Klimatyzatory przenośne opinie

Klimatyzatory przenośne kosztują mniej, niż tradycyjne klimatyzacje typu split i są reklamowane jako prosty sposób na ochłodę swojego mieszkania. Czy faktycznie to takie proste? By się o tym przekonać, zebraliśmy powszechne opinie na ich temat i porównaliśmy z najnowszymi oferowanymi rozwiązaniami.

Opinia nr 1 – klimatyzatory przenośne są głośne

Do niedawna taką opinię można było usłyszeć z ust większości posiadaczy i użytkowników przenośnych klimatyzatorów. Klimatyzatory podczas pracy są dość głośne, a umieszczenie kompresora we wnętrzu pomieszczenia powoduje, że emitowany hałas jest bardzo dobrze słyszalny. Na szczęście producenci tego typu urządzeń nie pozostali głusi i zrobili bardzo dużo, by zredukować tę uciążliwość. Jedną z modyfikacji jest instalacja systemów wygłuszających obieg powietrza i pracę kompresora – takie rozwiązanie znajdziemy np. w modelu Fral FSC12H Silent, dzięki temu podczas pracy (niezależnie od trybu) emituje on nie więcej niż 49 do 51 dB. Innym rozwiązaniem, w którego wdrażaniu pionierem również jest firma Fral, jest możliwość instalowania klimatyzatora na zewnątrz chłodzonego pomieszczenia. Pozwala to na znaczne ograniczenie docierającego do wnętrza hałasu – dociera tam jedynie szum wdmuchiwanego zimnego powietrza.

Opinia nr 2 – klimatyzatory przenośne mają mniejszą wydajność

Rozpatrując klimatyzator przenośny w typowej konfiguracji (czyli w zestawie jednorurowym, z urządzeniem umieszczonym wewnątrz chłodzonego pomieszczenia) opinia ta jest całkowicie uzasadniona. W takim zestawie pomimo wysokiej mocy urządzenia (nawet 4 kW) rzeczywista wydajność będzie znacznie niższa, niż wskazywałyby na to obliczenia. Dzieje się tak, ponieważ działający we wnętrzu klimatyzator wymaga wyprowadzenia rury wylotowej na zewnątrz pomieszczenia (najczęściej przez uchylone okno, co również generuje straty), a sam kompresor pracujący we wnętrzu pomieszczenia nagrzewa się i oddaje swoją temperaturę.

Producenci klimatyzatorów przenośnych odpowiedzieli i na to wyzwanie. Firma Fral wprowadziła adapter plenum, pozwalającą wykorzystać większość modeli w układzie z dwoma obiegami – jednym zamkniętym (schłodzone powietrze z wnętrza przechodzi przez klimatyzator, który je dodatkowo schładza) i drugim pobierającym powietrze z zewnątrz, które po ogrzaniu z powrotem jest wypychane na zewnątrz. Taki układ pozwala na zwiększenie wydajności nawet o 60%, co z kolei pozwala na konkurowanie z klimatyzatorami typu split. Alternatywnie można umieścić klimatyzator na zewnątrz pomieszczenia, co pozwala w układzie jednorurowym na wzrost wydajności rzędu 30%, a po zastosowaniu adaptera plenum o 60%.

Opinia nr 3 – klimatyzatory przenośne mogą być z łatwością przenoszone

To akurat się nie zmieniło! Klimatyzatory przenośne są lekkie, kompaktowe i bardzo mobilne. Zdecydowana większość modeli wyposażona jest w kółka umożliwiające łatwe transportowanie i wykorzystanie w dowolnym miejscu. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to umieszczenie rury wylotowej i skierowanie powietrza na zewnątrz pomieszczenia lub do wewnątrz pomieszczenia (w zależności od wybranego sposobu ustawienia).

Opinia nr 4 – klimatyzator przenośny to świetne rozwiązanie dla ciebie

O prawdziwości tego twierdzenia rokrocznie przekonują się tysiące zadowolonych klientów. Klimatyzator przenośny to niedrogi sposób na przyjemny chłód w mieszkaniu, niezależnie od temperatury na zewnątrz. To łatwy montaż, wydajna (i cicha) praca, możliwość wykorzystania w miejscu, gdzie aktualnie przebywasz. To również jakość renomowanej marki Fral, potwierdzona opiniami zadowolonych klientów.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry