Klimatyzatory do domu

Sezon letni i wysokie temperatury kojarzą ci się z męczarnią? Trudno ci spać ze względu na gorąco? Czas z tym skończyć! Przenośny klimatyzator może okazać się świetnym rozwiązaniem dla twojego domu – kosztuje niewiele, łatwo go zamontować i zapewnia wytchnienie od wszechobecnego upału. Jaki klimatyzator do domu wybrać?

Fral – marka inna niż wszystkie

Spośród wielu urządzeń dostępnych w naszej ofercie to właśnie te wyprodukowane przez włoską firmę Fral zajmują szczególną pozycję. Dlaczego? Ponieważ firma ta jest pionierem we wdrażaniu nowych rozwiązań (systemy dwu-rurowe, plenum, możliwość umieszczenia klimatyzatora na zewnątrz chodzonego pomieszczenia), produkuje wydajne, solidne i trwałe klimatyzatory, a także zapewnia szeroki dostęp do części zamiennych. Włosi z racji klimatu mają ogromne doświadczenie z systemami chłodniczymi i z tego względu ich rozwiązania doskonale sprawdzają się w praktyce. Jakie klimatyzatory do domu tej marki szczególnie warto rozważyć?

Małe i bardzo małe modele

Do niewielkich pomieszczeń nie trzeba dużych i mocnych klimatyzatorów – wręcz przeciwnie, nadmiarowa moc urządzenia spowoduje, że zbyt szybko będzie wymieniać ono powietrze, co (szczególnie przy połączeniu jednorurowym) paradoksalnie obniży sprawność chłodzenia.

Do najmniejszych pomieszczeń doskonale sprawdzi się najmniejszy na rynku klimatyzator – Fral Super Cool FSC03. Bardzo kompaktowe wymiary, cicha praca i wysoka wydajność urządzenia powodują, że znalazł on wiele zastosowań – nie tylko do chłodzenia małych pokoi (5 do maksymalnie 8 m2), garaży, ale również bardzo często stosowany jest w zestawieniu z przyczepami kempingowymi i kamperami – zapewniając przyjemny chłód podczas wakacyjnych wypraw. Klimatyzator może pracować na zewnątrz pomieszczenia (co podnosi wydajność i sprawia, że emitowany hałas staje się niemal niesłyszalny), pracować jako wydajny osuszacz lub ogrzewać.

Do nieco większych pomieszczeń (kilkunastometrowych) idealne będą klimatyzatory Fral FSC09C i FSC09.1. Oba zapewniają wydajność chłodniczą na poziomie 2,6 kW, są niewielkich gabarytów (FSC09.1 to najmniejszy kompaktowy klimatyzator na rynku) i są wielofunkcyjne – chłodzą, suszą i ogrzewają (FSC09.1), w zależności od potrzeb użytkownika. Oba klimatyzatory są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można umieścić je na zewnątrz pomieszczenia (co redukuje hałas i zwiększa wydajność o 30%), a ponadto model FSC09C może działać w systemie dwu-rurowym, dzięki zastosowaniu adaptora plenum (wzrost wydajności o 60%).

Modele średnie i większe

Wśród modeli średniej wielkości na uwagę zdecydowanie zasługuje Fral FSC12H Silent. To właśnie cicha praca jest jego znakiem rozpoznawczym – zależnie od trybu pracy emituje on od 49 do 51 dB. Dzięki temu ustawiony we wnętrzu w jeszcze mniejszym stopniu zwraca na siebie uwagę – poza przyjemnym chłodem oczywiście. Moc chłodnicza 3,52 kW pozwala na wykorzystanie go nawet w pomieszczeniach do 30 m2). Szczególnie wydajną pracę oferuje w systemie dwururowym – wówczas może konkurować z klimatyzatorami typu split.

Wśród godnych polecenia najwydajniejszych modeli znajdziemy FSC14.2, który zapewnia 4,0 kW mocy chłodniczej i grzewczej. Może być stosowany zarówno w systemie jedno-, jak i dwu-rurowym. Można go stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz chłodzonego pomieszczenia. Jest specjalnie zaprojektowany, by mógł stać przy ścianie, co redukuje ilość zajmowanego miejsca. Dzięki zastosowaniu adaptora plenum przekształca się w urządzenie o bardzo dużej wydajności, pozwalającej mu na konkurowanie z konstrukcjami split. Jest odporny na warunki atmosferyczne – wysoką temperaturę i opady atmosferyczne. Wygodną obsługę zapewnia wbudowany odbiornik wi-fi, dzięki któremu można regulować ustawienia klimatyzatora znajdującego się na zewnątrz pomieszczenia.

Na co zwracać uwagę?

Czym więc kierować się przy doborze klimatyzatora do domu? Przede wszystkim jego wydajnością – powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Warto wybrać model pozwalający na ustawienie na zewnątrz i działający w systemie dwu-rurowym – można wówczas uzyskać pełną wydajność urządzenia.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry