Mocny klimatyzator przenośny, który dorówna klimatyzatorom stacjonarnym? To możliwe!

Klimatyzatory stacjonarne są wydajniejsze niż urządzenia przenośne – to stwierdzenie zna niemal każdy, kto choć trochę interesuje się tematem klimatyzacji. Szczególnie jeśli w grę wchodzą urządzenia do użytku profesjonalnego, które muszą mieć dużą moc, by poradziły sobie ze swoim zadaniem. Jednak nie zawsze montaż klimatyzacji stacjonarnej z jednostką zewnętrzną jest możliwy. A wtedy z pomocą przychodzi FRAL FSC19.2 S.C. WiFi – mocny klimatyzator przenośny do użytku profesjonalnego.

 

Spis treści:

 

Moc klimatyzatora a miejsce jego pracy

To, w jakim miejscu będzie pracować dany sprzęt, ma bardzo duże znaczenie dla jego wydajności. Dlatego moc pracy klimatyzatora przenośnego należy dobrać odpowiednio do warunków pracy, wielkości pomieszczenia, jego kubatury oraz innych parametrów mających wpływ na wydajność – wpływ na to ma na przykład ekspozycja pokoju na promienie słoneczne, izolacja termiczna budynku, liczba osób przebywających w pomieszczeniu, piętro na którym znajduje się pomieszczenie, czy dodatkowe źródła ciepła w środku (w postaci między innymi urządzeń elektronicznych).

 

Wydajność klimatyzatora – jaką moc wybrać?

W bardzo prosty sposób można przeliczyć, jaką moc musi mieć klimatyzator, by jego praca była wydajna w konkretnym pomieszczeniu. Najważniejsze założenie mówi, że 1 kW mocy urządzenia równa się 10 metrom kwadratowym powierzchni. Oznacza to, że każde dodatkowe 10 metrów kwadratowych to dodatkowy 1 kW mocy (warto jednak uwzględnić zapas, czyli wybrać nieco mocniejsze urządzenie). Jeśli pomieszczenie nie ma klasycznej wysokości, lepiej dopasować moc pracy sprzętu do kubatury pokoju – w takiej sytuacji mnożymy kubaturę (podaną w metrach sześciennych) razy 40 i otrzymujemy moc podaną w watach, które z łatwością przełożymy na kilowaty, w których producenci podają moc pracy sprzętu.

 

Czy klimatyzator przenośny jest mniej wydajny niż klimatyzator stacjonarny?

Zasadniczo urządzenia przenośne mają nieco mniejszą wydajność niż urządzenia stacjonarne. Zazwyczaj wydajność mobilnych wersji klimatyzatorów to około 4 kW, choć zdarza się mniej, ale i więcej. Dostępne obecnie na rynku sprzęty są pod tym względem bardzo różnorodne, jednak śmiało można powiedzieć, że urządzenia stacjonarne zyskały godnego konkurenta – model FRAL FSC19.2 S.C. WiFi, czyli klimatyzator przenośny o funkcjonalności profesjonalnych urządzeń chłodzących oraz wydajności aż 5,4 kW.

 

FRAL FSC19.2 S.C. WiFi – mocny klimatyzator przenośny

  • Wysoka wydajność na poziomie profesjonalnego urządzenia stacjonarnego

To urządzenie do użytku profesjonalnego o niezwykle dużej – jak na klimatyzatory przenośne – mocy. Wydajność chłodzenia w przypadku tego modelu wynosi 5,4 kW, dlatego jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy z jakiegokolwiek powodu nie możemy kupić, zamontować i stosować klimatyzatora stacjonarnego. Dlatego będzie to dobry wybór do biura (w tym również większej przestrzeni typu open space), a nawet namiotów weselnych i komunijnych, ogródków piwnych czy serwerowni. To mocny klimatyzator, ale bardzo kompaktowy – dzięki niewielkim gabarytom, dość lekkiej wadze oraz kółkom łatwością można przenosić go z miejsca na miejsce.

  • Możliwość przedłużenia rur wylotowych

Mobilność urządzenia jest jeszcze większa niż wielu innych sprzętów. Głównie dlatego, że w ramach wyposażenia dodatkowego można przedłużyć rurę wylotową do 8 metrów, dzięki czemu dostarczanie schłodzonego powietrza do jakiegokolwiek pomieszczenia nie stanowi problemu. Z kolei rura odprowadzająca gorące powietrze może mieć nawet 4 metry długości, co także daje dużą swobodę w zakresie wyboru miejsca pracy urządzenia.

  • Wielofunkcyjność – dziś klimatyzator nie jest tylko urządzeniem chłodzącym!

FSC19.2 WiFi To coś więcej niż klimatyzator – to urządzenie wielofunkcyjne, które może również chłodzić pomieszczenie, ogrzewać je oraz osuszać. Co ważne, jest jedynym spot coolerem, którego praca nie wpływa na wilgotność w pomieszczeniu.

Można je wyposażyć w filtry wlotowe HEPA i węglowy oraz dwie lampy LED UV-C i przekształcić w zaawansowany oczyszczacz powietrza.

  • Wytrzymałość, która gwarantuje najskuteczniejszą pracę w każdych warunkach

To model, który charakteryzuje się nie tylko wysoką wydajnością. Użytkownicy doceniają go także za jego wyjątkową wytrzymałość – klimatyzator jest przystosowany do pracy nawet przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza, wynoszącej 45 stopni Celsjusza. Dlatego może pracować nawet na zewnątrz – co gwarantuje klasa ochrony IP 24.

  • Opcjonalne wyposażenie, które dodatkowo zwiększa skuteczność pracy klimatyzatora

Urządzenie ma bardzo szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować klimatyzator i zapewnić jeszcze lepszą wydajność oraz skuteczność pracy. Oprócz rur o różnych długościach w ramach akcesoriów dodatkowych można dobrać między innymi adaptory okienne różnego rodzaju, adaptor do otworu w ścianie, zestaw Air Comfort Kit (panel sterujący z czujnikiem temperatury) czy Air Sensor Kit (moduł pomiarowo-sterujący wyposażony w czujnik temperatury – będąc w pomieszczeniu można za pomocą pilota sterować klimatyzatorem stojącym na zewnątrz). Jak również adaptory wlotowe powietrza , które pozwalają przekształcić klimatyzator w urządzenie dwururowe stojące w pomieszczeniu czy też na zewnątrz.

 

Zalety klimatyzatora FRAL FSC19.2 S.C. WiFi

  • To klimatyzator przenośny, który działa jak stacjonarne urządzenie do użytku profesjonalnego! Dzięki wysokiej wydajności i niezwykłej funkcjonalności może równać się z klasycznymi urządzeniami profesjonalnymi i zastąpić klimatyzatory stacjonarne wszędzie tam, gdzie nie jest możliwy montaż jednostki zewnętrznej i używanie tego rodzaju sprzętu.
  • To urządzenie, które nie tylko ma trzy wbudowane funkcje – chłodzenia, grzania i osuszania. Klimatyzator FRAL FSC19.2 WiFi ma także trzy prędkości pracy, dzięki czemu z łatwością można najlepiej dopasować tryb działania. W dodatku można sterować nim bezprzewodowo – przez Wi-Fi.
  • Każde urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy ułatwiający sterowanie, kółka jezdne zwiększające mobilność, dwa filtry poprawiające jakość powietrza w pomieszczeniu. A to tylko część możliwości, bo opcji doboru dodatkowych akcesoriów jest naprawdę dużo.
  • Ustawienie jednostki na zewnątrz pomieszczenia i instalacja z jedną rurą wylotową to zwiększenie efektywności aż o 30 procent, a do tego cicha praca.
  • Ustawienie klimatyzatora w pomieszczeniu, ale w dodatkowej opcji z adaptorem Plenum biegu gorącego powietrza, daje możliwość zwiększenia efektywności nawet o 60 procent.
4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry