Piecyki naftowe

Piecyk naftowy to rozwiązanie dla Twojego domu, biura lub innego pomieszczenia. Nie wymaga żadnych instalacji a czasem nawet prądu elektrycznego, dlatego możesz ustawić go gdziekolwiek, czy przewieźć i używać tam, gdzie jest Ci potrzebny. Do zasilania służy nafta grzewcza, dostępna w naszym sklepie.

To także przyjemny efekt naturalnego ognia, równomiernie rozgrzany palnik bardzo przyjemnie imituje naturalny, wolny ogień ¹.

Piecyki naftowe CORONA oraz KERO i TAYOSAN są bardzo ekologiczne (pracują na wysokowydajne, ekologiczne paliwo) i wydajne – moc grzewcza np. 2000W oznacza, że piecyk naprawdę zamienia 2000W na ciepło. W przypadku piecyków elektrycznych jedynie część mocy zamieniana jest w ciepło, reszta to straty energetyczne, za które przypadku naszych piecyków nie płacisz.

Dzięki szybkiemu nagrzewaniu, przyjemnemu nastrojowi i ekonomice użytkowania grzejnik naftowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują czasem nieco ciepła w swoim otoczeniu.

Najbardziej zaawansowane i komfortowe w użyciu są nowoczesne piecyki elektroniczne INVERTER oraz KERO i TAYOSAN, które różnią się od tradycyjnych piecyków knotowych.

Piecyk na naftę to skuteczny i bezpieczny sposób na ogrzewanie pomieszczeń, które nie posiadają dostępu do innych metod grzewczych. W naszym asortymencie znajduje się szeroka gama piecyków naftowych do wyboru. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi modelami dostępnymi w firmie UNI-LUX! Sprawdź również naszą ofertę na paliwo – nafta do piecyka w dobrej cenie.

Wydajne piecyki na naftę

Za pomocą piecyków naftowych można ogrzewać różne pomieszczenia – w domu oraz poza nim. Nie wymagają one żadnej skomplikowanej instalacji. Piec na paliwo naftowe nie musi być podłączany do prądu elektrycznego. Wystarczy ustawić go w odpowiednim miejscu, a potem uruchomić, aby zaczął emitować przyjemne ciepło.

Piecyki naftowe można podzielić na dwie główne kategorie:

  • piecyki naftowe knotowe
  • piecyki naftowe elektroniczne

Piecyki knotowe są proste w obsłudze i najtańsze. Należy jednak uważać, aby nie dotykać ich przedniej ścianki, ponieważ mocno się nagrzewa. Bezpieczniejsze w użyciu są piecyki elektroniczne, które są także bardziej wydajne w użytkowaniu. Wymagają one podłączenia do instalacji elektrycznej.

Nowoczesne piecyki naftowe to urządzenia mogące dawać efekt naturalnego ognia – dzięki temu mogą wyglądać także bardzo estetycznie i stać się ozdobą pomieszczenia!

Dodatkowo, piecyki naftowe to ekologiczne urządzenia grzewcze. Do ich zasilania stosuje się paliwo ekologiczne, które zmienia się w ciepło, bez wydzielania niebezpiecznych produktów spalania.

 Piecyki naftowe – szerokie zastosowanie

Piecyki naftowe posiadają szerokie zastosowanie jako sposób na ogrzewanie różnych przestrzeni podczas chłodnych dni. Mogą być one używane zarówno w domach, jak również stosowane są w nieogrzewanych halach, warsztatach, biurach garażach.

Za pomocą piecyków naftowych można dogrzewać pomieszczenia także wtedy, gdy dochodzi do awarii głównej instalacji grzewczej.

 Zalety i wady piecyków naftowych

Piecyki naftowe to urządzenia rekomendowane do stosowania tam, gdzie konieczne jest uzyskanie przyjemnego ciepła.

Główne zalety piecyków naftowych:

  • zapewniają ciepło
  • nie wymagają instalacji
  • prosta obsługa
  • są mobilne – łatwe w przenoszeniu
  • mogą być używane w różnych pomieszczeniach

Główne wady piecyków naftowych:

  • wymagają dokładnego przestrzegania zasad obsługi
  • konieczne jest regularne uzupełnianie paliwa

W naszej firmie UNI-LUX możemy zaoferować piecyki renomowanych marek, w tym Inverter, Kero, Tayosan, Tosai.

W razie problemów z doborem odpowiednich piecyków naftowych jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych klientów. Zachęcamy do kontaktu – będziemy mogli doradzić w wyborze najlepszego modelu.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia wszystkich modeli piecyków dostępnych w naszej ofercie w UNI-LUX!