ECO FRIENDLY
W dzisiejszych czasach ochrona środowiska naturalnego jest bardzo ważnym zagadnieniem. Wiele urządzeń, w tym klimatyzatory, używa syntetycznych środków chłodniczych, które niestety powodują emisję szkodliwych gazów cieplarnianych i niszczą warstwę ozonową. Dlatego konieczne jest stosowanie alternatywnych czynników chłodniczych, które są bardziej przyjazne dla klimatu.


Tetrafluoropropen (R-1234yf) i propan (R290) to czynniki chłodnicze, które przyczyniają się do ochrony klimatu. Tetrafluoropropen (R-1234yf) jest związkiem chemicznym z grupy hydrofluoroolefinowych, który nie powoduje szkód dla warstwy ozonowej i ma niski wpływ na efekt cieplarniany. Natomiast propan (R290) to naturalny środek chłodniczy z grupy węglowodorów. On również nie niszczy warstwy ozonowej i ma bardzo znikomy wpływ na efekt cieplarniany.


Używanie tych przyjaznych dla klimatu czynników chłodniczych w klimatyzatorach pozwala nie tylko na ochronę środowiska naturalnego, ale również na zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej, ponieważ oba te czynniki są bardziej wydajne niż syntetyczne środki chłodnicze.


Dlatego, powszechne stosowanie tetrafluoropropenu (R-1234yf) i propanu (R290) jako czynników chłodniczych jest jednym z najważniejszych celów w ochronie klimatu i środowiska naturalnego.
4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry