Czy wiedziałeś, że klimatyzator przenośny bez rury to… mit?

Niestety, przenośny klimatyzator bez rury to mit, który najprawdopodobniej jest efektem zwyczajnej pomyłki – urządzenie pełniące podobną funkcję co klimatyzator, ale działające nieco inaczej i niewyposażone w rurę, to klimatyzer. Dlaczego rura jest niezbędna nawet w przenośnym klimatyzatorze?

Spis treści:

  1. Klimatyzator przenośny – z czego się składa?
  2. Do czego służy rura w klimatyzatorze?
  3. Klimatyzator a klimatyzer – różnice

Klimatyzator przenośny – z czego się składa?

Jedną z najważniejszych części klimatyzatora jest parownik, czyli element urządzenia odpowiedzialny za zasysanie ciepłego powietrza. Zupełnie przeciwnie działa skraplacz, który je oddaje. Aby można było skutecznie pozbyć się tego niepotrzebnego gorącego powietrza, konieczna jest właśnie rura odprowadzająca je na zewnątrz, na przykład przez okno lub kratkę wentylacyjną. A w środku pozostanie przyjemny chłód.

Do czego służy rura w klimatyzatorze?

Wiele osób decyduje się na zakup klimatyzatora przenośnego, ponieważ jest on znacznie tańszy niż klimatyzator stacjonarny, a także nie wymaga montażu – w przeciwieństwie do klimatyzatorów ściennych, montowanych na stałe. To znacznie upraszcza całą procedurę zakupu i podłączenia klimatyzatorahttps://www.traditionrolex.com/18, ponieważ – jeśli mieszkasz w bloku – nie wymaga uzyskania zgody administracji na montaż zewnętrznej części klimatyzatora na elewacji budynku.

Jednak jeśli wyobrażasz sobie, że klimatyzator przenośny to urządzenie bez rury, to niestety jesteś w błędzie. Rura w klimatyzatorze jest niezbędna, by odprowadzać gorące powietrze na zewnątrz. I choć w urządzeniu przenośnym wystarczy taką rurę wystawić na przykład przez okno, to nie da się z niej całkowicie zrezygnować. Ten mit dotyczący klimatyzatorów przenośnych najpewniej wynika z tego, że część osób może mylić klimatyzatory z klimatyzerami.

Klimatyzer a klimatyzator – różnice

Klimatyzer lub klimator – to urządzenie, które jest małe, kompaktowe i nie ma rury. Ale działa też zupełnie inaczej niż klimatyzator. Podstawą działania klimatyzera jest wkład chłodzący – może się on różnić w zależności od konkretnego modelu. W niektórych urządzeniach jest to woda, a w niektórych kostki lodu czy inne rozwiązanie. Nie ma więc czynnika chłodniczego i agregatu. Klimator zasysa ciepłe powietrze i wyrzuca chłodne, przy okazji mocno nawilżone, nie powinien więc pracować zbyt długo w pomieszczeniu bez radykalnego wietrzenia. Jeżeli wyposażony jest w filtr, oczyszcza także powietrze z zanieczyszczeń, alergenów i kurzu.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry