Piecyki naftowe – częste pytania

1. Jaką gwarancją objęte są piecyki?
Piecyki, jak i inne oferowane przez nas produkty, objęte są pełną, 24-miesięczną gwarancją z punktami serwisowymi na terenie kraju. Więcej informacji dotyczących gwarancji znajdziesz w dziale Pomoc w Warunkach gwarancji.

2. Czy użytkowanie piecyka naftowego jest bezpieczne?
Oczywiście. Oferowane przez nas piecyki CORONA, INVERTER, TAYOSAN i KERO przeszły rygorystyczne testy przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Wszystkie piecyki posiadają znak jakości CE oraz nowatorski system Air Sensor i elektroniczny system , wyłączające piecyk przy przypadkowym uderzeniu jak i przy niedostatecznej wentylacji w pomieszczeniu . Piecyki spełniają najbardziej wymagające normy zarówno europejskie, jak i światowe.

3. Czy piecyki wydzielają jakiś zapach?
Mimo, że są to piecyki naftowe, ich zaawansowana konstrukcja i oszczędność powodują, że są niemal całkowicie bezwonne. Tylko zaraz po uruchomieniu, przez około 1 minutę, w pomieszczeniu roznosi sie bardzo delikatny zapach nafty. W czasie pracy urządzenie nie wydziela już żadnego zapachu.

4. Czy do piecyka można nalać dowolne paliwo?
Do piecyków można używać tylko specjalnego paliwa przeznaczonego do piecyków naftowych. Intensywność ewentualnego zapachu zależy również od jakości użytego paliwa. Zaleca się używanie paliwa o zawartości frakcji aromatycznych poniżej 1%, np. TOSAINE.
Aby sprawdzić jakość paliwa, należy odkręcić zakrętki zbiornika paliwa i zbliżyć nos do otworu – zapach powinien być lekko wyczuwalny, miękko-słodki, bez wyraźnej woni produktów ropopochodnych.

5. Czy piecyki zużywają dużo powietrza?
W procesie spalania potrzebny jest tlen zawarty w powietrzu atmosferycznym. Więszkość pomieszczeń jest dostatecznie duża, zwykle więc nie stanowi to problemu. W przypadku spadku składu powietrza poniżej dopuszczalnych norm system bezpieczeństwa Air Sensor automatycznie wyłączy piecyk.

6. Czy w pomieszczeniu zwiększy się wilgotność?
Piecyki naftowe praktycznie nie wydzielają wilgoci do pomieszczenia co je różni w sposób zasadniczy od katalitycznych piecyków gazowych.

7. Czy użytkowanie piecyka jest tańsze od ogrzewania elektrycznego?
Ogrzewanie naftowe jest tańsze o ponad 30 % ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo ciepło emitowane przez piecyk naftowy jest zdecydowanie przyjemniejsze. Piecyki tradycyjne emitują około 30% ciepła w postaci promieniowania podczerwonego co daje efekt żywego ognia prawdziwego kominka

8. Co to jest autonomia piecyka?
Jest to czas pracy piecyka na jednym zbiorniku paliwa (bez konieczności uzupełniania paliwa) przy maksymalnej mocy grzewczej piecyka.