Oczyszczacze domowe

Dbanie o zdrowie należy do podstawowych zadań we współczesnym świecie. Często jednak zapomina się, jak istotne w tej kwestii są czynniki znajdujące się w powietrzu wdychanym w zamkniętych pomieszczeniach, szczególnie w domach i mieszkaniach. Na zewnątrz nie ma się wielkiego wpływu na jakość atmosfery, ale we własnych czterech kątach można w tym zakresie zdziałać naprawdę dużo.

Z pomocą w takich sprawach przychodzą profesjonalne oczyszczacze powietrza domowe. Potrafią one usunąć zanieczyszczenia (zarówno stałe, jak i różnego rodzaju aerozole) z powietrza znajdującego się w pokoju. Za ich pomocą można pozbyć się problemów z kurzem, pyłkami, zarodnikami pleśni, roztoczami, a nawet bakteriami. Dzięki niewielkim gabarytom mogą pracować w każdym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą urządzeń jest cichy tryb działania, który nie zakłóci spokoju domowników.

Oczyszczacz powietrza domowy – jak wybrać?

Oczyszczacz do domu może pracować całorocznie – jest przystosowany do długotrwałego działania. Solidna i stabilna konstrukcja zapewnia dużą żywotność. Technologia używana do wytworzenia tego rodzaju sprzętu pozwala na bezpieczne i ciągłe korzystanie z ich pracy. Większość oczyszczaczy domowych jest bardzo tania w eksploatacji, dzięki czemu nie nadwyręża rodzinnego budżetu. Niskie zużycie energii przekłada się natomiast na większe oszczędności.

Wybór modelu jest zależny od wielu czynników, ale najważniejsza jest wydajność urządzenia. W przypadku większych pomieszczeń zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w sprzęt o większej mocy, który poradzi sobie z filtrowaniem całego pokoju lub biura. Skuteczność oczyszczacza do domu mierzy się w tzw. CADR, czyli zdolnością do oczyszczania powietrza przeliczoną na metry sześcienne na godzinę. Warto wziąć pod uwagę ten parametr przed podjęciem decyzji, aby urządzenie mogło spełnić swoją rolę także pod kątem indywidualnych wymagań.

Oczyszczacz powietrza do domu – szczegóły

Oczyszczacze przeznaczone do pracy w warunkach domowych wykorzystują skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA, ULPA oraz filtracji elektrostatycznej i fotokatalitycznej czy też lampy UV – sterylizacja powietrza. Takie rozwiązania są szczególnie zalecane dla alergików i osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Z kolei jonizatory powietrza skutecznie usuwają niepożądane zapachy.

Do zastosowań biurowych i domowych proponujemy wysokoefektywne oczyszczacze powietrza domowe firm Prem-I-Air i SUPER AIR. Wykonane według najnowszych technologii — ciche i przyjazne dla użytkowników. Cena oczyszczacza powietrza do domu zależna jest od wybranego modelu i jego specyfikacji.

Sprawdź również inne oczyszczacze powietrza znajdujące się w ofercie naszego sklepu Uni-lux.