Nawilżacze przemysłowe

Nawilżacze przemysłowe

W naszej firmie UNI-LUX przygotowaliśmy szeroką gamę nowoczesnych nawilżaczy powietrza przeznaczonych dla przemysłu. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami CUOGHI (Włochy) oraz FRANCO (Włochy) możemy zaproponować naszym klientom dostęp do najlepszej jakości wyposażenia przemysłowego!

Nawilżacze powietrza – ważne także w przemyśle
Bardzo często nawilżacze powietrza kojarzą się z nawilżaniem powietrza w domach i mieszkaniach. Warto jednak zaznaczyć, że sprzęt tego typu jest niezbędny jako wsparcie wielu procesów przemysłowych.

Właściwy poziom wilgotności powietrza jest ważny między innymi w magazynach, halach produkcyjnych, laboratoriach, szpitalach, oranżeriach, kwiaciarniach. Gdy dochodzi wtedy do zbyt niskiego poziomu wilgotności powietrza, wówczas może spowodować to zaburzenie prowadzonych procesów lub pogorszenie jakości towarów.

Wówczas stosuje się specjalistyczne nawilżacze przemysłowe, które cechują się wysoką wydajnością pracy także w dużych przestrzeniach. Takie właśnie modele można zakupić także w naszym sklepie!

Rodzaje przemysłowych nawilżaczy powietrza
Szeroka gama przemysłowych nawilżaczy powietrza pozwala na indywidualne dobranie urządzeń tego typu do konkretnego miejsca zastosowania oraz oczekiwanej funkcjonalności i efektów nawilżania powietrza.

Wśród najczęściej stosowanych nawilżaczy przemysłowych znajdują się:
• nawilżacze parowe
• nawilżacze ewaporacyjne
• nawilżacze niskociśnieniowe (odśrodkowe)

Nawilżacze parowe to urządzenia cechujące się wysoką wydajnością pracy. Są także bardzo sterylne, dlatego też najczęściej używane są one w szpitalach czy w obiektach noclegowych, gdzie właściwa sterylność ma duże znaczenie. Są to urządzenia, które nie zostawiają śladów wapiennych. Są jednak dość drogie w eksploatacji.

Nawilżacze ewaporacyjne to popularne obecnie nawilżacze przemysłowe stosowane w wielu różnych miejscach. Działają one na zasadzie „zimnego odparowania”, dlatego też są bezpieczne w stosowaniu – nie generują gorącej pary. Nie osadzają pyłu wapiennego z wody wodociągowej i pobierają niewielką ilości energii. Ich głównym minusem jest dosyć wolne działanie.

Niskociśnieniowe (odśrodkowe) nawilżacze przemysłowe rozpylają bardzo drobną mgiełkę powietrza w pomieszczeniu, która natychmiast odparowuje. W efekcie osad wapienny jest niewielki lub wcale nie występuje. Urządzenia te także mają niski pobór energii.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia wszystkich modeli nawilżaczy powietrza do użytku przemysłowego w naszym sklepie UNI-LUX!