Oczyszczacze

Człowiek w ciągu doby zaczerpuje powietrze z otoczenia około 25.000 razy na dobę. Rzadko kiedy ma jednak możliwość oddychać naprawdę świeżym, czystym powietrzem. Wręcz przeciwnie – większość czasu spędza w zamkniętych pomieszczeniach, a tam, w metrze sześciennym powietrza znajduje się nieraz nawet do 20 milionów drobin kurzu, pyłków, roztoczy itp. Wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie może być destrukcyjny. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach w wielkich aglomeracjach uznano za jeden z pięciu najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia zagrożeń naturalnych.

Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, stosuje się nowoczesne oczyszczacze powietrza. Potrafią one usunąć nawet 95% wszelkiego rodzaju nieczystości gromadzących się w mikroklimacie pomieszczeń, a bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia – nawet do 99,7%. Dodatkowo, wiele modeli ma wbudowaną funkcję jonizacji powietrza, czyli uzupełniania jonów ujemnych spotykanych w środowisku naturalnym (jak np. w górach czy nad morzem), a także możliwość zastosowania aromatów. Z tego powodu wybór oczyszczaczy powietrza staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w dużych miastach.

Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie
Powietrze, którym oddychamy na co dzień pełne jest szkodliwych substancji. Kurz, roztocza, pył z dywanów, mebli , cząsteczki detergentów, pyłki roślin, sierść zwierząt, dym tytoniowy itd. przyczyniają się do powstawania reakcji alergicznych i chorób układu oddechowego. Równie poważnym problemem jest zanieczyszczenie powietrza spalinami z pojazdów mechanicznych oraz ze starych systemów grzewczych – szczególnie dotkliwe w miastach ze starą infrastrukturą mieszkaniową jak np. w Krakowie czy w Nowym Sączu. Co piąty mieszkaniec Europy Środkowej jest alergikiem. Liczba osób cierpiących z powodu alergii zwiększa się w dramatycznym tempie wraz ze wzrostem zanieczyszczenia powietrza.

Dobrze dobrany do pomieszczenia oczyszczacz powietrza skutecznie złagodzi skutki nabytych uczuleń, ale także pozwoli uniknąć potencjalnej nadwrażliwości. Urządzenie usuwa z powietrza wszelkie możliwe alergeny oraz substancje wzmagające ich działanie za pomocą filtrowania. Ze względu na swoją wydajność może być wykorzystywane w każdym pokoju wymagającym podobnych zabiegów – zwłaszcza tam, gdzie ludzie przebywają codziennie przez długi czas.

Nowoczesna konstrukcja oczyszczacza powietrza pozwala zasysać powietrze do środka urządzenia, gdzie zostaje ono poddane skomplikowanemu procesowi filtracji, a następnie wypuszczone z powrotem do pomieszczenia w znacznie lepszej postaci.