Nawilżacze przemysłowe

Proponujemy Państwu przemysłowe nawilżacze powietrza firmy CUOGHI (Włochy) oraz FRANCO (Włochy):
-Nawilżacze parowe: zastosowanie magazyny, laboratoria, szpitale itp.
-Nawilżacze niskociśnieniowe: oranżerie i kwiaciarnie, magazyny i hale produkcyjne
-Nawilżacze niskociśnieniowe – nowość na rynku. Charakteryzują się łatwym i tanim montażem instalacji.

Modele serii NEB oraz PH mają dodatkowy ważny atut. Wytwarzają mgiełkę o kroplach mniejszych niż w systemach rozpylania wody sprężonym powietrzem lub systemach wysokociśnieniowych(poniżej 20 µm) co zmniejsza znacznie powstawanie osadu wapiennego.

Nawilżacze parowe
Najbardziej sterylny i wydajny sposób nawilżania . Powszechnie stosowany jest w hotelach, i szpitalach – tam gdzie sterylność jest głównym z priorytetów. Nie zostawiają (podobnie jak nawilżacze ewaporacyjne) żadnych śladów wapiennych osadów. Wadą są bardzo wysokie koszty eksploatacji (600 Wat/1 ltr) i koszty serwisu.

Nawilżacze niskociśnieniowe
Działają na zasadzie rozpylenia wody poprzez siłę odśrodkową wirnika. W odróżnieniu od typowych systemów wysokociśnieniowych woda jest rozpylana do pomieszczenia w postaci bardzo drobnej mgiełki (która natychmiast paruje) co skutkuje minimalnym osadzaniem się kamienia wapiennego (dot. serii NEB) Relatywnie wysoki koszt urządzeń jest kompensowany prostotą montażu (bezpośrednie zasilanie wodą wodociągową), odpornością na osady wapienne i bardzo małym zużyciem energii elektrycznej (poniżej 5 W/litr – dot. serii NEB). Zalecane do mniejszych i średniej wielkości hal i magazynów gdzie koszt instalacji systemu wysokociśnieniowego jest zbyt wysoki.