Montaż klimatyzatora przenośnego w oknie

Jedną z największych zalet klimatyzacji przenośnej jest ich montaż. W odróżnieniu od klimatyzacji typu split nie jest wymagana żadna ingerencja w budynek – nie trzeba niczego instalować na stałe, wiercić dziur ani mocować jednostki zewnętrznej, szpecącej otoczenie (na co czasem potrzebna jest również zgoda administracji osiedla). Najpopularniejszym sposobem na umożliwienie poprawnej pracy klimatyzatorowi jest montaż rury wyrzutowej w oknie. Jak to zrobić? Omówimy 3 sposoby.

  1. Adaptor okienny

To jedno z najszybszych i najłatwiejszych w użyciu rozwiązań dedykowanych klimatyzatorom przenośnym. By użyć adaptor, należy delikatnie uchylić okno, włożyć plastikowy adaptor pomiędzy skrzydło okienne i ramę, docisnąć skrzydłem i dopasować jego długość do wysokości okna. Wszystkie adaptery w naszej ofercie są regulowane w najczęściej występujących zakresach (50 – 100 cm, 60 – 120 cm i najbardziej uniwersalny 50 – 150 cm). Po dopasowaniu adaptera i dociśnięciu go skrzydłem, należy zabezpieczyć okno przed otwieraniem wykorzystując dołączone zabezpieczenie. Do tak zamocowanego adaptera podłącza się spłaszczoną końcówkę rury wylotowej, a drugą mocuje się w klimatyzatorze przenośnym. Po podłączeniu urządzenia do prądu i ustawieniu zadanej temperatury można się cieszyć chłodem wewnątrz pomieszczenia.

  1. Uszczelka okienna

 Kolejnym, bardzo szybkim sposobem na uruchomienie klimatyzatora przenośnego w naszym domu jest zastosowanie uszczelki okiennej. Można z niej korzystać zarówno jeśli klimatyzator znajduje się we wnętrzu mieszkania i rura wylotowa wypycha ogrzane powietrze na zewnątrz, jak i kiedy urządzenie znajduje się na zewnątrz i rurą wylotową wtłacza schłodzone powietrze do wnętrza. Głównym zadaniem uszczelki okiennej jest zapewnienie sprawny przepływ wymienianego powietrza, jednocześnie zabezpieczając wnętrze mieszkania przed nagrzewaniem (gorące powietrze z podwórza), owadami, kurzem i opadami.

Instalacja uszczelki okiennej jest bardzo prosta – wykorzystuje się w tym celu przyklejone do ramy okiennej i skrzydła rzepy (również w komplecie). Co ważne, w sprzedaży są również uszczelki balkonowe, jeśli wygodniejsze dla ciebie jest umieszczenie rury w skrzydle balkonowym. Całość może współpracować także z systemem dwururowym, a umieszczony na środku uszczelki zamek błyskawiczny umożliwia szybkie otwieranie i zamykanie okna i drzwi balkonowych.

  1. Ramka okienna

Jest to specjalna ramka okienna, wykonana z plexi, którą instaluje się we wnętrzu otwartego okna, wykorzystując do tego wbudowane haczyki. Na środku plexi wycięty jest otwór, w który idealnie pasuje rura wylotowa, co uniemożliwia nawiewanie ciepłego powietrza, wchodzenie owadów i chroni przed deszczem. Całość po zainstalowaniu wygląda bardzo estetycznie i poprawia wydajność klimatyzatora (mniejsze straty cieplne). Dobrze zaprojektowana ramka nie wymaga demontażu, aby zamknąć okno – działa podobnie jak moskitiera. Ramka może być wykorzystywana zarówno z klimatyzatorem znajdującym się wewnątrz pomieszczenia, jak i z jednostką usytuowaną na zewnątrz.

Niezależnie na które z rozwiązań się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że klimatyzator przenośny pozwoli ci cieszyć się przyjemnym chłodem we wnętrzu pomieszczenia – niezależnie od warunków pogodowych.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry