Klimatyzator przenośny z funkcją grzania – czy warto się na niego zdecydować?

Klimatyzator to coś, o czym marzą wszyscy, gdy letnie temperatury dają nam się we znaki. Warto  jednak pamiętać, że to urządzenie może przydać się nie tylko do ochładzania powietrza w nagrzanym mieszkaniu. Wiele modeli klimatyzatorów to tak naprawdę urządzenia wielofunkcyjne, które mogą służyć również do… ogrzewania. Czy warto kupić klimatyzator przenośny z funkcją grzania? Wyjaśniamy!

Spis treści:

 

Jak działa klimatyzator przenośny z funkcją grzania?

Funkcja grzania w klimatyzatorze działa bardzo podobnie do funkcji chłodzenia – w skrócie można powiedzieć, że w funkcji grzania układ chłodzenia został odwrócony. W trybie chłodzenia – podstawowym zadaniu klimatyzatora – wewnętrzna część klimatyzacji to parownik, który pobiera ciepłe powietrze do urządzenia, a zewnętrzna to skraplacz, dzięki któremu wypuszczane jest ochłodzone powietrze. Uruchomienie trybu ogrzewania powoduje, że jest dokładnie na odwrót i to jednostka zewnętrzna pobiera ciepło do wewnątrz, by następnie ogrzać pomieszczenie.

 

Zalety klimatyzatorów przenośnych z funkcją grzania

 • Wiele urządzeń w jednym. Dzięki temu, że jedno urządzenie może ochładzać pomieszczenie oraz je ogrzewać, a nierzadko także nawilżać, osuszać czy oczyszczać powietrze, nie musimy kupować wielu różnych sprzętów, a tym samym oszczędzamy pieniądze i przestrzeń potrzebną do ich składowania.
 • Oszczędność pieniędzy. Używanie klimatyzatorów z funkcją grzania do ogrzewania pomieszczeń w mieszkaniu czy domu sprawia, że zużywamy mniej energii niż w przypadku dogrzewania grzejnikami elektrycznymi i innymi tego typu urządzeniami.
 • Praktyczny w sezonie przejściowym. W momencie, gdy nie chcemy już/jeszcze używać centralnego ogrzewania i uruchamiać jednostki grzewczej, możemy dogrzać pomieszczenie za pomocą klimatyzatora z funkcją grzania. To praktyczne, ekonomiczne i wygodne rozwiązanie na okres wczesnej jesieni czy późnej wiosny.

 

Najlepsze klimatyzatory przenośne z funkcją grzania

Z bogatej oferty klimatyzatorów przenośnych z funkcją grzania ciężko jest wybrać ten jeden model, który będzie idealny i spełni wszystkie nasze oczekiwania. Prezentujemy dwa – naszym zdaniem – topowe urządzenia wielofunkcyjne dostępne na rynku. Oba modele od włoskiego producenta FRAL charakteryzują się dużą wydajnością oraz możliwością pracy w trybie ogrzewania, a nie jedynie chłodzenia. Ale to nie wszystkie zalety tych produktów. Dlaczego warto je wybrać?

 

Co wyróżnia klimatyzator FRAL FSC14.2 WiFi?

FRAL FSC14.2 WiFi to klimatyzator, który – jak wiele modeli od tej marki – wyróżnia się wydajnością, niezawodnością, wytrzymałością oraz funkcjonalnością. To nie tylko urządzenie chłodzące, lecz także grzewcze i osuszające. W wersji Tropik może pracować nawet w temperaturze 45 stopni Celsjusza, natomiast tryb nocny sleep pozwala na cichą pracę również w nocy. To bardzo oszczędny model, który dzięki udoskonaleniom zużywa mniej energii elektrycznej niż poprzednie urządzenia. Łączy mobilność i praktyczność klimatyzatorów przenośnych z dużą wydajnością, charakterystyczną dla klimatyzatorów typu split.

 • Łatwe i wygodne sterowanie

Urządzenie wyposażone jest wygodny panel dotykowy, który sprawia, że sterowanie pracą klimatyzatora jest łatwe i przyjemne. Dzięki przystosowaniu do sterowania przez sieć bezprzewodową można bez wstawania z fotela dopasować ustawienia pracy do własnych potrzeb. Bez problemu, szybko i w prosty sposób można przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy za pomocą zdalnego sterowania, a funkcja grzewcza przyda się zawsze wtedy, gdy nie chcemy uruchamiać centralnego systemu grzewczego w domu czy mieszkaniu, ale dogrzać pokoje przed lub po sezonie grzewczym.

 • Wydajność, która zaskakuje

Ten model klimatyzatora zdaje się zaprzeczać wszystkim dotychczasowym twierdzeniom, że klimatyzator przenośny nigdy nie będzie tak wydajny i skuteczny jak klimatyzator montowany na stałe. W dodatkowym wyposażeniu urządzenia znajduje się bowiem adaptor plenum, dzięki któremu klimatyzator może działać w systemie dwururowym, co znacząco wpływa na wydajność chłodzenia  – producent potwierdza realne zwiększenie wydajności chłodzenia nawet o 60%.

 • Dobra wydajność chłodzenia nawet na zewnątrz pomieszczenia

Klimatyzator może stać poza pomieszczeniem, a nawet poza budynkiem – jest naprawdę wytrzymały też na wysokie temperatury, niestraszne mu również opady deszczu czy śniegu. Ogranicza nas tylko długość rury, która wynosi maksymalnie 4 metry.

 • Urządzenie typu spot cooler

Wśród konkurencji próżno szukać klimatyzatora o takiej klasie, który w tak łatwy sposób można przekształcić na urządzenie typu spot cooler schładzające pomieszczenie miejscowo. To jedna z cech klimatyzatora, która wyróżnia ten model na rynku i sprawia, że FRAL FSC14.2 WiFi jest jeszcze bardziej niezwykły.

 

FRAL FSC12H Silent – dlaczego warto wybrać ten model?

To urządzenie jest następcą innego udanego modelu klimatyzatora od marki FRAL – modelu SUPER COOL FSC13TH. Zastosowano w nim ekologiczny czynnik chłodniczy R290, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o przyrodę i budżet, dla których kwestie oszczędzania energii i wpływu pracy klimatyzatora na środowisko są bardzo istotne. To wydajne urządzenie o mocy 3,5 kW, wyposażone w automatyczną funkcję oscylacji wylotu zimnego powietrza, a także system wymuszający obieg powietrza. Jeśli powiemy, że jest to jeden z najcichszych klimatyzatorów dostępnych na rynku, nie będzie w tych słowach żadnej przesady.

 • Ciche urządzenie wielofunkcyjne

Ten klimatyzator – po uruchomieniu odpowiedniego trybu – zamiast chłodzić, może wentylować, osuszać, ale i ogrzewać. To świetny wybór, jeśli szukamy cichego, a jednocześnie bardzo wydajnego klimatyzatora z funkcją grzania. Maksymalna głośność pracy tego modelu to 51 dB, dlatego z łatwością zapomnimy o tym, że pracuje – nawet w nocy nie będzie nam przeszkadzać.

 • Tryb sleep dla jeszcze większego komfortu

Gdy śpimy, nie chcemy, by rozpraszały nas jakiekolwiek dźwięki. Właśnie dlatego producenci tego urządzenia wyposażyli je w tryb sleep, czyli idealne tryb pracy w czasie nocnym, gdy w pomieszczeniu panuje cisza i praca jakiegokolwiek sprzętu mogłaby być jeszcze bardziej słyszalna. Dzięki temu rozwiązaniu problem głośności w przypadku tego klimatyzatora nie istnieje.

 • Dwa filtry powietrza dla jeszcze lepszej jakości oczyszczania

Dzięki dwóm filtrom powietrza na wyposażeniu powietrze wyrzucane przez klimatyzator jest nie tylko o chłodzone (lub w przypadku trybu grzewczego – ogrzane), lecz także zwyczajnie czystsze. Drobinki kurzu czy alergenów fruwające w powietrzu osadzają się na tych filtrach, dzięki temu klimatyzator niejako filtruje powietrze – co nie jest bez znaczenia dla naszego zdrowia.

 • Autodiagnostyka w pakiecie

Dzięki funkcję autodiagnostyki, za sprawą której wszystkie ewentualne błędy wyświetlają się na wyświetlaczu, nie musimy zgadywać, co się dzieje. Klimatyzator komunikuje się z nami za pomocą wyświetlacza, a tym samym oszczędza nam nerwów.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry