyfuzyjnych.

Ultradźwiękowy Nawilżacz powietrza – zasada działania
Woda przepływa przez filtr, który usuwa z niej niepożądane substancje powodujące powstawanie kamienia. Specjalny przetwornik, w który wyposażony jest nawilżacz, rozbija wpływającą niewielkimi ilościami wodę na drobne cząsteczki pary wodnej. Wytworzona w ten sposób widoczna chłodna mgiełka wydostaje się na zewnątrz nawilżacza przy pomocy bardzo cichego mini wentylatora.

Zalety:
-niskie zużycie energii
-bardzo ciche
-wygodne w użyciu (elektronika i małe rozmiary urządzenia)

Wady:
-nieduża efektywność
-możliwe osadzanie osadu wapiennego na przedmiotach
-częsty problem z z „kamieniem” w urządzeniu

Ewaporacyjny (dyfuzyjny) nawilżacz powietrza – zasada działania
Pracują na zasadzie „zimnego odparowania” – powietrze przepływa przez zwilżony filtr o bardzo dużej powierzchni czynnej. Filtr zapewnia jednocześnie oczyszczenie i nawilżenie powietrza. Taki rodzaj nawilżania jest uważany za najbardziej skuteczny – nie powoduje on wzrostu temperatury, które ma miejsce dla nawilżaczy parowych, ani też osadzania się zanieczyszczeń w postaci „kamienia” jakie ma miejsce w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych.

Zalety:
-niskie zużycie energii
-bezpieczny i najzdrowszy sposób nawilżania powietrza
-zgrubne oczyszczanie powietrza

Wady:
-przy maksymalnej prędkości w wentylatora mogą być głośne
-konieczność wymiany wkładów ewaporacyjnych co kilka miesięcy
-relatywnie duże gabaryty urządzenia