Uszczelka okienna do klimatyzatora

Uszczelka okienna do klimatyzatora to chyba najczęściej spotykany sposób na umożliwienie poprawnej pracy urządzenia. Kosztuje niewiele, jej montaż jest szybki, jest praktyczna i trwała. Co jeszcze warto wiedzieć o uszczelkach okiennych?

Uszczelki okienne – zalety

Jakie są zalety stosowania uszczelek okiennych? Przede wszystkim to schludny i łatwy w montażu sposób na zapewnienie poprawnego funkcjonowania klimatyzacji przenośnej. Pamiętajmy, że klimatyzator przenośny musi być podłączony do rury wylotowej, którą podgrzane powietrze będzie wypychane na zewnątrz. Wstawienie rury do otwartego okna tylko częściowo rozwiązuje ten problem – owszem gorące powietrze wydostanie się na zewnątrz, ale przez okno dostanie się do pomieszczenia sporo ciepłego powietrza, co znacznie redukowałoby wydajność klimatyzatora. Zastosowanie uszczelki okiennej pozwala temu zapobiec.

Uszczelka okienna jest bardzo łatwa w montażu – wystarczy przykleić dostarczone wraz z nią rzepy do ramy okiennej i skrzydła, a następnie przypiąć do rzepów samą uszczelkę. Trwa to dosłownie kilka minut – po czym całość jest gotowa do działania. Umieszczenie rury w uszczelce jest banalnie proste – wystarczy rozsunąć zamek błyskawiczny, umieścić rurę wylotową klimatyzatora i zsunąć zamki z obu stron – tak, by uszczelnić całość.

Uszczelki okienne skutecznie zabezpieczają wnętrze pomieszczenia nie tylko przed ciepłym powietrzem z zewnątrz, ale także uniemożliwiają przedostawaniu się do wnętrza owadów, kurzu i wilgoci. Jest to więc doskonałe rozwiązanie stosowane razem z klimatyzatorem przenośnym.

Uszczelka okienna do przenośnych klimatyzatorów

Może być stosowana zarówno z klimatyzatorami pracującymi w układzie „tradycyjnym”, czyli jedną rurą wyprowadzającą ogrzane powietrze na zewnątrz, jak i w układzie dwu-rurowym (jedną rurą jest doprowadzane powietrze z zewnątrz, a drugą wyprowadzane jest ono po ogrzaniu). Uszczelka sprawdza się zarówno przy klimatyzatorach umieszczonych wewnątrz chłodzonego pomieszczenia, jak i tych na zewnątrz.

Uszczelka okienna to niejedyny rodzaj uszczelki, którą możesz wykorzystać ze swoim klimatyzatorem – dostępne są również wersje balkonowe. Montaż takiej uszczelki jest niemalże identyczny, jednak warto mieć na uwadze, że umieszczenie rury wylotowej w drzwiach balkonowych znacznie utrudni codzienne korzystanie z balkonu.

Sama uszczelka jest wykonana z mocnych i dość sztywnych materiałów – gwarantuje to długą i bezproblemową eksploatację. Wykonanie z grubej tkaniny sprawia, że nie wydaje ona nieprzyjemnego dźwięku (szeleszczenia) nawet podczas silnego wiatru. Można więc śmiało korzystać z klimatyzacji podczas snu. Po zakończonym sezonie można uszczelkę zdjąć z okna i odłożyć na kolejny rok. Odpowiednio eksploatowana uszczelka okienna może spokojnie służyć kilka lat.

4,6
96% klientów poleca ten sklep
Do góry