• FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black FRAL SUPER COOL
 • FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black FRAL SUPER COOL
 • FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black FRAL SUPER COOL
 • FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black FRAL SUPER COOL
 • FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black FRAL SUPER COOL

FRAL SUPER COOL FSC14.2 WI-FI Black

Wydajność chłodzenia: 4,0 kW, przepływ powietrza: 480m³/godz. R290


FSC14.2 Wi-Fi maksymalna wydajność i komfort użytkowania

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i komforcie użytkowania. Oto kilka cech budowy, które wyróżniają ten model:

 • Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi ma kompaktową i ergonomiczną konstrukcję, co ułatwia jego ustawienie, podłączenie i przenoszenie z pomieszczenia do pomieszczenia oraz zapewnia dużą mobilność.
 • Wysoka wydajność – klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi ma moc chłodniczą wynoszącą 14000 BTU/h, czyli 4 kW co oznacza, że może schłodzić pomieszczenie o powierzchni do 45 m². Moc grzewcza wynosi również 4 kW.
 • Klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi jest wyposażony w system filtracji powietrza, który usuwa z powietrza pyłki, kurz, poprawiając tym samym jakość powietrza w pomieszczeniu.
 • Klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi posiada funkcję osuszania, która pozwala na usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pleśni i grzybów.
 • Przyjazne dla użytkownika funkcje oraz wyposażenie. Klimatyzatora Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi posiada wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji oraz elementów wyposażenia takich jak tryb nocny, timer, pilot zdalnego sterowania oraz panel dotykowy z czytelnym wyświetlaczem LED.

Wszystkie te cechy sprawiają, że klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi jest wydajnym, łatwym w obsłudze i funkcjonalnym urządzeniem, które zapewnia maksymalny komfort użytkowania idoskonałe warunki klimatyczne w pomieszczeniach.

DUŻO
3 190,00 

2 593,50 zł
netto
Dostawa GRATIS przy przedpłacie
Czas dostawy: 48 godzin
Dostępny

Szybki kontakt

 


Charakterystyka urządzenia

 • 3 niezależne od siebie tryby pracy: chłodzenie, grzanie, osuszanie
 • 3 prędkości wentylatora
 • Cicha praca – na minimum tylko 48 db(A)
 • Wersja Tropic – przystosowany do pracy w wysokich temperaturach – do 45°C – do nasłonecznionych i gorących pomieszczeń
 • Swing: automatyczna oscylacja lub stała pozycja wylotu zimnego powietrza
 • Auto Restart
 • Przystosowany do sterowania poprzez sieć bezprzewodową
 • Przystosowany do pracy na zewnątrz pomieszczeń klasa ochrony IP24

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi posiada wiele przydatnych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania, w tym:

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi posiada wiele przydatnych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania, w tym:

 • Tryb chłodzenia – może być szczególnie przydatny w okresie letnim, kiedy wysoka temperatura powietrza może powodować dyskomfort termiczny. Klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi oferuje różne ustawienia, takie jak: prędkość wentylatora, temperaturę i kierunek wylotu powietrza, co pozwala na dostosowanie pracy urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika.
 • Tryb osuszania – pozwala na usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia, co może być szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym. Klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi może osuszać powietrze przy użyciu wbudowanego systemu kondensacyjnego, który zbiera wilgoć z powietrza i odprowadza ją na zewnątrz. Dzięki temu, w pomieszczeniu utrzymywana jest odpowiednia wilgotność, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Tryb osuszania może być stosowany niezależnie od innych funkcji klimatyzatora, co umożliwia jego użytkowanie przez cały rok, w każdej porze dnia i nocy.
 • Tryb grzania – dzięki temu, że jest to urządzenie z pompą ciepła, może ono pozyskiwać ciepło z powietrza zewnętrznego, nawet gdy temperatura na zewnątrz jest niska, i wykorzystywać je do ogrzewania pomieszczeń. Klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi może być stosowany jako alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, szczególnie w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni, takich jak małe mieszkania, pokoje hotelowe czy biura. Funkcja grzania w tym klimatyzatorze pozwala na efektywne i oszczędne ogrzewanie pomieszczeń, nawet w okresie zimowym.
 • Timer – umożliwia zaprogramowanie urządzenia tak, aby włączało się i wyłączało o określonych godzinach.
 • Auto restart – dzięki tej funkcji, klimatyzator jest w stanie automatycznie wznowić swoją pracę po przerwaniu zasilania elektrycznego. Po przywróceniu zasilania, urządzenie uruchamia się w trybie pracy, który był ustawiony przed przerwaniem zasilania, co pozwala na bezproblemowe i automatyczne wznowienie pracy klimatyzatora, nawet jeśli użytkownik nie jest obecny w pomieszczeniu. Funkcja auto restartu może być szczególnie przydatna w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej, które mogą mieć miejsce w wyniku awarii sieci lub prac serwisowych. Dzięki tej funkcji, użytkownik nie musi martwić się o konieczność ręcznego uruchamiania klimatyzatora po przerwaniu zasilania.
 • Sleep – czyli tryb nocny. Tryb ten zapewnia optymalną temperaturę w pomieszczeniu podczas snu, dzięki czemu użytkownik może spać wygodniej i zdrowiej. Funkcja Sleep jest zwykle związana z automatycznym obniżeniem temperatury o kilka stopni, co pozwala na utrzymanie optymalnego klimatu w pomieszczeniu przez całą noc. Klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi oferuje różne ustawienia dla trybu Sleep, w tym m.in. regulację prędkości wentylatora, co pozwala na dopasowanie pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.
 • Wersja TROPIC! jest dostosowana do pracy w warunkach tropikalnych, zapewniając wysoką wydajność w temperaturach do 45°C. Jest to idealne rozwiązanie dla osób przebywających w gorących i nasłonecznionych mieszkaniach lub biurach oraz dla tych, którzy chcą skorzystać z klimatyzatora podczas upałów.

Bezpieczeństwo użytkowania

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie użytkowników i spełnia wymagania certyfikatów takich jak RohS, CE oraz PZH. Urządzenie jest zgodne z przepisami Unii Europejskiej i Polski.

Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi posiada autodiagnostykę, która szybko wykrywa ewentualne problemy z urządzeniem i ostrzega użytkownika o potrzebie naprawy. To pomaga uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z nieprawidłowym działaniem klimatyzatora.

Właściwe pakowanie urządzenia jest ważne dla jego bezpiecznego transportu i uniknięcia uszkodzeń mechanicznych. Dobrze zapakowany klimatyzator jest łatwiejszy do składowania i przechowywania w bezpiecznym miejscu.

Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290 (propan), który jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w klimatyzacji. To dzięki niemu klimatyzator jest bardziej ekologiczny niż wiele innych urządzeń klimatyzacyjnych.

Klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi ma opakowanie do łatwego recyklingu, co oznacza, że jego elementy można bezpiecznie przetworzyć po zakończeniu użytkowania. Recykling odpadów jest ważny dla ochrony środowiska naturalnego i zmniejszenia ilości odpadów, które trafiają na składowiska śmieci.

Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi to klimatyzator przenośny, który oferuje zaawansowane rozwiązania technologiczne i wysoką odporność na wilgoć dzięki standardowi IP24. Można go z powodzeniem stosować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie, bez obawy o uszkodzenia.

 

FSC14.2 Wi-Fi efektywny, ekologiczny i energooszczędny

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi ma moc chłodniczą 14000 BTU/h, co oznacza, że jest w stanie schłodzić pomieszczenia o powierzchni do 45 m².

W zależności od poziomu izolacji termicznej pomieszczenia, wysokości pomieszczenia, ilości źródeł ciepła i innych czynników, klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi może być stosowany w pomieszczeniach o różnej wielkości. Zaleca się jednak stosowanie go w pomieszczeniach o powierzchni do 45 m², aby zapewnić maksymalną wydajność i komfort użytkowania.

Klasa energetyczna A to wysoka kategoria efektywności energetycznej urządzenia, w tym także klimatyzatora przenośnego FSC14.2 Wi-Fi. Oznacza to, że ten klimatyzator zużywa stosunkowo niewiele energii elektrycznej w porównaniu do innych urządzeń tego typu, co przekłada się na mniejsze rachunki za energię elektryczną. Klasa energetyczna A jest obecnie jedną z najwyższych kategorii efektywności energetycznej dla urządzeń chłodzących, co stanowi pozytywny sygnał dla środowiska naturalnego i może przyczynić się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Warto zaznaczyć, że klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi zużywa energię elektryczną w sposób bardziej efektywny, niż starsze modele klimatyzatorów, co przyczynia się do oszczędności energii i zmniejszenia wpływu na środowisko.

 

FSC14.2 Wi-Fi sterowanie – panel dotykowy, pilot, wi-fi

Klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi oferuje różne metody sterowania, w tym panel dotykowy, pilot zdalnego sterowania oraz Wi-Fi.

Panel dotykowy umieszczony na górze urządzenia również umożliwia wygodne sterowanie klimatyzatorem bez konieczności używania pilota. Panel dotykowy posiada podobne funkcje jak pilot, w tym możliwość zmiany trybu pracy, temperatury, prędkości wentylatora oraz ustawienia Timer’a.

Pilot zdalnego sterowania pozwala na wygodne i łatwe sterowanie klimatyzatorem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Pilot umożliwia zmianę trybu pracy, temperatury, prędkości wentylatora oraz ustawienie Timer’a. Pilot jest wyposażony w intuicyjne przyciski, które ułatwiają obsługę klimatyzatora.

Dodatkowo klimatyzator przenośny FSC14.2 Wi-Fi oferuje możliwość sterowania za pomocą łączności WiFi. poprzez aplikację TUYA Smart. Dzięki temu użytkownik może kontrolować klimatyzator za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie, co pozwala na wygodne sterowanie klimatyzatorem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu lub nawet z zewnątrz budynku. Sterowanie przez Wi-Fi umożliwia również dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak np. ustawianie harmonogramów pracy urządzenia.

 

FSC14.2  Wi-Fi praca na zewnątrz pomieszczenia

Klimatyzator przenośny Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi został zaprojektowany z myślą o pracy na zewnątrz pomieszczeń, co pozwala na skuteczne chłodzenie nawet w upalne dni. Dzięki procesowi odparowania czynnika chłodniczego, klimatyzator generuje zimne powietrze, które jest następnie rozprowadzane za pomocą wentylatora do wnętrza pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikom przyjemny chłód i komfort, szczególnie w okresie letnim, kiedy temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Dlatego klimatyzator Fral Super Cool FSC14.2 Wi-Fi jest doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują efektywnego i niezawodnego chłodzenia pomieszczeń.


FSC14.2 Wi-Fi Akcesoria dodatkowe zwiększające efektywność

 • Air Sensor Kit jest to moduł pomiarowo-sterujący wyposażony w czujnik temperatury i 3 lub 6-metrowy kabel z wtyczką, który umożliwia sterowanie klimatyzatorem ustawionym na zewnątrz schładzanego pomieszczenia z wewnątrz.
 • Air Sensor Kit pozwala na dokładniejsze dostosowanie parametrów pracy klimatyzatora do warunków panujących w pomieszczeniu. Czujnik temperatury umożliwia monitorowanie temperatury wewnątrz pomieszczenia, co pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie klimatyzatorem i dostosowanie jego pracy do aktualnych warunków. Dzięki temu można oszczędzić energię i zmniejszyć zużycie prądu.

Air Sensor Kit zalecany jest do stosowania w połączeniu z pilotem z wyświetlaczem, który umożliwia odczyt temperatury mierzonej przez zewnętrzny czujnik.

 • Adaptor do otworu w ścianie to dodatkowy element, który umożliwia łatwe i bezpieczne wyprowadzenie rury klimatyzatora przenośnego przez otwór w ścianie. Adaptor składa się z dwóch części – jedna z nich jest przymocowana do rury klimatyzatora, a druga do otworu w ścianie. Dzięki temu klimatyzator można łatwo i szybko przymocować do ściany, co zwiększa wygodę użytkowania i zapewnia stabilność urządzenia
 • Plenum obiegu gorącego powietrza to element, który jest stosowany w klimatyzatorach przenośnych. Jego zadaniem jest umożliwienie podłączenia drugiej rury doprowadzającej powietrze, co przekształca klimatyzator jednorurowy w dwururowy. Klimatyzatory dwururowe charakteryzują się większą wydajnością niż jednorurowe, ponieważ jedna rura odprowadza powietrze na zewnątrz, a druga zasysa świeże powietrze do urządzenia.
 • Plenum dolne obiegu gorącego powietrza to specjalistyczne akcesorium przeznaczone dla klimatyzatorów Fral Super Cool FSC14, 16 i 19, które pozwala na przekształcenie tych urządzeń w systemy dwururowe. Dzięki zastosowaniu tego adaptera, klimatyzator zainstalowany wewnątrz pomieszczenia jest w stanie efektywnie zarządzać obiegiem gorącego powietrza: jednocześnie wydmuchując nagrzane powietrze na zewnątrz i pobierając świeże, chłodne powietrze z wnętrza budynku. Zastosowanie plenum dolnego zwiększa efektywność klimatyzatorów Fral o 60%. Akcesorium to sprawia, że klimatyzator Fral staje się bardziej wydajny i skuteczniejszy, umożliwiając efektywne chłodzenie pomieszczeń.
 • Plenum górne obiegu zimnego powietrza to akcesorium dla klimatyzatorów Fral Super Cool FSC14, 16 i 19, które umożliwia przekształcenie ich w urządzenia dwururowe. Dzięki temu adapterowi klimatyzator który stoi na zewnątrz pomieszczenia, może jednocześnie tłoczyć zimne powietrze do środka i pobierać je z wewnątrz w ramach obiegu zimnego powietrza, a także pobierać powietrze robocze z zewnątrz, gdzie znajduje się wylot gorącego powietrza. Plenum górne zwiększa efektywność urządzenia o 60% i pozwala na znacznie cichszą pracę. Dzięki temu akcesorium klimatyzator Fral staje się bardziej wydajny i skuteczny w swoim działaniu.

 

Wyposażenie podstawowe

W skład podstawowego wyposażenia wchodzą:

 • dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD
 • pilot zdalnego sterowania z wyświetlacza
 • przyłącze zewnętrznego czujnika temperatury oraz zewnętrznego panelu sterującego
 • Wi-Fi zintegrowane
 • ramka wylotowa powietrza
 • rura wylotowa powietrza 1,5 mb z płaską końcówką wylotową
 • rurka do wody 0,5mb
 • 24-godzinny timer
 • dwa filtry powietrza
 • kółka jezdne

Wyposażenie dodatkowe (opcjonalne)

W ramach wyposażenia dodatkowego użytkownicy mogą dokupić:

 • Rura 1,50 mb, fi 15 cm ACS07.118A – STANDARD
 • Rura 2,00 mb, fi 15 cm ACS07.092A
 • Rura 4,00 mb, fi 15 cm ACS07.092
 • Rura 6,00 mb, fi 15 cm ACS07.232
 • Płaska końcówka rury, fi 15 cm (2014) ACS07.123
 • Płaska niesymetryczna końcówka rury, fi 15 cm (2014)  ACS07.123A – STANDARD
 • Duża spłaszczona końcówka rury, fi 15cm – ACS07.060
 • Końcówka okrągła rury, fi 15 cm ACS07.064
 • Adaptor do otworu w ścianie (2013) bez końcówki okrągłej rury ACS07.121
 • Adaptor do otworu w ścianie (2014) z końcówka okrągła rury i z zaślepka ACS07.121+ACS07.064
 • Łącznik rur, fi 15 cm (zastępczy) ACS03.012A
 • Łącznik rur, fi 15 cm ACS03.012B
 • Uszczelka okienna do klimatyzatora (4 zipy) ACS07.235T – biała – STANDARD
 • Uszczelka okienna do klimatyzatora (4 zipy) ACS07.235TB – niebieska
 • Uszczelka balkonowa do klimatyzatorów (4 zipy) ACS07.235B – niebieska
 • Adaptor okienny (listwa) 3 elementy, dwa otwory (50-150 cm, szer. 10 cm.) ACS07.124T
 • Adaptor okienny (listwa) 50-100 cm, szer. 10 cm (2014) ACS07.124
 • Adaptor okienny (listwa) 60-120 cm, szer. 16 cm (2015) ACSPL.125
 • Ramka instalacyjna rury w klimatyzatorze ACS07.062 white – STANDARD / ACS07.184 black
 • Ramka wylotowa powietrza ACS07.062A white / ACS07.062B black
 • Ramka wylotowa powietrza (swing) ACS07.062A+S white – STANDARD
 • Filtr Weglowy (bez ramki) ACS07.FSC14CF
 • Air Comfort Kit (z czujnikiem zewnętrznym temperatury) ACS07.094
 • Air Comfort Kit (z czujnikiem zewnętrznym temperatury i pilotem bez wyświetlacza) ACS07.094 + ACS07.RC01
 • Air Comfort Kit (z czujnikiem zewnętrznym temperatury i pilotem z wyświetlaczem) ACS07.094 + ACS07.RCD01
 • Air Sensor Kit(3 mb) (z czujnikiem temperatury) (2016) ACS07.ASK01
 • Air Sensor Kit (6 mb) (z czujnikiem temperatury) ACS07.ASK02
 • Pilot z wyświetlaczem ACS07.RCD01S – STANDARD
 • Plenum (adaptor wlotowy obiegu gorącego powietrza) ACS07.PLM05
  – Plenum plastikowe dolne
  – Rura 2 mb
  – 2 płaskie końcówki
 • Plenum (adaptor wlotowy obiegu gorącego powietrza) ACS07.PLM01
  – Plenum metalowe dolne, Rura 2 mb, 2 płaskie końcówki
 • Plenum (adaptor wlotowy obiegu zimnego powietrza) ACS07.PLM04
  – Plenum metalowe górne, Rura 2 mb, 2 płaskie końcówki
 • Plenum komplet (2 adaptory wlotowe obiegu zimnego i gorącego powietrza) ACS07.PLM03
  – 1 x Plenum metalowe dolne
  – 1 x Plenum metalowe górne
  – Rura 2 mb, 2 płaskie końcówki
 • Plenum HEPA + WĘGLOWY (adaptor wlotowy obiegu zimnego powietrza) ACS07.PLM07
  – Plenum metalowe górne, Rura 2 mb, 2 płaskie końcówki, HEPA, Węglowy
 • Plenum HEPA + WĘGLOWY + 2 X UV-C LED (adaptor wlotowy obiegu zimnego powietrza) ACS07.PLM07UVC
  – Plenum metalowe górne, Rura 2 mb, 2 płaskie końcówki, HEPA, Węglowy, 2 x UV-C LED
 • Komplet filtrów do PLENUM HEPA i UV-C ACS07.PLM07HCF
  1 X FILTR HEPA, 1X FILTR WĘGLOWY
Możliwe konfiguracje FRAL SUPER COOL FSC14.2 Wi-Fi

Jednym z wariantów konfiguracji jest ustawienie urządzenia w pomieszczeniu – w takiej opcji możliwa jest zarówno instalacja tradycyjna z jedną rurą wylotową, jak i instalacja w opcji z adapterem Plenum obiegu gorącego powietrza (co zwiększa wydajność pracy klimatyzatora aż o 60 procent). Dzięki odporności najwyższej klasy ten model urządzenia może działać w nawet najtrudniejszych warunkach – przy temperaturze sięgającej 45 stopni Celsjusza oraz bardzo dużym nasłonecznieniu. Klimatyzator chłodzi więc również wtedy, kiedy zostanie ustawiony na zewnątrz. Dlaczego warto rozważyć taki wariant? Największymi plusami umieszczenia jednostki poza pomieszczeniem (instalacja z jedną rurą wylotową) jest zwiększenie efektywności o 30 procent oraz znacznie cichsza praca w porównaniu z instalacją tradycyjną. Jeszcze większą efektywność (nawet o 60 procent) oraz cichszą pracę gwarantuje klimatyzator ustawiony na zewnątrz, w opcji z adapterem Plenum obiegu zimnego powietrza.


 

 


DANE TECHNICZNE: 

Wydajność chłodzenia (28°C i 55%RH) 4,0 kW
Wydajność chłodzenia (28°C i 55%RH) 14 000 BTU
Wydajność grzania (18°C i 55%RH) 4,0 kW
Wydajność grzania (18°C i 55%RH) 14 000 BTU
Wydajność osuszania (30°C i 80%RH) 70 litrów/24 godz.
Przepływ powietrza procesowego zimnego – max. – min. 480m3 – 350m3/godz.
Przepływ powietrza roboczego 450m3 /godz.
Czynnik chłodniczy R290
Długość rury wylotowej 150 cm, fi 15 cm
Natężenie prądu 8 A
Pobór prądu chłodzenie/grzanie 1,53 kW / 1,29kW
Poziom głośności min.- max. (Ciśnienie akustyczne) 48-54 db(A)
Zakres temperatury pracy – chłodzenie/grzanie 5-45oC / 8-25oC
Zakres temperatury pracy – osuszanie 8-40oC
Zakres regulacji temperatury chłodzenia 17-30oC
Zakres regulacji temperatury grzania 15-25oC
Wymiary Szerokość x Głębokość x Wysokość 300 x 550 x 760 mm
Wymiary opakowania Szerokość x Głębokość x Wysokość 330 x 580 x 815 mm
Odprowadzenie wody – bezpośrednio z gorącym powietrzem lub do zewnętrznego zbiornika TAK
Waga netto/brutto 30,5 / 32,5 kg
Standard bezpieczeństwa/klasa ochrony IP CE/IP 24
Auto Restart TAK
Efektywność energetyczna EER/COP 2,67/3,14
Klasa energetyczna A/A++
EAN 5904121836041

Powiązane produkty