Oczyszczacze

Człowiek w ciągu doby zaczerpuje powietrze z otoczenia około 25.000 razy na dobę. Rzadko kiedy ma jednak możliwość oddychać naprawdę świeżym, czystym powietrzem. Wręcz przeciwnie – większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, a tam, w metrze sześciennym powietrza znajduje się nieraz nawet do 20 milionów drobin kurzu, pyłków, roztoczy itp. Wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie może być destrukcyjny. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach w wielkich aglomeracjach uznano za jeden z pięciu najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia zagrożeń naturalnych.

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, stosuje się nowoczesne oczyszczacze powietrza. Potrafią one usunąć nawet 95% wszelkiego rodzaju nieczystości gromadzących się w mikroklimacie pomieszczeń, a bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia – nawet do 99,7%. Dodatkowo, wiele modeli ma wbudowaną funkcję jonizacji powietrza, czyli uzupełniania jonów ujemnych spotykanych w środowisku naturalnym (jak np. w górach czy nad morzem), a także możliwość zastosowania aromatów. Z tego powodu wybór oczyszczaczy powietrza staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w dużych miastach.

Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie
Powietrze, którym oddychamy na co dzień pełne jest szkodliwych substancji. Kurz, roztocza, pył z dywanów, mebli , cząsteczki detergentów, pyłki roślin, sierść zwierząt, dym tytoniowy itd. przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych i chorób układu oddechowego. Równie poważnym problemem jest zanieczyszczenie powietrza spalinami z pojazdów mechanicznych oraz ze starych systemów grzewczych – szczególnie dotkliwe w miastach ze starą infrastrukturą mieszkaniową jak np. w Krakowie czy w Nowym Sączu. Co piąty mieszkaniec Europy Środkowej jest alergikiem. Liczba osób cierpiących z powodu alergii zwiększa się w dramatycznym tempie wraz ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza.

Dobrze dobrany do pomieszczenia oczyszczacz powietrza skutecznie złagodzi skutki nabytych uczuleń, ale także pozwoli uniknąć potencjalnej nadwrażliwości. Urządzenie usuwa z powietrza wszelkie możliwe alergeny oraz substancje wzmagające ich działanie za pomocą filtrowania. Ze względu na swoją wydajność może być wykorzystywane w każdym pokoju wymagającym podobnych zabiegów – zwłaszcza tam, gdzie ludzie przebywają codziennie przez długi czas.

Nowoczesna konstrukcja oczyszczacza powietrza pozwala zasysać powietrze do środka urządzenia, gdzie zostaje ono poddane skomplikowanemu procesowi filtracji, a następnie wypuszczone z powrotem do pomieszczenia w znacznie lepszej postaci.

 • Oczyszczacze domowe

  Oczyszczacze domowe (23)

  Dbanie o zdrowie należy do podstawowych zadań we współczesnym świecie.Często jednak zapomina się, jak istotne w tej kwestii są czynniki znajdujące się w powietrzu wdychanym w zamkniętych pomieszczeniach, szczególnie w domach i mieszkaniach. Na zewnątrz nie ma się wielkiego wpływu na jakość atmosfery, ale we własnych czterech kątach można w tym zakresie zdziałać naprawdę dużo.Z pomocą w takich sprawach przychodzą profesjonalne oczyszczacze domowe. Potrafią one usunąć zanieczyszczenia (zarówno stałe, jak i różnego rodzaju aerozole) z powietrza znajdującego się w pokoju. Za ich pomocą można pozbyć się problemów z kurzem, pyłkami, zarodnikami pleśni, roztoczami, a nawet bakteriami. Dzięki niewielkim gabarytom mogą pracować w każdym pomieszczeniu. Dodatkową zaletą urządzeń jest cichy tryb działania, który nie zakłóci spokoju domowników.Oczyszczacz do domu może pracować całorocznie – jest przystosowany do długotrwałego działania. Solidna i stabilna konstrukcja zapewnia dużą żywotność. Technologia używana do wytworzenia tego rodzaju sprzętu pozwala na bezpieczne i ciągłe korzystanie z ich pracy. Większość oczyszczaczy domowych jest bardzo tania w eksploatacji, dzięki czemu nie nadwyręża rodzinnego budżetu. Niskie zużycie energii przekłada się natomiast na większe oszczędności.Wybór modelu jest zależny od wielu czynników, ale najważniejsza jest wydajność urządzenia. W przypadku większych pomieszczeń zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w sprzęt o większej mocy, który poradzi sobie z filtrowaniem całego pokoju lub biura. Skuteczność oczyszczacza do domu mierzy się w tzw. CADR, czyli zdolnością do oczyszczania powietrza przeliczaną na metry sześcienne na godzinę. Warto wziąć pod uwagę ten parametr przed podjęciem decyzji, aby urządzenie mogło spełnić swoją rolę także pod kątem indywidualnych wymagań.Do zastosowań biurowych i domowych proponujemy wysokoefektywne oczyszczacze powietrza domowe firm Prem-I-Air i ZetaCool (UK) oraz WOODS ELFI i BLUE AIR (Szwecja) Wykonane według najnowszych technologii — ciche i przyjazne dla użytkowników.Oczyszczacze przeznaczone do pracy w warunkach domowych wykorzystują skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA oraz filtracji elektrostatycznej i fotokatalitycznej czy też lampy UV – sterylizacja powietrza. Takie rozwiązania są szczególnie zalecane dla alergików i osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Z kolei jonizatory powietrza skutecznie usuwają niepożądane zapachy. Do efektywnego usuwania dymu tytoniowego zalecamy oczyszczacze BLUEAIR Smoke Stop oraz WOODS ELFI AntySmoke.
 • Oczyszczacze profesjonalne

  Oczyszczacze profesjonalne (11)

  Większość ludzi najwięcej czasu spędza pośród czterech ścian – niezależnie od tego, czy są to warunki domowe, czy zawodowe (biura, sklepy itp.). Z tego powodu coraz popularniejsze stają się sposoby na oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach. Niesie to za sobą wiele wymiernych korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o samopoczucie osób przebywających w pokoju. Aby udało się je zapewnić, we wnętrzach nie mogą znajdować się żadne zarodniki pleśni, kurz, bakterie czy pozostałe alergeny. Dobre rozwiązanie tych problemów stanowią oczyszczacze przeznaczone do pracy w większych pomieszczeniach.Oczyszczacze profesjonalne to skuteczny i efektywny sposób usuwania zanieczyszczeń powietrza oraz niepożądanych zapachów (w tym likwidowania dymu tytoniowego) w miejscach o użyteczności publicznej, takich jak biura, restauracje czy puby, ale również w większych lokalach mieszkalnych.Praca urządzeń opiera się na absorbowaniu cząsteczek powietrza oraz jego przefiltrowywaniu, dzięki czemu wszelkie drobnoustroje i zarazki zostają wyeliminowane z danej przestrzeni. W odróżnieniu od domowych modeli oczyszczaczy, te profesjonalne wykazują się znacznie większą mocą, dlatego są w stanie przefiltrować znacznie więcej metrów sześciennych w ciągu godziny. Z tego powodu są więc często używane np. w różnych zakładach pracy czy biurach. Siła oczyszczaczy profesjonalnych objawia się również w ich trwałości. Tego rodzaju sprzęt jest niezwykle odporny i specjalnie przygotowany do ciągłej pracy, która – ze względu na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań – nie jest przy tym zbyt kosztowna.Proponujemy Państwu wysokoefektywne profesjonalne filtry powietrza oczyszczające pomieszczenia, produkcji włoskiej firmy COSDEP. Są one wykonane według najnowszych technologii, co przekłada się na ciche i przyjazne dla użytkowników użytkowanie. Oczyszczacze są tanie w eksploatacji (nie ma potrzeby kupowania jednorazowych wkładów filtrujących) oraz wykorzystują bardzo wydajne filtry elektrostatyczne o skuteczności ≥99,7%. Oczyszczacze COSDEP mogą być dodatkowo wyposażone w filtry z węgla aktywowanego, a także w jonizatory powietrza, które są niezwykle skuteczne w usuwaniu zapachu dymu papierosowego i poprawiają bioklimatyczne właściwości powietrza. Zalecane dla alergików i cierpiących na schorzenia dróg oddechowych.Do zastosowań biurowych i domowych oferujemy nowoczesne oczyszczacze firm BLUE AIR oraz WOODS ELFI, wykorzystujące skuteczną i niezawodną technikę filtracji HEPA połączonej z jonizacją powietrza. Urządzenia bywają często wyposażone w dodatkowe filtry węglowe, które mogą się okazać niezastąpione w usuwaniu niepożądanych zapachów (w tym dymu tytoniowego).
 • Filtry dymu tytoniowego

  Filtry dymu tytoniowego (4)

 • Akcesoria

  Akcesoria (19)