Klimatyzator przenośny – ranking

Polacy coraz częściej sięgają po klimatyzatory przenośne. Doceniają je za mobilność, niskie koszty (zakupu, jak i eksploatacji), mobilność, gotowość do użycia od razu po zakupie i brak konieczności kłopotliwej instalacji. Jakie konkretnie modele kupują? Zobacz top 5 najczęściej wybieranych urządzeń.

  1. Fral Super Cool FSC14.2

 Wydajny, nowoczesny, wielofunkcyjny – tak pokrótce można by scharakteryzować ten klimatyzator. Zapewnia 4,0 kW wydajności chłodniczej, co pozwala na chłodzenie nawet dużych pomieszczeń. Jest przy tym cichy i nie zajmuje dużo miejsca. Fral FSC14.2 można stosować w aż 4 różnych schematach podłączenia – jako „tradycyjny” klimatyzator przenośny działający w systemie jednorurowym, klimatyzator działający w systemie dwururowym (wyższa o nawet 60% wydajność pracy), a także jako klimatyzator stojący na zewnątrz pomieszczenia – w systemie jedno- i dwururowym (o wydajności wyższej o 30 lub nawet 60%), co pozwala na znaczną redukcję docierającego do wnętrza pomieszczenia hałasu. Urządzenie ponadto może działać jako osuszacz pomieszczenia (bez konieczności chłodzenia lub ogrzewania), co szczególnie docenią osoby zmagające się z wilgocią w mieszkaniu.

  1. Fral Super Cool FSC09.1

 Najmniejszy kompaktowy klimatyzator na rynku – ma zaledwie 62 cm wysokości i waży 27 kilogramów. Zapewnia przy tym sporą moc – wydajność chłodzenia wynosi aż 2,6 kW, co jest ewenementem, biorąc pod uwagę wymiary urządzenia. Może pracować w trzech trybach – chłodzenia, grzania (również wydajność 2,6 kW) i suszenia (bez konieczności ogrzewania lub chłodzenia pomieszczenia). Mimo niewielkich rozmiarów jest również bardzo funkcjonalny – może być ustawiony zarówno we wnętrzu pomieszczenia i wypychać gorące powietrze na zewnątrz lub być umiejscowiony kompletnie na zewnątrz i wtłaczać schłodzone powietrze do jego wnętrza (cichsza praca, o 30% wyższa wydajność)

  1. Fral Super Cool FSC09C

 Niewielki klimatyzator o mocy chłodniczej 2,6 kW. Model zbliżony do FSC09.1, ale pozbawiony funkcji grzewczych – w zamian za nią może być wykorzystywany z użyciem plenum w systemie dwururowym. Przy takim zastosowaniu powstają dwa zamknięte obiegi powietrza – jeden, w którym cyrkuluje schładzane powietrze z wnętrza i drugi, w którym cyrkuluje powietrze procesorowe z zewnątrz. Pozwala to na podniesienie wydajności aż o 60%. Dodatkowo FSC09C podobnie jak model opisany powyżej, powala na pracę w trybie cichym – emituje wówczas zaledwie 48 dB. 

  1. Fral Super Cool FSC03

To absolutnie najmniejszy klimatyzator na rynku – gotowy do pracy waży zaledwie 16,7 kg, przy 50 cm wysokości. Niewielkie wymiary bynajmniej nie oznaczają niewielkiej funkcjonalności – klimatyzator ten jest w stanie sprawnie ochłodzić małe pomieszczenie, garaż czy np. przyczepę kempingową lub kampera podczas wakacyjnych wyjazdów. Zapewnia do tego odpowiednią wydajność – 0,9 kW. Może działać w trzech trybach – jako klimatyzator lub osuszacz albo nawilżacz powietrza. Wyposażony w filtr HEPA i węglowy pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, niezależnie od warunków w okolicy. FSC03 może być umieszczony we wnętrzu chłodzonego pomieszczenia lub na zewnątrz, dzięki czemu zwiększa się jego wydajność (o około 30%) i redukuje się poziom słyszalnego hałasu.

  1. Fral Super Cool FSC12H Silent

Jeden z najcichszych klimatyzatorów na rynku, przy tym wydajny i kompaktowy. Nic dziwnego, że Fral FSC12H Silent jest tak chętnie wybierany przez naszych klientów. 3,52 kW mocy chłodzenia pozwala nawet na obsługę 30 – 35 metrowych pomieszczeń. Podczas normalnej pracy emituje zaledwie 49 do 51 dB, przy korzystaniu z pełnej mocy urządzenia. Można go używać z zestawem dwururowym, pozwalającym na zwiększenie wydajności pracy nawet do 60%.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry