Cichy klimatyzator

Jednym z najczęstszych zarzutów wysuwanych przeciwko klimatyzatorom przenośnym jest ich rzekomo głośna praca. Faktycznie, przez lata urządzenia te potrafiły emitować sporo hałasu, który był wyraźnie słyszalny przez to, że kompresor znajdował się we wnętrzu pomieszczenia. Jednak rozwój tej technologii sprawił, że nowoczesne klimatyzatory przenośne potrafią być bardzo ciche, czego przykładem jest Fral Super Cool FSC12H Silent.

Dlaczego klimatyzatory przenośne bywają głośne?

Głównym powodem, przez który do dzisiaj słychać narzekania na klimatyzatory przenośne jest fakt, że całe urządzenie znajduje się (zazwyczaj) we wnętrzu pomieszczenia, w którym przebywają ludzie. W przypadku urządzeń typu split kompresor (czyli najgłośniejsza część) znajduje się na zewnątrz, a schładzanie powietrza następuje w znajdującej się w pomieszczeniu jednostce wewnętrznej (składającej się w praktyce z chłodnicy i wentylatora).

W odpowiedzi na potrzeby klientów, włoska firma Fral, europejski potentat w branży klimatyzacji przenośnych, rozpoczęła wzmożone wysiłki, by opracować możliwie najcichszy klimatyzator przenośny. Jednymi z pierwszych urządzeń tej kategorii był model FSC13TH, którego następcą jest aktualnie produkowany Fral Super Cool FSC12 Silent. Czym się wyróżnia?

Fral FSC12 Silent – dlaczego tak cichy?

Firma Fral przeprowadziła dziesiątki testów, udoskonaleń i badań mając na celu opracowanie cichego klimatyzatora. W rezultacie usprawniono nie tylko sam kompresor, który dzięki podwyższonej wydajności może pracować ciszej, ale również dołożono system wygłuszający sam obieg powietrza. Te zabiegi przyniosły pożądane rezultaty – podczas pracy klimatyzator emituje hałas o natężeniu 49 do 51 dB – porównywalny z typowym szumem panującym we wnętrzu mieszkania i cichszy niż zwykła, towarzyska rozmowa. Dzięki temu zastosowanie klimatyzatora FSC12 Silent w żaden sposób nie jest uciążliwe dla osób przebywających we wnętrzu pomieszczenia i nie utrudnia normalnej konwersacji.

Dlaczego jeszcze warto postawić na Fral FSC12 Silent?

 Cicha praca to niejedyna zaleta omawianego klimatyzatora. Jest to niewielkie, mobilne i lekkie urządzenie, o masie własnej wynoszącej zaledwie 31,5 kg. Zapewnia przy tym wydajność chłodzenia 3,5 kW i wydajność grzania 2,7 kW. Umożliwia pracę w „tradycyjnym” schemacie jednorurowym, jak i znacznie wydajniejszym systemie dwururowym, który  pozwala na zwiększenie wydajności chłodzenia aż do 60%. Produkowany jest przez włoską firmę Fral, która nie tylko należy do europejskich pionierów klimatyzacji mobilnych, ale również zapewnia ogromny dostęp do części zamiennych i obejmuje swoje produkty 24 lub 36-miesięczną gwarancją (B2B/B2C).

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry