Naprawa klimatyzatorów przenośnych

Wybierając klimatyzator do domu, zapewne chciałbyś, by był oszczędny, niedrogi w zakupie, wydajny i łatwy w utrzymaniu. Z tym ostatnim łączy się łatwość serwisowania i dostępność części zamiennych. To właśnie doskonały powód, by zdecydować się na klimatyzator przenośny.

Instalacja klimatyzatora

Różnice pomiędzy klimatyzacją typu split (czyli z dwoma jednostkami – zewnętrzną i wewnętrzną) i przenośną zauważalne są już na etapie instalowania samego urządzenia. W przypadku tego pierwszego rodzaju konieczne będzie zamówienie profesjonalnego zespołu, który profesjonalnie połączy ze sobą oba elementy, sprawdzi szczelność połączenia i upewni się co do właściwego funkcjonowania całości. Profesjonalnie wykonana usługa powinna skutkować długą i bezproblemową eksploatacją, ale nietrudno o błędy w montażu czy awarie.

W przypadku klimatyzacji przenośnej sprawa jest o wiele łatwiejsza – jeśli urządzenie nie zostanie uszkodzone podczas transportu (co oczywiście nieraz ma miejsce, jednak są to bardzo rzadkie przypadki), to właściwie nie ma możliwości uszkodzenia go podczas montażu, który jest bardzo prosty – główne czynności to podłączenie urządzenia do prądu i zamocowanie rury wyrzutowej tak, aby wypychała na zewnątrz ogrzane powietrze. Nieco bardziej skomplikowany jest montaż instalacji dwu-rurowej lub umieszczenie klimatyzatora na zewnątrz, ale są to czynności, które można wykonać samodzielnie i które nie stwarzają ryzyka uszkodzenia urządzenia.

Użytkowanie i konserwacja klimatyzatora przenośnego

Podczas samego użytkowania klimatyzator przenośny niemal nie wymaga jakiejkolwiek konserwacji. Właściwie wystarczy co jakiś czas przetrzeć klimatyzator wilgotną szmatką, co kilka tygodni odkurzyć i przeczyścić filtry, a co kilka miesięcy (np. po zakończonym sezonie) odgrzybić i zdezynfekować. Trzeba przyznać, że podczas eksploatacji klimatyzatora przenośnego niewiele jest sytuacji, które mogłyby spowodować jego uszkodzenia – jest to zamknięte urządzenie o kompaktowej budowie.

Dostępność części i zamienników

Jeśli urządzenie podlega gwarancji, to o dostępność części nie musimy się martwić – wystarczy oddać je do jednego z licznych punktów serwisowych. Naprawa zostanie wykonana przy użyciu oryginalnych podzespołów przez wyszkolonych fachowców. Jak jednak wygląda sytuacja po gwarancji? Również bezproblemowo – owszem za naprawę i części trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni, ale można zdecydować się na zastosowanie tańszych zamienników, dzięki czemu obniży się koszt całej naprawy. Wbrew pozorom o części oryginalne, jak i tańsze zamienniki nietrudno – decydując się na produkt znanej marki, jak np. Fral nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem części nawet po wycofaniu ich z produkcji – tak jest teraz z modelami już nieprodukowanymi od kilku lat. Nadal bezproblemowo można dostać oryginalne podzespoły. Zawsze można oddać swoje urządzenie do nas na pogwarancyjną naprawę i nie przejmować się dostępnością – jako autoryzowany przedstawiciel marki Fral zawsze dbamy o możliwość serwisowania sprzedawanych urządzeń.

Klimatyzator przenośny – chłód bez obaw

Klimatyzatory przenośne są więc nie tylko tanie w zakupie, łatwe w montażu i eksploatacji, ale również bezproblemowe w naprawach i konserwacji. To chyba wystarczające powody, by sięgnąć po jeden z nich i zapewnić sobie przyjemny chłód tego lata.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry