Klimatyzator bez montażu – oszczędność pieniędzy i wygoda użytkowania

Jeżeli szukasz kompaktowego, małego i niedrogiego sprzętu do ochłodzenia wnętrza domu latem, rozważ zakup klimatyzatora przenośnego. To urządzenie, które nie wymaga montażu, a w dodatku jest bardzo budżetowe, ale jednocześnie wydajne.

 

Spis treści:

  1. Klimatyzacja bez montażu – czy to możliwe?
  2. Klimatyzator przenośny – dlaczego nie trzeba go montować?
  3. Zalety klimatyzatora bez montażu

 

Klimatyzacja bez montażu – czy to możliwe?

Zdecydowanie tak. Na rynku dostępny jest cały szereg różnych rozwiązań dotyczących klimatyzacji, w tym także bardzo dużo modeli klimatyzatorów przenośnych, które nie wymagają montażu. Dzięki temu zakup i uruchomienie urządzenia jest dużo szybsze i dużo prostsze, ponieważ nie wymaga umawiania się na termin z monterami ani ewentualnej zgody administratora budynku na przytwierdzenie części zewnętrznej klimatyzatora do zewnętrznej ściany bloku czy kamienicy.

 

Klimatyzator przenośny – dlaczego nie trzeba go montować?

Duże stacjonarne urządzenia chłodzące składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna wymaga profesjonalnego przymocowania na przykład do elewacji przy balkonie lub tarasie, a to także zwiększa koszty – takie urządzenie jest po prostu droższe, a jego cenę dodatkowo podbija konieczny koszt montażu. W klimatyzatorze przenośnym ciepłe powietrze odprowadza na zewnątrz rura, którą można wystawić przez otwarte okno czy „podłączyć” do kratki wentylacyjnej, przez którą ciepłe powietrze ucieknie ze środka domu. To dlatego montaż nie jest konieczny – ponieważ samodzielnie możemy znaleźć odpowiednie miejsce dla urządzenia.

 

Zalety klimatyzatora bez montażu

  • Niska cena, wynikająca z tego, że urządzenie jest kompaktowe, oraz z tego, że nie wymaga ono montażu.
  • Takie urządzenie można swobodnie przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, nie jesteśmy więc ograniczeni tak jak w przypadku urządzenia stacjonarnego, które jest umieszczane na stałe w jednym miejscu.
  • Klimatyzator przenośny po prostu kupujemy i uruchamiamy. Nie musimy czekać na montera, który podłączy, zamontuje i zainstaluje sprzęt.
4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry