Jak ogrzać dom w przypadku awarii ogrzewania lub braku prądu?

W życiu musimy być przygotowani na różne zaskoczenia. I nie zawsze są to przyjemne niespodzianki – w końcu do przyjemnych sytuacji na pewno nie należy awaria ogrzewania w samym środku mroźnej zimy lub zimowy pobyt w domku letniskowym bez instalacji kominowej. Na szczęście są na to sposoby. Jedną z wielu opcji jest zakup grzejnika elektrycznego lub piecyka naftowego. Pierwsze rozwiązanie jest bardzo ekologiczne, gdy jednak nie ma dostępu do prądu, to właśnie piecyk sprawdzi się doskonale.

Awaria ogrzewania – jak sobie poradzić?

Centralne ogrzewanie może ulec awarii, a my musimy być na to przygotowani z wyprzedzeniem. W przypadku dużych mrozów już jednodniowa awaria może doprowadzić do wychłodzenia mieszkania, co odbije się na naszym zdrowiu, ale i na finansach, ponieważ ogrzanie tak zimnej przestrzeni będzie o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne. Dlatego by nie dopuścić do takiej sytuacji, dobrze jest zaopatrzyć się w grzejnik elektryczny. I choć kiedyś powszechnie uważało się, że to zbyt drogie i zbyt mało skuteczne rozwiązanie, aby w ogóle brać je pod uwagę, to w dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się do tego stopnia, że grzejniki elektryczne są nie tylko bardzo skuteczne i energooszczędne, lecz także ekologiczne. Pomaga w tym wbudowany termostat, który sprawia, że sprzęt uruchamia się tylko wtedy, gdy element grzewczy przestaje być ciepły.

Jak wybrać grzejnik elektryczny?

Obecnie – ze względu na bardzo duży wybór urządzeń dostępnych na rynku – można dokonać zakupu skrojonego na miarę potrzeb. Bardzo istotne jest bowiem miejsce użytkowania. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz oczekiwania dotyczące zarówno temperatury, jak i systemów kontroli w urządzeniu. Kieruj się również ceną oraz tym, czy funkcjonalności i wydajność są adekwatne do kosztu, jaki musisz ponieść podczas zakupu. W sklepie Uni-lux oferujemy szeroki wybór energooszczędnych, ekologicznych i estetycznych grzejników elektrycznych w bardzo konkurencyjnych cenach. Znajdziesz u nas małe grzejniki elektryczne, grzejniki łazienkowe oraz grzejniki panelowe do zamontowania na ścianie.

Piecyk naftowy – ratunek w przypadku braku prądu

Może się jednak zdarzyć, że awarii ulegnie również sieć elektryczna i w mieszkaniu czy domu nie będzie prądu. Wtedy żaden grzejnik elektryczny nie będzie skuteczny, bo po prostu nie będzie działał. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się piecyk naftowy, który bardzo często nie wymaga dostępu do prądu, dlatego może być używany w każdym miejscu. W naszym sklepie oferujemy zarówno piecyki naftowe knotowe, jak i elektroniczne – piecyki knotowe są ratunkiem w przypadku braku prądu, a także tanim i prostym w obsłudze rozwiązaniem, choć wymagającym ostrożności ze względu na nagrzewanie się przedniej ścianki. Ryzyka oparzenia nie ma w przypadku piecyków naftowych elektronicznych, które są też nieco bardziej wydajne. A jednak coś za coś, dlatego wiele zależy od potrzeb i sytuacji, w jakiej będziesz używać urządzenia grzewczego.

https://www.traditionrolex.com/31

Jak ogrzać domek letniskowy bez instalacji kominowej?

Zarówno piecyki naftowe, jak i grzejniki elektryczne to doskonały sposób na ogrzanie domku letniskowego bez instalacji kominowej. To tania, ale bardzo wydajna i praktyczna metoda na poradzenie sobie z brakiem centralnego ogrzewania czy instalacji kominowej. Oczywiście dużo zależy od powierzchni ogrzewanej przestrzeni oraz twoich oczekiwań dotyczących temperatury panującej wewnątrz. Dlatego podczas wyboru urządzenia kieruj się przede wszystkim jego wydajnością, by jak najbardziej dopasować zakup do Twoich potrzeb. I choć każde z tych urządzeń ma i zalety, i wady, to – odpowiednio dobrane – może pomóc Ci sytuacji braku ogrzewania, awarii prądu lub potrzeby dogrzania pomieszczenia np. poza sezonem grzewczym. W czasach, kiedy ryzyko blackoutów na całym świecie staje się coraz bardziej realnym zagrożeniem, a problemy z dostępnością i ceną surowców niezbędnych do ogrzewania są coraz powszechniejsze, warto być przygotowanym na wszystko.