Czy warto decydować się na klimatyzator przenośny? Opinie o produkcie

Wiele osób stojących przed wyborem klimatyzatora do domu czy biura waha się między klimatyzatorem stacjonarnym a klimatyzatorem przenośnym. Podjęcie tej decyzji wcale nie jest łatwe, a na wybór może wpływać wiele czynników, takich jak wydajność urządzenia, jego cena, głośność pracy, gabaryty, a wreszcie – konieczność instalacji (w przypadku klimatyzatorów stacjonarnych) lub jej brak (w przypadku klimatyzatorów przenośnych). Czy i kiedy warto zdecydować właśnie na tę drugą opcję? Jaką opinią cieszą się klimatyzatory przenośne FRAL?

 

Spis treści:

 

Klimatyzator przenośny vs klimatyzator stacjonarny – czym się różnią?

  • Cena

Jedną z podstawowych różnic dotyczących tych dwóch rodzajów klimatyzatorów jest bezsprzecznie cena. Ta różnica wynika nie tylko z faktu, że urządzenie stacjonarne – między innymi ze względu na dwie jednostki, zewnętrzną i wewnętrzną – samo w sobie jest po prostu droższe. Na ostateczny koszt wpływa również dodatkowa opłata, będąca efektem konieczności zamówienia usługi profesjonalnego montażu klimatyzatora. O ile w przypadku urządzenia przenośnego instalacja jest to bardzo prosta i poradzimy sobie z nią sami w kilka minut, o tyle urządzenie stacjonarne – ze względu na bardziej skomplikowaną budowę i konieczność przytwierdzenia jednostek do ściany – wymaga innego podejścia.

  • Wydajność

Większe i mocniejsze stacjonarne klimatyzatory wybierane są do większych pomieszczeń, w których potrzebne są urządzenia o naprawdę dużej wydajności. Dlatego często to modele montowane na stałe kojarzone są z lepszym działaniem i większą skutecznością. Nie dajmy się jednak zwariować – do mieszkania czy biura klimatyzator przenośny będzie równie dobry, szczególnie że będziemy mogli z niego korzystać w różnych pomieszczeniach, nie zostanie on bowiem zamontowany w jednym miejscu na stałe.

  • Montaż

To kolejna różnica pomiędzy tymi urządzeniami. Klimatyzator stacjonarny zostaje na stałe w miejscu, w którym zamontuje je monter. Jeżeli jednak zależy nam na korzystaniu z tego sprzętu w różnych pokojach, różnych miejscach, to klimatyzator przenośny – zazwyczaj lekki i mobilny – będzie idealnym wyborem. Sprawdzi się również w miejscach, w których nie możemy sobie pozwolić na montaż jednostki zewnętrznej. Pamiętajmy, że jeśli mieszkamy w bloku czy kamienicy, to montaż jednostki zewnętrznej na elewacji wymaga zgody administratora budynku.

  • Głośność pracy

Dzięki jednostce zewnętrznej głośność pracy urządzenia stacjonarnego montowanego na stałe nie jest żadnym problemem i nie utrudnia codziennego funkcjonowania w klimatyzowanym pomieszczeniu. Odległość kilku lub nawet kilkunastu metrów dzieląca jednostkę zewnętrzną od wewnętrznej to pewność komfortu. Jednak w dzisiejszych czasach także klimatyzatory przenośne  prawie nie ustępują pod tym względem urządzeniom stacjonarnym. Jeśli zwrócimy uwagę na ten aspekt podczas wyboru klimatyzatora, wybierzemy model charakteryzujący się cichą, ale jednocześnie wydajną pracą, szczególnie kiedy będzie stał na zewnątrz pomieszczenia.

 

Kiedy klimatyzator przenośny sprawdzi się lepiej niż stacjonarny?

Przede wszystkim wtedy, gdy nie mamy czasu na załatwianie formalności czy czekanie na montera, który podłączy nasze urządzenie. A także wtedy, kiedy będziemy chcieli przenosić klimatyzator pomiędzy różnymi pomieszczeniami i w dowolnym momencie schładzać raz salon, raz sypialnię czy inny pokój (też pomieszczenie biurowe). To również doskonały wybór, jeśli zależy nam na zakupie tańszego sprzętu. Warto jednak pilnować wydajności i energooszczędności klimatyzatora, który kupujemy – by nie okazało się, że oszczędności były tylko pozorne, ponieważ koszty eksploatacji przerosną nasze oczekiwania i możliwości. I tu wkracza FRAL – cały na biało.

 

Klimatyzator przenośny – opinie o marce FRAL

Klimatyzatory FRAL, ze względu na jakość adekwatną do ceny, cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup jednego z urządzeń tej marki. To lekkie i mobilne klimatyzatory przenośne, które z łatwością postawimy w niemal każdym pomieszczeniu – ich gabaryty dają naprawdę wiele możliwości nawet w miejscu, w którym nie ma zbyt wiele przestrzeni na dodatkowe sprzęty. Co więcej, można ustawić je zarówno wewnątrz, jak i… na zewnątrz! Wiele modeli jest przystosowanych do pracy także w warunkach, gdy temperatura powietrza przekracza 40 stopni Celsjusza, a to w polskich warunkach naprawdę wystarczająco. Modele klimatyzatorów oferowane przez firmę FRAL są cenione za swoją trwałość, wytrzymałość i odporność na wiele czynników, które mogłyby uszkodzić inne klimatyzatory. Najlepszym dowodem na jakość tych urządzeń jest to, że raz wprowadzone na rynek modele funkcjonują na nim przez wiele lat. Marka stawia bowiem na ewolucję, nie rewolucję – sprawdzone produkty są udoskonalane, a nie zmieniane co chwilę na zupełnie nowe modele. To daje pewność wytrzymałości i buduje zaufanie klienta do firmy, która inwestuje w swój rozwój. Co ważne, urządzenia od FRAL są wyposażone w wiele przydatnych akcesoriów, dostępna jest też szeroka baza wyposażenia dodatkowego. Łatwy dostęp do części zamiennych oraz możliwość szybkiego serwisowania sprawiają, że użytkowanie klimatyzatorów od FRAL nie powoduje żadnych problemów, wprost przeciwnie – daje komfort i fizyczny, i psychiczny.

 

Dodatkowe funkcje klimatyzatorów przenośnych FRAL

Dziś, gdy technologia znacząco poszła do przodu, powszechnie dostępne są urządzenia, które mają wiele funkcji – nie tylko jedną, którą w przypadku klimatyzatorów przenośnych byłoby chłodzenie pomieszczenia w mieszkaniu, domu czy biurze. Marka FRAL traktuje ten temat szerzej i bardziej kompleksowo, a przez to oferuje produkty wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów i gwarantujące uniwersalność. Większość sprzętów przenośnych od tej marki to nie tylko klimatyzatory, lecz także osuszacze, wentylatory i nawilżacze powietrza. Wiele może również przydać się do ogrzewania domu, mieszkania czy lokalu w czasie, gdy nie chcemy uruchamiać klasycznego ogrzewania (na przykład późną wiosną czy wczesną jesienią).

Niektóre z nich można wyposażyć pełnowartościowe filtry HEPA oraz węglowe wraz lampą UV-C LED.

 

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator przenośny?

Wiele zależy od potrzeb i oczekiwań, jakie mamy w stosunku do klimatyzatora. Gdy sprawdzimy wydajność, cenę, koszty użytkowania (w tym zużycie prądu), rozmiar urządzenia, akcesoria i funkcjonalności, weźmy pod uwagę także renomę marki i ocenę jej klientów. Jeżeli wybierzemy sprawdzonego producenta, którego produkty od lat cieszą się doskonałą opinią i przyciągają rzesze zadowolonych klientów, unikniemy ewentualnego rozczarowania i dodatkowych kosztów wynikających z eksploatowania, serwisowania czy wymiany urządzenia na nowe. Jednym z takich sprawdzonych, niezawodnych producentów jest FRAL – firma oferująca niezawodne, wielofunkcyjne klimatyzatory przenośne na lata, jednocześnie zapewniająca serwis i części zamienne w okresie pogwarancyjnym.

 

 

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry