Czy warto zdecydować się na klimatyzator przenośny z funkcją grzania?

Klimatyzator może być uniwersalnym urządzeniem, które pełni wiele funkcji. Wybór klimatyzatora z funkcją grzania będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy nieco dogrzać nasze wnętrza bez konieczności uruchamiania centralnego systemu grzewczego.

Spis treści:

  1. Jak działa klimatyzator z funkcją grzania?
  2. Klimatyzator z funkcją grzania – czy to się opłaca?
  3. Zalety klimatyzatora z funkcją grzania

Jak działa klimatyzator z funkcją grzania?

Funkcja grzania działa dokładnie odwrotnie do funkcji chłodzenia. Skraplacz, który normalnie oddaje ciepło, przejmuje rolę parownika, który normalnie zasysa ciepłe powietrze z otoczenia. W ten sposób urządzenie pobiera chłodne powietrze, a wyrzuca do pomieszczenia ciepłe – czyli zupełnie przeciwnie niż w zwykłym trybie pracy. Proste, a zarazem skuteczne!

Klimatyzator z funkcją grzania – czy to się opłaca?

Wiele zależy od tego, jaką moc ma urządzenie, ile prądu pobiera oraz jaka jest wydajność klimatyzatora. Dlatego ciężko jednoznacznie określić koszty ogrzewania domu w ten sposób, szczególnie że będzie to zależało także od częstotliwości korzystania z urządzenia i czasu jego pracy. Można jednak szacować, że dzienny koszt użytkowania wynosi kilka złotych, dlatego to świetne rozwiązanie na dogrzewanie poszczególnych pomieszczeń późną wiosną lub wczesną jesienią, gdy sezon grzewczy już się kończy lub dopiero zaczyna.

Zalety klimatyzatora z funkcją grzania

  • To możliwość docieplenia domu wczesną wiosną, kiedy jest zbyt ciepło, by ogrzewać dom w tradycyjny sposób, ale jeszcze zbyt chłodno, by całkiem zrezygnować z ogrzewania wnętrza. Podobnie działa to wczesną jesienią, gdy powoli robi się chłodno, ale jeszcze nie chcemy ogrzewać w domu w centralnym sposób – możemy wtedy posiłkować się klimatyzatorem z funkcją grzania.

  • Klimatyzator bardzo szybko rozpoczyna pracę, działa sprawnie i pozwala na bardzo ekspresowe i skuteczne dogrzanie konkretnego pomieszczenia, na przykład pokoju dziecka czy łazienki. Efekt jest odczuwalny niemal natychmiast.

  • Korzystanie z klimatyzatora w funkcją grzania jest bardzo czyste, ponieważ nie wymaga dokładania węgla do pieca czy uzupełniania innych surowców, którymi ogrzewamy dom. To także gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ nie ma w nim źródła zapłonu, a więc nie ma ryzyka zrobienia sobie krzywdy czy wywołania pożaru.

  • To bardzo ekologiczne rozwiązanie!

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry